Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan számolják ki a táppénzt...

Hogyan számolják ki a táppénzt a netto vagy a brutto bérből? Tényleg két hetenként fizetik ki éa ha elmegyek táppénzre mennyi idő még az elsőt kifizetik? Mikor szoljak a terheségről a munkahelyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kéthetente fizetnek, legalábbis nekem nem így fizették. A táppénzt a jelentést követő második hónapban kaptam meg.

Nekem szerencsém volt, félidős terhesen szóltam, de előtte szabin voltam. Nem akartam túl korán szólni, mivel az előtte való magzatomat elvesztettem, szükségem volt arra, hogy "biztosabb" legyen a dolog.

2009. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bruttó bérből és nem kéthetente fizetik. Az lehet a félreértés oka, hogy az első 15 napot a munkáltató fizeti, az az úgynevezett betegszabadság, a többit a tb, az a táppénz. De senki nem fizet kéthetente. Minél hamarabb szólsz a terhességről annál korábban leszel "védett", tehát nem rúghatnak ki.
2009. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Havonta fizetik. Szerintem a félreértésre az ad okot, hogy a legtöbb esetben (nem tudom, hogy mindig így van-e) két hetente kell leadni a táppénzes papírt. Tehát az orvos egyszerre csak két hétre ír ki, és kéthetente kell menni megint papírért.
2009. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!