Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sérül a gyermekem, ha ezt...

Sérül a gyermekem, ha ezt megkérdezem tőle?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy hogyan is reagálja le fiam a következő kérdést (bár tudom, hogy értelmes ember ilyet nem kérdez): melyikünket szereted jobban? Apát vagy anyát?


2,5 éves


2014. jún. 13. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne, ez nagyon genya kérdés. Szegény teljesen össze fog zavarodni érzelmileg, hogy választania kell a két ember között akiket a legjobban szeret. Szegény kisfiú... És gondolom ha az apját mondaná, akkor éreztetnéd vele hogy milyen rossz gyerek, ezáltal bűntudatot keltve a gyerekben. Miért a gyereket akarod a versengésetek "áldozatául"?
2014. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem sérül, de semmi értelme.

Pláne ebben a korban mikor annyira ösztönösek még.

Oviban is képesek naponta váltogatni a barátságokat csak mert az egyik nem adta oda neki a játékot, vagy a másiknak nagyon szép a ruhája.

Lehet, hogy egyszer azt gondolja a gyerek, apát jobban szeretem, mert anya nem engedett addig játszani amíg én szerettem volna, vagy anyát jobban szeretem, mert apa ma megszidott amiért kilocsoltam a vizet a padlóra.

Értelmetlen az ilyen jellegű kérdés.

2014. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit az értelemről, amit említettél...

Különben tudnád, hogy felesleges a kíváncsiság.

Egyébként meg nyilvánvalóan nem sérül, mert nem is érti a kérdés lényegét.

2014. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

sérülni nem fog, de tényleg mi értelme?

ma elviszed játszóra, téged szeret jobban. holnap délelőtt főzöl, addig apa leül vele festeni, akkor meg apát szereti jobban....


enyém már nagyobb, de minden este mondom neki, hogy "téged szeretlek a világon a legjobban!", ez már benne van az esti rutinba :D mindig mondja, hogy én is téged szeretlek a legjobban :D

aztán apa is elköszön tőle, van, hogy ő is mondja az én kis elköszönős mondatot, akkor neki is azt mondja, hogy őt szereti a legjobban... :)

szóval nem csak a kérdésed lenne értelmetlen, de a válasz is csak pillanatnyi lenne

2014. jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
miért akarsz ilyesmit kérdezni tőle?
2014. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem megkérdezte anyukám, amikor kicsi voltam (mondjuk már idősebb, ovis lehettem, mert emlékszem rá). Abszolút nem fogtam fel a jelentőségét, csak válaszoltam rá. Amúgy mikor elsős voltam, az egyik tanítónéni is megkérdezte, őt szeretem-e jobban, vagy a másikat. Utólag visszagondolva megdöbbentő és kicsit vicces.
2014. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
(Amúgy szerintem ezután én is megkérdeztem, hogy kit szeret jobban anyukám, engem, vagy mamát. Meg azt is, hogy engem, vagy apát. Mindkettőre az volt a válasz, hogy másképp szeret minket, és ezt emlékszem, nem tudtam értelmezni.)
2014. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2,5 éves fiam szerintem meg sem értené ezt a kérdést, bár nem tudhatom biztosra, mert én nem kérdezgetek tőle ilyeneket. Mi értelme? Igaza van annak, aki azt mondta, hogy egy ekkora gyerek még naponta váltogatja a "barátait", meg éppen azt szereti jobban, aki a kedvére tesz.

Később meg pláne nem kérdeznék ilyet. Tőlem ezt egyszer megkérdezte egy pszichológus, kb 8-9 éves koromban és iszonyú zavarba jöttem, nem is tudtam mit feleljek, kellemetlen volt. Ha valamelyik szülőm kérdezte volna, még rosszabb lett volna.

2014. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem sérül,de nem fogja érteni...2.5 évesen még nem tudják,mi az a jobban.Mint ahogy azt sem,hogy pl.kisebb-nagyobb,lejjebb-feljebb.Azt tudja,hogy kicsi-nagy,lent-fent,de a ragozott változatát nem.

Mellesleg meg nehogy meglepődj a válaszon...amit mondjuk pont annyira kellene komolyan venni,mint a kérdésedet.3 gyerekes anyuka

2014. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez gusztustalan kérdés.
2014. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!