Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár nekem GYED, GYES és a...

Jár nekem GYED, GYES és a többi támogatás?

Figyelt kérdés
Esti tagozatos diák vagyok, nincs bejelentett munkahelyem, nem is volt még, de nem vagyok regisztrált munkanélküli sem. (Amúgy dolgozom az iskola mellett). Fizetek TB hozzájárulást (5896 Ft havonta) minden hónapban. Szeretnénk kisbabát, de fogalmam sincs, hogy mi jár, és mi nem.
2007. okt. 17. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Gyes az biztos hogy jár ,az jár mindenkinek alanyi jogon Magyarországon a Gyedet nem tudom,de szerintem menj be az Magyar Álamkincstárba és érdekldj uttána,az a ledbiztosabb.
2007. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,


Az egyszeri anyasági támogatás biztosan jár (olyan 60 ezer körül van), családi pótlék is tuti. A havi ráedékok közül nem tudom mit kaphatsz mert a TGYÁS és a GYED alapját az előző évi jövedelem adja. Lehet hogyn te GYES-t kapnál a baba születeésétől 3 éves koráig. Az valami igen kemény 20 ezer körüli összeg úgytudom. De ha felhívod az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat ők megmondják, mert GYES-t ők fizetik nem au Államkincstár. Remélem nem dumáltam hülyeséget. Sok sikert kívánok. :)

2007. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi javítok: havi járadékot akartam írni az előző halandzsa helyett. :))
2007. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

GYED-et nem kapsz, az csak munkaviszony után jár.

Nem tudom, hogy a suli mellett hogyan milyen jogállásban dolgozol.

A 20000 ft-os gyessel nem sokra nész, inkább várj még egy kicsit. 180 igazolt munkaviszony után már kapsz gyedet.

De nézz utána a babazo.hu-n.

2007. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!