Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születésnapi tortát a szülőkne...

Születésnapi tortát a szülőknek illik venni vagy a nagyszülőknek kisgyerek szülinapjára a születése napján?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés kérdése, alapjáraton a szülők intézzék ezt szerintem, de mi pl. sokszor bízzuk anyósomra, mert nagyon tuti tortákat készít.
2012. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ahány ház,annyi szokás,nálunk azt a már felkért keresztszülő hozza.
2012. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálam meg ki akarják venni a kezemből, hogy majd ők ...nem kérdeznek meg semmiről
2012. máj. 25. 20:19
 4/13 A kérdező kommentje:

pld majd mi megmondjuk,hogy mikor köszöntjük fel a gyereket, nem tilthatod meg, hogy akkor lássuk, amikor épp kedvünk szottyan

es persze arra a napra akarnak erőszakoskodni, amikor én 4-esben szerettem volna elmenni szülinapozni, nem a rokonsággal a nyakunkon,hanem csak mi 4en a CSALÁD

2012. máj. 25. 20:27
 5/13 Sókristály ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy erről szól a kérdés :-(

Nagy tragédia lenne, ha két tortája lenne a kicsinek? Így megoldódna a kérdés. Te is megrendelheted/megcsinálhatod, ami neked tetszik, meg Ők is hoznak egyet. Így nincs vita, és mindenki megleli az örömét.

2012. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

2.vagyok

Szóval én félreértettelek,mert nálunk szokás a baba születésekor vinni egy tortát.ezt a keresztszülő viszi,én erre gondoltam.

Ne csináljatok már egy tortából ilyen gondot. Ahogy írták is,legyen több tortája a gyereknek és ennyi.

2012. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sókristály ***** válasza:
100%

Látom, hogy írtál közben.

Én egy dolgot nem értek. Miért kell pont egy olyan napon viszálykodni, aminek az örömről kellene szólnia? Sokszor leírtam már, a gyerek nem tulajdon, hanem a nagy család része. A nagyszülők ugyanúgy szeretnék a születése napján felköszönteni Őt, ezzel megünnepelve a létét.

Gondolom, pici még a gyereked. de amikor nagyobb lesz, éppen neki lesz rá a legnagyobb igénye, hogy mindenki legyen jelen a születésnapján, akit szeret, aki szereti, mert minél többen vannak körülötte, annál nagyobb élmény számára az ünnep.

Nem szabad az ilyesmiből vitát, veszekedést szítani, mindenkinek megkeserítené a napját. Megtehetitek, hogy ti már reggel megköszöntitek a kicsit, átadjátok az ajándékaitokat, játszotok vele, aztán had jöjjön a rokonság.

2012. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy voltam az első szülinapján hogy mindenki ott legyen hogy hülyéskedtünk még a baba születése előtt hogyha hétköznapra esik mindenki szabin lesz mert nem akarom pont az elsőt hétvégén ünnepelni.De szombatra esett az első szülinapja.Én nem csináltam belőle ügyet én nagyon szerettem hogy mindenki ott vana képeken.Valaki írta hogy nem tulajdon hanem a család tagja.De ha te ezt csak a szűk családba szeretnéd mond meg nekik kerek perec ne őrlődj.Ha megértik hogy a családi buli nem az nap van akkor jó ha nem meg így jártak.Torta ügy nálunk nem vita én vagyok a cukrász így mindig rám marad(még a saját tortám is,pedig néha örülnék ha meglepnének...)
2012. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van, hogy szerettem volna szülinapi bulit tartani(4.), de bejelentették, hogy azt ők nem akarják, mert ott lesz a másik nagyszülőpár is. Helyette inkább csak ők legyenek a napján pont ott, a másik nagyszülőpár majd valamikor egyszer, de most csakis ők. És ők akarják a tortát is hozni,amit a tescoban vennének meg. Úgy csinálnak, mintha én nem is lennék, a napok óta szervezés alatt álló gyerekprogramot le se....-ják, csak azzal törődnek, hogy nekik mi a jó. Amikor mondták, hogy nem kell a buli, akkor én már rég szervezetem a napjára eső kirándulást,hogy ne az legyen,hogy az egyik nszülő láthatja aznap a másik nem mert nem volt az erőszakosabb együtt lenni és ki akarja zárni a többit.
2012. máj. 26. 07:29
 10/13 A kérdező kommentje:

Nincs harag a 4 nagyszülő között, csak az erőszakosabbja csak magára gondolom...pld azt akarták, hogy karácsonykor csakis náluk legyünk...szenteste meg 25-én is, a másik nagyszülőköz menjünk majd csak 26-án

(közel lakik mindenki egymáshoz, egy kerület nem ottalvásos

2012. máj. 26. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!