Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a védőnők ugy...

Szerintetek a védőnők ugy nevelik/neveltéj a gyermeküket ahogy tanulták? Mindent könyv szerint?

Figyelt kérdés

Illetve ha vannak itt védőnők vagy egyébb gyermekekkel foglalkozó/dolgozó válaszadók, kiváncsiságbol kérdezném tőllük is.

Vajon saját tapasztalataikat is megosztják a kismamákkal anyukákkal vagy inkább csak a tanultakat?

Én úgy örültem mikor egy gyesről visszajött védőnőt kaptam. De nem tudom mikor beszél tapasztalatbol mikor tanultakból. Szerintetek nekik könnyebb dolguk van vagy nehezebb saját gyermeküknél?


2014. máj. 23. 13:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*nevelték
2014. máj. 23. 13:55
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Őket is ugyanúgy a saját gyerekeik igényei irányítják. Bevet mindent amit megtanult, aztán mikor látja hogy nem jön be, akkor improvizál, és úgy csinál mindent, ahogyan a saját gyereke igényli.
2014. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igen. Én pl. minden jelenséget a világban szociológus szemmel nézek. Vagy tanultunk az egyetemen pszichológiát nem kevés ideig és a gyerekre is alkalmazom ezeket. Vagy pl. olvastam terhességem alatt és előtt könyveket, és azokat is alkalmazom.


Szóval, szerintem igen, vegyíti persze a tapasztalataival, de ez nem jelenti azt, hogy egy 50 éves nyanya jobb lenne egy most végzett csajnál. Sőt!


Egyébként én pl. nem örültem volna, ha egy gyesről visszatért védőnőt kaptam volna (nekem nem volt védőnőm), mert a mai világban ki marad már gyesen gyed után? Fura.

2014. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon cuki védőnőm van és ő először elmondja, hogy könyv szerint hogyan kell aztán pedig hogy ő hogyan csinálta vagy csinálná. 3 gyermeke van.
2014. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Èn 3 év alatti gyereket gondoztam, ezt is tanultam.


Míg nem volt sajátom a más gyerekével rengeteg türelmem volt, és energiám. Mindenki azt mondta, hogy szuper vagyok... Mindenben tudtam következetes lenni, nálam a gyerekek nem hisztiztek, 2-3 gyerekkel eltudtam menni játszóra annélkül, hogy egyet is a hónom alatt vittem volna tombolva haza....

Aztán megszültem a csemetéimet, és így már nehezebb. Nincs türelmem hozzájuk, nehezbben veszem észre a problémát. Itt kell lennem 24 orában velük, minden percemben velem vannak, még a wc-re sem tudok nélkül elmenni. A más gyerekek gondozása 4-8 órát tartott, és mentem haza pihenni.... kitartobb tudtam lenni, nem követelöztek a gyerekek. na most megteszik, emrt oda adom azt a csokit a sajátomnak csak csöndbe legyen.

2014. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én védőnőm nagyon profi. Konkrétan közölte első találkozásunkkor, hogy van egy 8 éves fia és már 12 éve a pályán van.

Ezután közölte, hogy életében nem látott még olyan eleven és rossz gyereket, mint az övé, tehát az enyémnek is majd nagyot kell produkálnia, ha leakarja körözni az övét.

Már a második lányomat is megszültem és minden találkozáskor szóbajon a fia, Árpi, aki (szerintem) egy tünemény. :)))

Most már középiskolás a fia, de még mindig tud cifrákat mesélni, bár állítása szerint már "lenyugodott". :D


Én most kezdem leszoktatni a 3,5 éves lányomat az éjszakai cumizásról, amire közölte a védőnőm, hogy a tankkönyv szerint .. blablabla .. de egyébként közölte, hogy játsszak "felnőtteset" a lányommal, mosson mentolos fogkrémmel fogat és utána adjam neki oda nyugodtan a cumit éjszakára. Tegnap megcsináltam és közölte a lányom, hogy nem kell neki a cumi, mert csíp. :)))

2014. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A gyeses gyedes dolgot nem értem....Mért ne maradna valaki még egy kicsit otthon a csemmetéjével?No de nem ez a lényeg.

Én azért örültem hogy oluat kaptam akinek friss tapasztalata van mert igy tudja nem minden alakul ugy ahogy kéne de ez igy természetes. Az idősebb már esetleg belefásult vagy régebben máshogy tanulták ő teljesen máshogy csinálta stb,a fiatal akinek még nincs az meg nem tudja hogy néha lehetetlen betartani egy két.dolgot.

Annyival gondolom könnyebb dolguk van hogy pl míg egy először szülő kezdő szülő alig meri felöltöztetni gyermekét addig ő minden fogási trükköt ismer már.Vagy tudja mi miért van mire kell figyelni stb. De lehet emiatt stresszesebb nekik nem?

Am az én védőnőm is rendes nagyon ő is elmondja hogy könyv szerint mi hogy merre hány méter de elmondja hogy szerinte tapasztalatai alapján(szakmai és saját) mi hogy...

Csak pl mig neki volt teje,természetesen szült stb addig nekem császárom volt alig indult be és a pici is rosszul szopik igy ebben csak a tanultakra tud támaszkodni ha segitséget kértem.

Viszont azért azt nem tudom neki voltak e hasonlo problémai mert azt konkrétan nem mondja ki hogy ő hogy csinálta....

2014. máj. 23. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is jó védőnőm van, nagyon rugalmas, együtt gondolkodunk, ha valami probléma adódik, és szemmel láthatóan folyamatosan képzi magát, utánanéz az új dolgoknak, nem csak a megtanultat szajkózza. Szerintem ez egyébként sok más szakmában is így van, a tanultak adnak egy biztos alapot, de ha valaki jó szakember szeretne lenni, folyamatosan tájékozódnia kell, a saját tapasztalatait is tudnia kell felhasználni. És hát a tudomány is folyamatosan fejlődik, ami régen evidens volt, az ma már megdőlni látszik.

Ja, és egyébként én is maradok gyesen, a mai világban, csak úgy mellékesen. :)

2014. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát végülis otthon elsősorban anyai hozzáállás vagy szakmai illetve ha kijön hozzánk akkor nyilván szakmai a megközelítése de az anyai tapasztalatát alkalmazza e?
2014. máj. 23. 14:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Mármint egy adott probléma megoldása otthon vagy nálam...na hát nem bírom értelmesen megfogalmazni.....
2014. máj. 23. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!