Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat, hogy a...

Miért zavar másokat, hogy a fiam 8 hónapos korában visszamentem dologzni és a férjem van vele itthon gyeden?

Figyelt kérdés
Nem az idegesít, ha valaki azt mondja, hogy ő ezt nem bírná, nem lenne szíve ehhez stb, mert én megértem, hogy mindenki más. De már nem egy ember támadt rám mintha legalábbis gyerekgyilkos lennék. A férjemmel közösen döntöttünk így. Több oka is van, ő visszamehet minden gond nélkül a fiúnk 3 éves korában, az én szakmámban nem éppen jó ajánló levél 3 év kihagyás. Emellett anyagilag is jobban járunk, de ami a legfontosabb érv volt, hogy a férjem szeretett volna itthon lenni gyeden, én pedig nem bántam, szívesen dolgozok. Mi így boldogok vagyunk, a fiúnk is jól érzi magát, nem szenved hiányt semmiben, a férjem maximálisan ellátja, talán még nálam is jobban. MÁr sajnos nem szoptatom, így ez sem lehet támadási felület, mégis egyre többen "esnek" nekem, hogy mennyire hülye vagyok, és tönkre tesszük a fiúnkat. A fiam kiegyensúlyozott, élvezi, hogy apa sokkal lazább mint én, a sok játékot, és gyönyörűen fejlődik. Főz rá a férjem külön, szeretgeti mindent megcsinál. Miér szúrja ez más szemét?
2014. máj. 28. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert maradiak es ennyi. Egyszeruen nem kell felvenni, el kell kuldeni oket h a ti csaladotok es majd ti eldontitek mi a legjobb. Sokan ugy vannak ezzel h elkepzelhetetlen az h a gyerekkel a ferj is ithon maradhatna. Kokorszakiak.
2014. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
mert valahol nem természetes ez a felállás. Vallom, hogy a férfi is foglalkozzon a gyerekkel, de számomra akkor is furcsa, ha a nő jár el dolgozni, a férfi meg az otthon melegét adja.
2014. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Az én férjem is egy "anyalelkű-apa", ahogy a kollégáim mondják. A mi gyerekünk már 4,5 éves, de nálunk is szívesen marad itthon vele az apja pl. táppénzen, míg én dolgozom.


Off:A2. válaszolónak: szép-szép ez a családi tűzhely őrzése, de sajna arra nem adnak kenyeret. Értelmes embereknek mérlegelni kell, hogy amennyiben lehetőségük van rá, maradnak a a hagyományos férfi-női szerepeknél, nehogy megszólják őket, és felkopik az álluk; vagy mernek "újítani" és mindenki elégedett a családban, anyagilag, erkölcsileg egyaránt.


Nem beszélve arról, hogy a férj ugyanúgy dolgozik, és fizetést is kap érte, amit GyED-nek hívnak, hiszen a GyED nem alanyi jogon jár, munkaviszonyhoz kötött.

2014. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: a kérdésre válaszoltam, hogy mi az, ami ebben nem tetszhet valakinek. Felőlem igazán úgy csinálja mindenki, ahogy akarja, mi is úgy csináljuk, ahogy nekünk tetszik.
2014. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

3. vagyok


Off.: így van, mondom a 2. válaszolónak, mindannyiunknak más a jó, te is, én is kifejtettük a véleményünket, és köszönöm, hogy nem dorongoltad le az enyémet, mert eltérő a tiedtől! És még azt hozzáteszem, ha nálunk nem így alakul, lehet, hogy én is furcsának tartanám!


És, hogy ne legyek off:


Kedves kérdező! Én is gondolkoztam már ezen a problémán, okoznak is nekem nehéz pillanatokat azok a kérdések, amikor azon gondolkodom, hogy a férjem jobb "anya" nálam. Végül arra jutok: az a legjobb, ami mindannyiunk a legjobb. :)

Igazából a férjem tényleg "anyább", mint én, mindezzel együtt, vagy mintegy oximoronként, kinézetében és természetében is egy kimondottan patriarchális jelenség! És mégis...

2014. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem leszek népszerű a válaszommal, de nekem a felelős gyerekvállalásba az is beletartozik,hogy akkor és úgy tervezzük a gyereket, ha min. 10, de inkább 12 hónapos koráig az anyja marad otthon vele.

Más az, ha besikerült baba és muszáj visszamenni, mert teszem azt anyuka jóval többet keres, mint apuka. De az is más helyzet, mert nem tervezett volt a gyerek.


Egy ismerősöm,most a baba féléves korába ment vissza dolgozni. Nyilván nagyon jól keres, ill. jobban mint a férje. Viszont én erre azt mondom,hogy ha anyagi oka van,hogy visszament, akkor miért nem kezdek el hamarabb félrepakolgatni annyit,hogy ne nagyon érezzék meg, ha egy éves koráig otthon marad vele. Azért az egy és a három év között van különbség!

Ettől függetlenül nem hiszem,hogy ettől menne tönkre egy gyerek!

2014. máj. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
60%
Szerintem leginkább azért, mert irigyek.
2014. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
??? mégis ki lenne irigy emiatt???
2014. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondoljátok, hogy bárkit is érdekel, hogy ki van a gyerekkel otthon?? Nem hiszem, hogy az emberek otthon ezzel foglalkoznak, hogy X-ék hogyan is csinálják a családi munkamegosztást.
2014. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!