Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék babát, de rettegek...

Szeretnék babát, de rettegek több mindentől is. Akkor így hogy lesz?

Figyelt kérdés

Egyrészről ami legelőször eszembe jut, hogy egy fogkő leszedésnek is heteket készülök, annyira félek... Hogy lennék akkor képes szülni? Már a gondolatától is gyomorgörcsöm lesz. Nem bírom a legkisebb fájdalmat sem, olyan béna vagyok. A női baj idején is itthon gubbasztok 2 napig, mert görcsöl a hasam és nehezen viselem. Hát akkor a szülést?

Aztán a következő dolog, hogy egészséges babám lenne-e? Ne legyen semmi baja. Nem vagyok egy negatív ember, hogy jaj biztos történne vele valami, de mégis félnék.

Aztán a terhesség alatti rosszul létek, az a sok vizsgálat és a szülés után vajon ugyanolyan leszek?

Millió kételyem van. Ez normális?


2014. jún. 24. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Vonulj kolostorba Ofélia.
2014. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a minden téren kimerítő és segítő válaszod, igazán hasznos voltál!
2014. jún. 24. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy ennyi kételyed van, ez a legtöbb nő fejében megfordul. :) Ha a fájdalmaktól félsz, gondolj arra, hogy már több millió nő is túlélte :)

Azért, hogy a babád egészséges lesz-e csak részben tehettek a pároddal. De ha mégsem lenne egészséges, még akkor is számtalan lehetőség áll rendelkezésetekre.

Természetesen nem leszel teljesen ugyan az, mint szülés előtt. Hiszen akkor már anya is leszel, teljesen más érzés, miután már nem csak magad iránt vagy felelősséggel, de hidd el, csodás érzés. :)

Terhesség alatti rosszullét pedig egyáltalán nem törvényszerű, van aki "észre sem veszi", persze ezt csak átvitt értelemben mondom.

A vizsgálatok pedig nem fájdalmasak, nézz utána, vannak kötelező illetve nem kötelezőek is, szóval nem is muszáj mindet megcsináltatni.

2014. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En ugyan igy voltam ahogy te.Egy verveteltol is elsirom magam,de hidd el az emberi elme csodakra kepes ;)

Most eppen fajdalomcsillapitas nelkuli szulesre keszulok.Na nem azert,mert olyan kemeny vagyok,egyszeruen nem szeretnek tut a gerincembe.Es a terhesseget is vegigcsinaltam,3 szor vettek vert es egyszer kaptam oltast is.

Szerintem ne aggodj ezen,egy ido utan erosebb lesz a gyerek utani vagyad a ketelyeidnel :)

2014. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Egyszerűen átkattan az agyad. Orvoskerülő voltam egész életemben, most viszont az volt a természetes, hogy megyek. Heteket készültem lelkileg az évenkénti rákszűrésre, most meg már az zavart, hogy a doki az utolsó időben meg sem vizsgált.:-) Én is nagyon görcsöltem a mensi alatt mindig, és képzeld el, hogy szülésnél ugyanazt éreztem. Mondhatnánk, hogy már nem volt ismeretlen az érzés.

Szerintem félelmekkel tele ne vágj bele a dologba. Hagyj időt magadnak, változnak az emberek.

2014. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!