Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen "bakikat" vétettél a...

Milyen "bakikat" vétettél a gyermeknevelésben, főleg az első időkben?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mikor elbénáztál valamit, mikor nevettél magadon, vagy legalábbis mostmár utólag nevetsz!

Mosolyogjunk kicsit egymáson :)


2014. máj. 27. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Kórházban: nem tudtam hogyan kell megfogni. Így amíg meg nem mutatták, az én gyerekem a talicskában dekkolt és csak szépen mosolyogtam rá... Addig ugyanis életemben nem fogtam csecsemőt. Később: 3 hónapos koráig nem tudtam hasra fordítani, szintén nem tudtam hogy hogy fogjam meg hogy ne tegyek benne kárt (a védőnő nem mutatott meg semmit)
2014. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hetes vagy hónapos lehetett a kisfiam, és rengeteget szopizott, föleg este, úgy aludt el. Egyszer elkezdte rángatni a fejét, kapálózott, sírt, elfordult a cicitől, nekem persze gőzöm sem volt mi baja, azt hittem kifogyott a muníció, nyomkodtam, jött belőle, raktam egyik mellről a másikra, ugyanez.

Persze közben olvasgattam az "okosságokat" a neten, hogy ha nyugtalan a baba, nem tud aludni, "bugyoláljuk be jó szorosan úgy, hogy a kezével se tudjon kapálózni", mert ez megnyugtatja őket.

Én barom, még jól be is bugyoláltam magam mellett az ágyban a takaróba, pedig még hálózsák is volt szegényen :(. Aztán valahogy elaludt, vagy már nem is emlékszem pontosan, de mikor felvettem valamikor később, hatalmasat büfizett. Ennyit kellett volna tennem, hogy felveszem büfizni, ez később be is bizonyosodott.

Még most sem tudok ezen nevetni, hogy hogy lehettem ekkora balfék marha, hogy így "kínoztam" szegényt, pedig már két és fél éves.

Azóta ha valaki itt feltesz hasonló kérdést, mindig rögtön írok, hogy próbálja evés közben is büfiztetni.

2014. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, ez csak egyszer fordult elő, de azóta is verem a fejem a falba, ha eszembe jut. Ez nekem sokkal nagyobb trauma volt mint neki :).
2014. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én akkor nem nevettem magamon, de nagy baki volt részemről, pár hónapos volt a kisfiam. Főztem a férjem vacsoráját, 10 után ért haza. Valamit leégettem, és hogy gyorsan kimenjen az égett szag, kinyitottam minden ablakot. A gyerekszobában is, de a baba nem volt huzatban. Aztán sorban elkezdtem becsukni az ablakokat, mikor hazaért a férjem. Becsuktam a gyerekszoba ajtót, hogy ne zajongjuk fel, és nála nyitva felejtettem az ablakot. Reggel mikor mentem be, vettem észre, hogy de hideg van, szerencsére nem fázott meg. Biztos sírt volna ha fázik, de így évek távlatából is rossz érzés, hogy lehettem ilyen hülye.
2014. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn sem fogtam mèg elötte csecsemöt.Bennem az maradt meg,amikor bennt voltunk a korhàzban,hajnalban vittem pelenkàzni.Gondoltam meg tudom eguedül oldani.Szegènyröl nem tudtam lepucolni a kakit.Ugye az mèg a pàr napos ragacsos szurok volt.Ö türte nyugottan,de èn nagyon kètsègbe estem.Persze egy növèr sem volt ott.Màt majdnem ûgy kiabàltam,hogy vègre segitsen valaki.

Egy màsik,kb 3hôs volt,sirt èn meg nem talàltam a cumijàt.Màr mindenhol mehnèztem tudtam hogy pàr perce megvolt.Màr a siràst is abbahagyta mikor èszrevettem,hogy belecsomagoltam a cumit a badyjàba.Tèl volt,szoval vetköztethettem újra le.Azèrt ezen jól mulattam,vicces volt.

2014. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Én hazavittem a kórházból. Egy darabig minden okés volt, babáztam, etettem, ringattam. De délutánra nagyon nyűgös lett, sehogy se tudtam megnyugtatni, semmi se volt jó. Felhívtam anyut, van-e valami tippje. Ő meg megkérdezte, hogy nem lehet, hogy a pelusa van tele. Basszus, reggel óta nem raktam tisztába, egyszerűen eszembe sem jutott. Sőt még pelus sem volt otthon, mert az egész csomagot benn felejtettem a kórházban. Párom rohant el venni. Férjem azóta is röhög rajta, hogy ha anyám nem szól, akkor mégis mikor jutott volna eszünkbe tisztába tenni... Bár gondolom a fürdésnél csak beugrott volna :D
2014. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én mai napig szoktam szégyenkezve azon tűnődni, hogyan "élte túl" a gyerekem a kórházban töltött 3 napot.

bababarát kórház ami azt jelentette, hogy kezembe nyomták, majd 3 napra eltűntek ;)


mikor megkaptam a kocsiban, vagy 2 óráig körbe-körbe jártam a kocsit, hogy vajon hogyan kell kivenni belőle :D

aztán azt gondoltam, hogy nem kell etetni, mert nincs még tejem, türelmesen vártam, hogy belövelljen :S szerencsére a szobatársam szólt, hogy van előtej, szóval tegyem cicire :(

mielőtt hazaengedtek, a kórházi védőnővel kellett beszélgetni, ő kérdezte, hogy ugye minden etetés után legalább 20 percig büfiztetem?

hát én egyszer sem büfiztettem, szintén mert nincs tej, minek? :( mai napig szégyellem magam!


(egyébként nem vagyok ennyire sötét, biztos anyai elhülyülést kaptam a szüléstől)

utána mikor hazajöttünk a nagymamák kiokosítottak, ment is már minden flottul :)


volt egy növekedési ugrása, megállás nélkül lógott az üres mellemen egész nap, sírva kértem a férjemet, hogy vegyen tápszert (gőzünk nem volt milyen kell, nemhogy HA :D)

vett egy bio flancos tápit. összeültünk a konyhában, ő olvasta, én csináltam:

mérjen ki 120ml vizet. oké! 3/4-ét öntse az üvegbe. ok. tegyen bele 4 mérőkanál tápszert. ez is megvan! jól rázza össze.

na akkor rátettem a cumit, összeráztam és elégedetten vittük a gyereknek, hátha végre jóllakik :D

szerencsére nem kellett neki, meg persze aztán leesett, hogy a víz negyede a mérőben maradt :D

2014. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]


Régi cikk, többször olvastam, de a kommenteken még mindig vinnyogva nevetek.

2014. máj. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8 ez nagyon jó amit belinkeltél :D ebből az evés előtti és éjszakai pelenkázást én is csináltam hetekig mire párom és anyum rámszólt, hogy gondolkozzak már. Fürcsinél is volt, hogy a kislányom boldogan lefetyelte a fürdővizet mire észbekaptunk :)

Én hetekig nem mertem öltöztetni szegényt, olyan kis törékenynek tűnt, ráadásul ordított, ha áthúztam a fején a body-t. Miután hazaértünk a kórházból sírógörcsöt kaptam az első öltöztetéskor, hogy én erre képtelen vagyok, párom öltöztette, ő bátor volt :) Utána szegény kénytelen volt egy komplett új ruhatárat venni, amiben csak egyszerűen ráadható darabok voltak, de a hosszú ujjú cuccokkal még így is szenvedtem, szinte minden öltöztetéskor hisztiztem... aztán a védőnő egyszer meglátta hogy "gyömöszölöm" rá a ruhákat, és megmutatta hogyan kell egy csecsemőt öltöztetni... azóta nincs ordítás :D

2014. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még egy. Ez egy át nem aludt éjszaka után volt, nagyon fáradt voltam, ha ez mentségemre szolgál. Ültem a nappaliban, kezemben a gyerek, aki egyszercsak elkezdett sírni. Én meg pattantam, hogy jajj, sír a gyerek, átfutottam a gyerekszobába és kigúvadt szemekkel meredtem az üres ágyra, hogy úristen, hova tűnt a gyerek, ki vitte el?! Aztán rájöttem, hogy a kezemben van :D
2014. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!