Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan embert kértél fel...

Olyan embert kértél fel keresztszülőnek, aki fordítva is téged választ (ana)? Ez fontos szempont volt?

Figyelt kérdés

A barátnőmet szeretném megkérni, hogy legyen a kislányunk keresztanyukája, de közben mindig az jut eszembe, hogy ha neki lesz babája, biztosan nem engem választ majd, hanem a húgát és akkor mindig elbizonytalanodom, elszomorodom.

Ne foglalkozzak ezzel?



2014. márc. 20. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

:-) Honnan gondolod,hogy csak 1 gyermekük lesz?

Lehet az elsőnek a húgát szeretné,másodiknak Téged,nem tudhatod

Ha IGAZI barátnők vagyok,akkor meg sem fordulna a fejedben ez a kérdés!


Nem,nem volt szempont. Az elsőnél az egyik tesóm lett a keresztapa,akinek lehet soha nem lesz saját gyereke.

A másodiknál a másik tesóm- akinek a fia az én keresztfiam

A harmadik és negyedik a Párom két tesójára várna...

2014. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi olyat kértünk fel, aki meg se keresztelte a gyerekeit :) Sőt, nem is azt kértük fel, akinek a fia a mi keresztfiunk! erre varrjál gombot :)
2014. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoztam ezzel, szerintem ez nem fontos.
2014. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fiunknak a sógornőm és a férje lesznek a keresztszülei, az ő kislányuknak pedig mi vagyunk, de nem ez volt a szempont.
2014. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy csak egy babát vállalnak, több okból is.

Tudom, hogy nem kéne szempont legyen, csak ha ez oda-vissza működik, akkor az érzés kölcsönös, hogy "egymásra bíznánk a gyermekeinket". Így viszont csak odafelé van.

Az nem hasonlítható ezzel össze, mint amit az egyik válaszoló írt, hogy akit választottak nem lesz majd családapa... így más a helyzet. :)

2014. márc. 20. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt szempont. Az egyik keresztszülő például a bátyám, aki agglegény (34 éves) és soha nem is akar családot.
2014. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer mondom, az természetes, hogy ha nem lesz gyereke nem fog keresztszülőnek választani! A kettő nem ugyanaz :)
2014. márc. 20. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez a helyzet, barátnőm minket kért fel, de nálunk elég nagy ribillió lenne, ha nem a tesóink közül lenne valamelyik.

Szerintem ez nem oda-vissza dolog, ezt nem ebben kell mérni :/


Náluk is ez a szokás, ezen nem kell fennakadni, szerintem.

2014. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem 3 bátyám van, de ha majd gyerekem születik, akkor ők nagybátyok lesznek, a legközelebbi alkalmas barát, pedig a keresztszülő. A kérdezőnek pedig, a lényeg, hogy olyan embert, embereket válassz, akikre rá mernéd bízni a gyerekedet, akikben van felelősség, akikben megbízol. Ez a lényeg, nem az, hogy ők viszont téged választanak-e.
2014. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!