Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Január 15. -ével bejelent...

Ha Január 15. -ével bejelent egy vállalkozó a minimálbér kétszeresével akkor mennyi gyed fog járni? Március 9-re vagyok kiirva. Előző évre meg van a 180 napom biztosítottan (2 hónapos munkaviszonyból és munkanélküliként voltam regisztrálva).

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig az előző évet nézik.

Tört év nem számít.Tehát ha te 03.09.-ére vagy kiírva akkor az előző évet veszik alapul.

2010. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen esetben az állam egyértelműen kijelenti, hogy nem valódi foglalkoztatott vagy, hanem csak a GYED kedvéért alkalmaznak, így ez a bejelentett állás nem fog változtatni a dolgokon.

Most gondolj bele, valóban alkalmaznak 7 hónapos terhesen?

Nem fogsz kapni szerintem semmit (ne legyen igazam!), több ilyen esetet lehetett már itt is olvasni.

2010. jan. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alig kapsz valamit. A 2009-es évet nézik, akkor pedig a kettő hónap + munkanélküli-re nagyon kevés jár. Ez nem is lenne törvényes. Mindenki az utolsó hónapokra bejelentené magát. Én évekig dolgoztam becsületesen mielőtt gyereket vállaltam. Így a maximumot kapom, de az is 80 ezer Ft.
2010. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
YESSS
2010. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...Ja csak annyit,h becsületesen dolgoztam én is csak AM kiskönyvvel mivel más lehetőség nem volt...aztán amikor lett végre bejelentett munkahelyen kirugtak,mert teherbe estem.
2010. jan. 4. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!