Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes vagy terhesség alatt...

Gyes vagy terhesség alatt hogyan lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Érettségim van csak sajnos. Ezért azon gondolkozom, hogy kéne valami szakmát szereznem. Milyen lehetőségek vannak? Fizetős vagy ingyenes van levelezőn? Egészségügyben szivesen dolgoznék, de bármi érdekelne! Ti mivel tettétek hasznossá az időt? Akár konkrét sulit is írhattok! Köszönöm!

20 éves 22 hkm



2014. máj. 28. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

21 vagy 23 pontosan nem tudom de az első szakma ingyenes.

Keresel egy szakmát ami tetszik egy sulit és beiratkozol.

2014. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ivilicious ***** válasza:
83%
én 21 vagyok, 23 hetes terhes, és szeptembertől levelezőn megyek egyetemre /Corvinus, élelmiszermérnök/ (egy szakmám már van - sportkommunikátor)
2014. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második,

Hogy fog zajlani az egyetemi tanulmányod? Heti hányszor mennyi idő? Ingyenes vagy fizetős?

2014. máj. 28. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

az első okj-s szakma ingyen elvégezhető.


egyetem, főiskola ingyen? jó lenne...

esetleg menj el a munkaügyi központba, ott indítanak tanfolyamokat hiányszakmákból. új törvény szerint gyorsképzések megszűntek, 2 évesek és szeptembertől kezdődnek.

2014. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is csak érettségim van én a 35. hétben járok.

Annyi szerencsém van, hogy családi vállalkozást üzemeltetünk, ahová gyes után tudok menni ha nem találnék semmit sem.

Nálunk sajnos egyébként is rossz a munkalehetőség, szinte semmi nincs.

Az első szakma 23 éves korig ingyenes, de sajnos az is minimum 2 év. Egy kisgyerek mellett nekem igen nehéz lenne elvégezni.

Munkaügyin keresztül bár indítanak tanfolyamokat de az olyan is. Illetve, fél évente egyszer. Legalábbis nálunk.

Én belekezdtem a nyelvtanulásba de így önszántamból nagyon nehéz bármennyire is szeretném. Nincs elég motiváció.

2014. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zabmester ***** válasza:
100%

"egyetem, főiskola ingyen? jó lenne... "

Miért ne lehetne? Ha van elég pontja, akkor nem kell fizetnie.

Levelezőn is indítanak államilag finanszírozott képzéseket, igaz, nem olyan sokat, de azért akad néhány. De ha bevállalja, hogy nappalira megy a kérdező, akkor ott már jóval több van, csak annyi a gond, hogy ott azért tényleg be kell járni, legalább is az első félévben mindenképpen, mert a legtöbb helyen nem lehet rögtön az első félévben egyéni tanrendet kérni.

Mondjuk sajnos az idei felvételi már lezajlott, maximum keresztféléves képzés lesz, vagy jövő ősszel induló.

2014. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ivilicious ***** válasza:

Csak államira jelentkeztem, majdnem max pontom van. Elvileg pár hetente egy péntek és/vagy szombat lesz a suli. Anyukám 2 gyerek mellett, 3 műszakos meló mellett megcsinálta, én is megtudom.

A szakma is ingyenes volt.

2014. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már 2.os voltam a fősulin mikor terhes lettem,így én azt fejeztem be terhesség alatt,később a fiam mellett.
2014. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokan rosszul írják.

Nem 23 éves korig ingyenes az első szakma iskolarendszerű képzésben, hanem akár 80 évesen is elkezdheted.

Nappali tagozaton be kell fejezned 23 éves korodig ez igaz, viszont ha esti tagozaton tanulsz, ott nincs korbeli megkötés.

2014. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!