Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztszülő kérdés, adnátok...

Keresztszülő kérdés, adnátok tanácsot, vagy mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Már nagyon tanácstalan vagyok...

3an vagyunk testvérek,ketten vagyunk lányok és egy fiú.

A hugom és az öcsén elsőszülött gyerekeinek én vagyok a keresztanyjuk.A hugom második gyerekének az öcsém és a sógornőm.

Megszületett a gyerekem,és nem tudok dönteni ki legyen a keresztanya.

A keresztapa nem kérdés,az öcsém!

DEE a keresztanyát nem tudom eldönteni sajnos.

A sógornőmet nagyon szeretem,ő is a lányomat...érezhetően sokkal többet törődik vele,mint a húgom.

De a húgom,meg a húgom,akivel nem mondhatnám felhőtlennek a viszonyunkat és ugyan biztosan szereti a lányomat,de nem érzem rajta azt ,mint a sógornőmön.Az öcsém sem szeretné ha "szétválasztám "őket a feleségétől.Mert akkor úgy nézne ki,hogy a húgom a keresztanya és a az öcsém a keresztapa...de képtelen vagyok meglépni.Arról nem beszélve,hogy a húgomban van egy fajta rivalizálás a sógornőmmel és attól is tartok,hogy úgy érezné ,előtérbe helyezem a sóginőmet vele szemben....már azon gondolkodom,nem is lesz keresztelő:(


Kérlek,hogy próbáljatok nekem segíteni pro és kontra...hátha!


Köszönöm szépen előre is!!!!!


2014. jún. 2. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem hugom es ocsem is van a ferjemnek van batyja. Mivel hugomnak is es sogormnak is van kapcsolata avgyis hazasok igy kozulok valogattunk h ki legyen. Hugomekra esett a valasztas a masodik gyerkocnek sogoromek lesznek. Lehetett volna ugy is h ocsem es hugom, de en part szerettem volna, vagyis beszelek itt egyes szamban, de szerettuk volna az a helyes.

En a helyedben ha az ocsedet szeretned akkor a sogornojet valaszd keresztanyanak. Ha szeret akkor ezen nincs sertodes. Amugy se ezen mulik ki szereti majd jobban a gyereket!

Sogoromek viszont minket valasztottak keresztszulonek mi elsore nem oket. Megsem volt sertodes.

Magyarazd el h te is jobban azeretned ha parban lennenek, es mond azt h nehez valasztanod de a kovetkezo gyerkocnel ot szeretned. Ilyen egyszeru. Ha megerti igazan megerdemli, ha nem es megsertodik akkor nem is erti az egeszet.

2014. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

A hugom tett már többször utalást arra,hogy ő,vagy ő lesz "a keresztanya".Régebben én is úgy gondoltam,első felindulásra...csak utána gondoltam végig.Annyit még hozzá tennék,hogy az öcsémmel édestesók vagyunk,a húgommal féltesók,bár nagyon szeretem ettől függetlenül,szóval nem érezzük "mostohának"egymást...de mégis befolyásolja,hogy az öcsém a kizárólagos keresztapa.A húgom sajnos nagyon meg sértődne szerintem .

2014. jún. 2. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, ebbol nem tudsz ugy kijonni h mindenkinek jo legyen, te a szived szerint ocsedet es sogornodet valasztanad parkent egyben.

A hugodat mar csak becsuletbol akarnad h ne legyen belole problematok. Dontsd el Te melyik a jobb.

Ideig oraig sertodes esetleg emiatt es ugy csinalod ahogy te szeretned(amit en is ajanlok h az legyen amit te jobban szeretnel, ne masnak a velemenye miatt valassz) , vagy akkor lesz a hugod es az ocsed. Oke h tesverek meg tenyleg szokas kerdese kinel h van, de en parban valasztanam.

Ha nagyon nem tudsz donteni dobj el egy ermet. De tenyleg nem tudom h lenne a legjobb,

2014. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi..igen valószinűleg nem úszom meg sértődés nélkül...

pedig nagyon nem akarom megbántani egyikőjüket sem.Ráadásul a sógornőmet úgy szeretem,mintha a húgom lenne és nagyon jó a viszonyunk is...úgy érzem rajta,hogy ő is számít a keresztanyaságra...csak egy gyerekem van és nem is lesz már több,szóval még azt sem mondhatom,hogy "na majd a következőnek..."

2014. jún. 2. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 2 keresztanyja is, és akkor nem lesz sértődés :))
2014. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom azt tanácsolni, hogy ne beszéld meg a húgoddal. Az öcsédnek igaza van, fura lenne ha nem férj-feleség lenne a két keresztszülő. Mondd a húgodnak, hogy első gyereknél öcsédék lesznek, másodiknál majd ők!! Döntened kellett, értse meg. Amúgy szerintem tök gáz ilyenen megsértődni. Én a keresztfiamnak nem is vagyok vérrokona, ő "csak" a barátnőm kisfia. Mégse sértődött meg egyik testvér se, pedig van testvére mindkét szülőnek, ráadásul nincs is második gyerek...
2014. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk párt szokás felkérni, szóval vagy a húgod+párja, vagy az öcséd+párja.


Mondd azt, hogy eldöntöttétek születés előtt, hogy ha pl. kisfiú, akkor öcséd+párja, ha kislány, akkor meg a húgod. És ha most egyik, köv gyereknél majd a másik lesz a keresztszülő.

2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...erőt gyüjtök és lesz valahogy...
2014. jún. 3. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!