Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e a gyes abban az esetben,...

Jár-e a gyes abban az esetben, ha 8 órás munkavégzést folytatok januártól, és a 22 hónaposomat bölcsibe adom?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem! Jó is lenne...

csak 4órás munkaidőre kaphatsz még GYES-t!

2009. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Gyes mellett lehet dolgozni 8 órát,és bölcsibe is adhatod a picit.

Én is igy fogok jövő szeptembertől :)

2009. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi?? Ez hülyeség!

NEM DOLGOZHATSZ 8ÓRÁT GYES MELLETT!

2009. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézzetek már utána!!!!

Barátnőm hónapok óta dolgozik 8 órában, be van jelentve, és mellette kapja a gyest a gyerek 3 éves koráig.

Én mint irtam, én is igy megyek vissza dolgozni.

2009. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit követni kéne az eseményeket,főleg ami az ember zsebét érinti.Már jó ideje teljes munkaidőben lehet dolgozni a gyes folyósítása mellett is.
2009. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyokosok! 2005 óta lehet a GYES mellett időkorlátozás nélkül dolgozni! Tessék már utánanézni, mielőtt leírtok valamit. A gyerek elmúlt már egy éves, tehát lehet a gyes folyósítása alatt munkát vállalni. Ennyi. Bölcsibe is lehet adni GYES alatt. Szóval semmi akadálya.
2009. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy gyes mellett már régóta lehet időkorlátozás nélkül dolgozni. Csak abban nem voltam biztos, hogy ezzel egyidőben lehet-e a gyermeket bölcsödében elhelyezni. 1. válaszolónak üzenem én is, hogy kicsit tényleg jobban kell figyelni az ilyen törvénymódosításokra, az internet is mindenhol leírja ezt a jogszabályt, de a területi államkincstárnál is érdeklődhet az ember. Valóban sokan dolgoznak már 8, sőt akár 10 órában is a gyesen lévők. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, csak az ő babájukra családtag vigyáz, ezért nem tudtam, a bölcsi befolyásolhatja-e a bölcsibe adhatás lehetőségét. Köszi a válaszokat!
2009. dec. 30. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
A bölcsibe adást csak a gyed befolyásolta. Ha gyeden vagy, nem is dolgozhatsz, és bölcsibe sem adhatod. De gyes mellett lehet.
2009. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!