Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tervez vagy van valakinek 3...

Tervez vagy van valakinek 3 gyereke? Hány év korkülömbség van köztük?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék 3. babát. A kislányom és a kisfiam közt 22 hónap a korkülömbség. lányom 3 a fiam 1 éves.

A legnagyobb dilemmám most az, hogy a következő gyerekünket is így tervezzük, hogy kb 2 év legyen köztük, vagy jobb ha már ők nagyobbak lesznek? Azt mondják az olyan jó, ha már a másik kettő nagy

és utána jön egy kicsi, mert akkor ő még egy darabig kicsi marad.De szerintem az is olyan édes amikor 3 kis törpe rohangál az ember körül :) Néha már úgy szeretném most, néha meg úgy gondolom, hogy milyen jó lesz ha már nagyobbak lesznek és akkor újra nekiállhatok babázni. Ha van valakinek tapasztalata kérlek írjátok meg nekem, talán segít a döntésbe!


2009. dec. 28. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy 17 éves fiú,aztán egy 15 éves lány,ismét fiú12 éves és most melléjük egy 10 hónapos fiúcska.Én nagyon örülök,hogy így alakult.A nagytesók imádják és nagyon sokat segítenek.szinte veszekszenek,hogy ki mikor mennyit legyen a picúrral.Ő a család "nyalókája":)
2009. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik gyerekkel akkor érdemes várni ha tudja az ember magáról, hogy ha a másik kettő nagyobb lesz, akkor ő szeretne még babázni :)

Egyébként teljesen mindegy mikor vállalod. Ha nagyon szeretnéd fölösleges várnod vele.

2009. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, hogy 16 éves, tapasztalatlan létemre írok, de muszáj volt írjak, ahogy megláttam a kérdést. Nos én annyira szeretnék már most kisbabát. imádom őket:) Egész nyáron dolgoztam babysitterként:) És én mindenképpen úgy vállalnám be a harmadikat, hogy a másik két gyerkőc már nagyobb, mert ahogy írtad, így megint tudsz majd babázni sok idő után:D Amúgy mi is 3an vagyunk tesók. Van egy 18 éves bátyám, és egy 8éves öcsikém. Anyuék direkt így tervezték, hogy ilyen sok legyen a korkülönbség, és imádták, hogy tizenöt év után újra toligálhatnak egy csöppséget babakocsival stb:D Na leírtam a véleményem, remélem nem baj:P
2009. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyan 4 gyerekünk van,de a kicsik ikrek.a két fiú között 1,5 év van, a kisebbik fiú és a lányok között 2 év.Kis korkülönbséget akartunk,és nem bántam meg.Az elején nehezebb a sok kicsivel,de gyorsabban egymáshoz nőnek,és nagyon jól eljátszanak.Ha két nagy mellé jön a kicsi,akkor ő nem olyan kapcsolatban lesz a testvéreivel,mint így.Én nem is szeretnék a nagyok mellé egy picit,így sztem sokkal jobb.Bár a legnagyobb már 7 éves,de a lányokkal is remekül eljátszik ő is,és amikor mind a négyen együtt vannak...nagyon jó nézni.(Hallgatni sokszor kevésbé,mert rettentő hangosak tudnak lenni,de ez legyen a legnagyobb gondom.:)))
2009. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
mi is hármat tervezünk, ráadásul kis korkülönbséggel, úgy, hogy két év legyen a gyerekek között. Egyrészt azért, mert már nem vagyok fiatal (28 évesen most várom az elsőt), és félek, hogy később kevesebb türelmem lesz hozzájuk, másrészt kettő után, ha várunk, meggondolhatjuk magunkat, harmadrészt akkor nem megyek vissza úgy dolgozni, hogy egy év után megint kimaradok esetleg (szerintem az sokkal rosszabb a munkaadónak, mintha megszokná azt, hogy igen, most nélküled kell boldogulnia), negyedrészt pedig így nagyban tudok segíteni a páromnak, aki vállalkozó és gyakran szüksége van a segítségemre (írtam már számlát telefonos utasítás alapján, hivatalos helyeken le szoktam adni helyette a papírokat stb.). Hat év pedig nagy idő, munkahelyem lesz akkor is, ha más nem, majd alkalmaz a saját férjem. Így úgy érzem, jobban tud haladni a családunk.
2009. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az időmbe igazából még belefér, 24 éves vagyok. Tényleg olyan édesek amikor sok pici rohangál az ember körül, de ahogy irtam az is olyan jó amikor majd a nagyok pl már elköltöznek és nekem még mindig ott lesz valaki. Mi is 3-an vagyunk testvérek kis korkülömbséggel és szinte sorba költöztünk el otthonról :( Hát tényleg nem tudom mi a jobb. Vagy legyen most és inkább vállaljak késöbb egy 4-et :D Imádom a gyerekeket, ők a mindeneim, csecsemő és gyermekgondozó vagyok, hogy majd ha el kell mennem dolgozni akkor is gyereksereg vegyen körül :)
2009. dec. 28. 21:27
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem hiszem, hogy megváltozik késöbb a véleményem, mert nagyon szeretnék még gyereket.
2009. dec. 28. 21:29
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi is 3-at tervezünk 2 éves korkülönbségekkel. Itt mindenki paffon van egyébként mikor bejelentem, de szeretném ha nem önmagában mindenki egyke lenne, hanem összenőve igazi testvérkék. Lányom most 16 hónapos, májusra várom a szintén lány tesókát.

Mikor uh-on megmondták, hogy a 2. is lány első szavam az volt, hogy akkor tuti lesz 3. is :)

Szerintem jobb munka szempontjából is + a gyerekek összenőnek. Eleinte nehezebb de 1 jó férj mellett ez sem probléma...szerintem

28/N

2009. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az elso lanyom, most 9,5 eves, a masodik 20,5 honapos, a pocaklakot maj. vegere varjuk.
2009. dec. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi ugyan csak 2 gyereket terveztünk,de az első kisfiunk mellé ha megint fiú érkezik,akkor be van ígérve a 3. gyerek.

Férjem nagyon lány mániás,mert valaki azt merészelte mondani neki,hogy a lányok apásabbak.Na az első szülöttünknél nem kell apásabb...

Úgyhogy most azon imádkozom,hogy ez a manóka kislány legyen,mert nem szeretnék még egyet.28 hetes vagyok,és még nem nyilatkozott a nemét illetően.

2009. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!