Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mivel védekezik vagy/fog...

Ki mivel védekezik vagy/fog szülés után?

Figyelt kérdés
Még lányom születése előtt gyógyszerrel védekeztünk, születése után megszakításosan mivel kis kor különbséget szerettünk volna ami sikerült is. Elgondolkodtam a hormonmentes műanyag spirálról, azért nem fémről, mert bár nem tudok róla lenne-e fémallergiám, de ne spirál használatnál derüljön ki, mert akkor megy a kukába kb. 10ezer forint. Erről a fajtáról van tapasztalatotok? Mert igen csak ezen gondolkodok, nem akarok hormonnal védekezni, mert annyi mindent okozhat.

2014. máj. 17. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Semmivel, ill. jelenleg tremésztes fogamzásgátló, hogy szoptatok. Tisztában vagyok azzal, hogy így is lehet baba, de ismerem a testem. Nincs peteérésem. Első gyerekemmel sem volt, míg szoptattam és a szoptatás utáni első peteérést igencsak megéreztem, mert annyira fájt, hogy majd megzakkantam. Ha majd menstruálok, akkor fogok ezen gondolkodni.
2014. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Terhesség előtt fogamzásgátlót szedtem, amit ugye abbahagytam babatervezés miatt. Szülés után óvszerrel, majd pedig 2-3 hónappal szülés után újra fogamzásgátlót szedtem, de sajnos a terhességem miatt bekövetkező hormonváltozások miatt a fogamzásgátlóra rosszul reagált a szervezetem, állandó hüvelyszárazságom lett tőle, plusz rendszeresen hüvelyi fertőzésem vagy hüvelyi irritációm lett, amit az állandó kezelések fokoztak, mármint az irritációt, így letettem a gyógyszert, azóta minden rendben van odalent és újra óvszerrel védekezünk.

Nekünk ez így teljesen jó. Nem kerül sokba és még sohasem szakadt el, szóval biztonságos is.

2014. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hüvelygyűrűvel előtte és utána is, a tablettához lusta vagyok, és figyelmetlen és rendszertelen volt hozzá a munkahelyem, aztán meg a kicsivel az élet.


Mi az, hogy a hormon annyi mindent okozhat? Neked mit okozott, amíg szedted a gyerek előtt? A gyűrű pl. a legkisebb hormontartalommal bíró ilyen típusú fog.gátló.


Spirált nem használtam még, mert nekem tökéletesen bevált ez, és a nőgyógyászom (Amerikában végzett, mai napig kutatóorvosként is dolgozik, meg persze lehet, hogy viszonya van egy gyógyszerlátogatóval az Organontól:D:D) csak ebben bízik 100%-ban.

2014. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
fejfájás, szédülés ilyesmi, plusz mivel pánikbeteg vagyok, ráerősített a tüneteimre :( :)
2014. máj. 17. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Előtte és utána is hüvelygyűrű.
2014. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jégtánc ***** válasza:
Előtte és utána is kondom.
2014. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gumival előtte és utána is. 8 éve szedtem fogamzásgátlót.
2014. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én két éve szültem és hagyományos spirálom van! Nekem nagyon bevált 1,5 éve van fenn és azóta 1x volt gyulladásom,szóval nekem nem okoz semmi mellékhatást!

A baba előtt gyógyszert szedtem majd megszakítással védekeztünk!

2014. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én ősszel szülöm a harmadikat és utána elköttetem magam, ha császár lesz ( az előző miatt ) akkor még műtét közben elvégzik... Gyógyszert már nem szeretnék szedni, amúgy is feledékeny vagyok, a gumit nem szeretem, a spiráltól irtózom...
2014. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk marad az óvszer. Tablettát szedtem mindig, de sajnos találtak egy cisztát a májamon, így csak hormonmentes jöhet szóba. Így jártunk...
2014. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!