Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szüleimnél élünk 3 éves...

A szüleimnél élünk 3 éves kislányommal, elszeretnénk költözni. Mikor felhívom őket, és mondom van egy gyermekem azonnal lecsapják a telefont. Miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%

mi van? ezt csak én nem értem?

egy lakásban laktok, de telefonon beszélgettek? biztos azért csapják le a telefont, mert kiakadnak, hogy erre költöd a pénzt ahelyett, hogy kisétálnál a szobából.

2014. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejtem,hogy albérletbe szeretnétek menni?? De nehezen találtok mert van 1 gyerek?
2014. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom nem a szüleivel beszél telefonon, hanem albérletet keresnek és a főbérlő csapja le a telefont, ha megemlíti, hogy gyerekkel költöznének.


Sajnos vannak sokan, akik nem adják ki a lakásukat gyerekes pároknak, mert ha pl. a házban sok az idős, akkor nem nézik jó szemmel, ha egy kisgyerek rohangál a lakásban és ezzel a főbérlő el akarja kerülni a feszültséget. Vagy mert pl. újonnan festett, egy kisgyerek meg maszatol, összefogdossa a falat, leeszi az új padlószőnyeget....

2014. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Jújj első ez nekem fàjt!!!a kérdező albérletbe menne de elutasítjàk mert van egy gyermeke!!ez azért van kedves kérdező mert gyerekes csalàdot nehezebb kiköltöztettni ha nem fizet.
2014. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zabmester ***** válasza:
37%

Elég durva, hogy ennyien így állnak hozzá, de azért nekem ez picit túlzó állításnak tűnik. Mi is albérletben lakunk, a fiam 1 éves kora óta, sőt, évekig úgy éltünk, hogy egyedül neveltem, mégsem mondták sehol, hogy ő akadály lenne. Vannak olyan hirdetések, ahol eleve odaírják, hogy gyerekkel (állattal/dohányzóknak/stb.) nem kiadó, az ilyet fel sem hívom, maximum magamban elmormogom, hogy "akkor tartsd meg", ha amúgy tetszene a lakás, de ahol a hirdetés szövegében nem írnak ilyesmit, ott én úgy értelmezem, hogy ez nem kizáró ok, és nem is mondom telefonon, főleg nem olyan jelleggel, mintha azt vallanám be, hogy drogos vagyok. Egyszerűen csak felhívom a tulajt/ingatlanost, és megkérdezem, hogy kiadó-e még a lakás, végigkérdezem, ami érdekel, aztán utána persze szoktak ők is kérdezni, pl. hogy hány főnek lenne a lakás, akkor meg szoktam mondani, hogy (most már) két felnőtt, plusz egy gyerek. Ilyen formában még sosem tapasztaltam elutasítást. Olyan persze megesett már, hogy valami miatt mégsem jött össze a bérlés, pl. mert a tulajnak az kellett volna, hogy hamarabb/később költözzünk, mint ahogy tudtunk volna, vagy mert volt olyan, aki nem volt hajlandó szerződést írni, de ilyesmi gyerektől függetlenül is előfordul.


Lényeg a lényeg, hogy neked nem kell azt telefonon elrebegni, hogy gyereked van. Te abban a percben egy szimpla érdeklődő vagy. Persze majd el kell mondani, hogy hányan költöztök be, de nem akkor, amikor még csak telefonon érdeklődsz, hacsak akkor nem kerül szóba.

Amúgy a helyzeten sokat lendíthet, ha már az elején tisztázod azt is, hogy van jövedelmed, és kérésre erről igazolást is tudsz adni, illetve ha a gyerek szóba kerül, akkor megemlíted, hogy írhatnak pl. a szüleid nyilatkozatot arról, hogy fizetésképtelenség esetén ők befogadnak benneteket, így a tulaj is biztosítva van arról, hogy nem maradtok a nyakán.


Mellesleg, én már sok lakástulajdonostól hallottam, hogy a kisgyerekesekkel jóval kevesebb gondjuk volt, mint bizonyos gyerektelen emberekkel, akik egyik napról a másikra léptek le, otthagyva maguk után egy lelakott, mocskos lakást, és egy csomó kifizetetlen számlát.

2014. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Nézd,a mi albérlőinknek is született gyerekük,azóta három havi albérlettel el vannak maradva,könyörögni kell a pénzért.Sok gyerekes nem szokott fizetni,teljesen érthető,ha valaki nem akarja gyerekesnek kiadni a házát vagy lakását.Te sem örülnél fordított esetben.
2014. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mi nem volt érthető a kérdésen.

Az első kommentelő válasza számomra elég durva volt, inkább el kellene olvasni a kérdést még egyszer, vagy rendesen leírni, hogy nem lehet érteni.


Sajnos elég sok ismerősömtől hallom ezt. Nekem ebből csak az jön le, hogy bizonyára sok panasz volt abban a lakásban a szomszédoktól, hogy sír a gyerek stb... így ezért van ez a kikötés, vagy azt is eltudom képzelni, hogy sokan nem szeretik a kisgyerekeket.

2014. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy gyerekest véd a törvény, akkor sem lehet kitenni őket, ha nem fizetnek. Ezt sokan nem kockáztatják meg.
2014. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Miért kellett lepontozni?

Őszintén válaszoltam a kérdésre,mert ez a legfőbb ok,de úgy látszik,sokaknak fáj az igazság.

Nem gyereket csinálni kell ész nélkül,hanem előbb megteremteni az anyagiakat egy nyamvadt albérletre.

2014. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én sem értem miért lettem lepontozva de kedves egészségére!!!!!
2014. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!