Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért rettegek ennyire mindent...

Miért rettegek ennyire mindentől? Mit tegyek ellene? (kicsit talán bonyolult)

Figyelt kérdés

Majdnem minden olyan dolog komoly szorongást és félelmet vált ki belőlem ami átlagembernek semmiség.

Pár példa: barátom vett nekem ajándékba egy videojátékot, nagyon tetszik, egy este alatt 6 órát játszottam vele, imádom, de a barátommal nem "merek" játszani mert "úristen akkor látja hogy bénázok"..

Néhány tárgyamnál segítségre lenne szükségem a gyakorlásban, de nem merek segítséget kérni mert akkor aki segít az látja milyen buta vagyok és mennyire nem értem. (Ez valószínűleg azért van mert kiskoromban mikor szüleim segítettek leckét írni, elég csúnya lecseszést kaptam ha valamit nem tudtam)

Egyszerűen nem merek telefonálni, ha szüleim itthon hagynak azzal hogy rendeljek magamnak pizzát, inkább éhezek mert nem beszélek telefonon. Barátomat is megbántottam múltkor mert nem akartam vele skypeon beszélni ugyanezért (ő meg azt hitte nem akarok vele beszélni egyáltalán)

Úgy általában nem merek szólni emberekhez. Ha csinálok valamit, nem merem megmutatni senkinek. Rettenetes nehezem veszem rá magam hogy ruha nélkül mutatkozzak barátom előtt, legszívesebben elbújnék. Meg még rengeteg hasonló apróbb vagy nagyobb dolog, szinte mindentől félek. Ha tehetném láthatatlanná válnék.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek ez ellen?

19/L


2014. febr. 15. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy nem is erről van szó, hanem másnak akarsz látszani, mint ami vagy, inkább szenvedsz és gyengének mutatkozol.
2014. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi önbizalmad.

Vannak barátnőid, akikben bízol? A barátodban bízol?


Valakivel ezt meg kell beszélned.


Addig is ötletek: lightos smink, otthonra is (spirál+ceruza, máris van előtted egy "védőfal" :)), mindig szép és szexi fehérnemű legyen rajtad, otthon is (na jó, sportoláshoz inkább legyen kényelmes :)), olvass és próbálj sokat beszélgetni a barátoddal/barátnőkkel/tesóval, ha van.


És ha tükör elé kerülsz, mosolyogj bele! Nem hiszed el, de rengeteget fog dobni a napodon! :)


Ja és írj egy listát magadról, egyik oldalra, hogy mi az amiben jó vagy, a másik oldalra, hogy mi az, amin szeretnél javítani. Ezek után a "jóvagyok" oldal tevékenységeit gyakorold szorgalmasan, a másik oldaliakra pedig dolgozz ki haditervet, hogy hogyan tudnád javítani őket.


Sok sikert!

2014. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltak, vannak hasonló gondjaim. Egészen egyszerűen úgy oldottam meg, hogy miután felismertem, hogy van ez a gond - ahogy most Te is - utána pedig, amikor ilyen helyzet adódott, végiggondoltam, valójában mi történhet legrosszabb esetben, nem hagytam, hogy a félelmem uralkodjon rajtam. Ezért felvettem a telefont és telefonáltam, kinyitottam az ajtót, ha csengettek és kértem segítséget. Mivel valójában nem váltak be a félelmeim, ez megerősített abban, hogy nincs is mitől félnem. :)
2014. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig el kell kezdened változni, mert pár év múlva már dolgozni fogsz és bizony ott már fel kell emelned a telefont hogy dolgokat elintézz.

Nem lehet, hogy mindig mindent helyetted megcsináltak, szádba adtak, elintéztek és most lenne, hogy kezdenél kicsit önállóbb lenni, de félsz, mert új dolog?

Csak tippelek, mi lehet, de mi az ami a fejedben jár ilyenkor? Ha pl fel kell hívni egy pizzériát? Mi a bajod vele? Mitől félsz? Ezeket gondold végig.

Mi van akkor ha néha bénának tűnsz a barátod előtt? Ő sosem bénázik?

Lazíts, nem kell tökéletesnek lenni, látszani, senki sem az, mindenki hibázik!

Szerintem félsz attól, hogy hibázol.

2014. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

utolsó vagyok

írtad, hogy nem mersz a párod előtt játszani azzal a játékkal, mert bénázól és mit szólna.

Hát mit? Ha kinevetne, add át neki az irányítást, hidd el előbb utóbb ő is hibázni fog és te is nevethetsz :) Amúgy hidd el nagyon örülne ha látná tényleg játszol azzal a játékkal és látja hogy örülsz neki, így nem látja, max elhiszi. Lehet az van a fejébe, hogy csak mondod, hogy tetszik a játék.

ÉN nem tudok dartsozni, de szeretek :) és nem érdekel ki mit mond, attól még játszom, tudom magamról, hogy nem megy és akkor mi van, szórakozunk. Viszont valamikor olyan jól eltalálom egymás után többször is a közepét!!!! hogy mindenki dob egy hátast, ez jól esik. Lehet valamiben meg én vagyok a jobb és más a bénább. Hát ez van, nem lehet mindenki mindenben tökéletes.

Én azt mondom, hogy próbálj meg felhívni egy pizzériát, legfeljebb valakivel, aki ismer, tudja rólad, hogy bizony ez neked nehezebb dolog, vagy hallgasd meg egy barátnődet aki épp felhívja, utána te is próbáld meg mondjuk másnap. Gondold végig mitől félsz, egy pizzéra kérni fogja a neved, számod, lakcímed, esetleg megkérdezi, hogy még valamit kérsz-e vagy duplasajttal lehet-e, szóval ezekre készülj fel és persze válasz ki egy pizzát és annak a nevét mond be. Ha nem jól ejted sincs semmi, gondolod mindenki ki tudja mondani?

Szerintem ahogy kezdesz felnőni, kikerülni az életbe, kicsit nehezebben megy, látod az akadályokat, szembesülsz, hogy bizony sokszok önállónak kell lenni, mert már nem mindig vannak ott a szüleid és nem mindig tudnak helyetted intézkedni mégha meg is van a feltétel rá, pl pizzára a pénz, de rendelni már nem ők fogják, de a lényeg, hogy tudsz beszélni a félelmeidről, mert így fogsz tudni túl lépni rajta. Csak merj próbálkozni és próbáld leküzdeni a félelmeid.

2014. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: látja hogy játszom vele, azt is hogy hány órát (Steamen), és tudja hogy ilyen vagyok így tudja hogy tetszik csak buta vagyok :D

Igen, próbálom "magamra erőltetni" hogy igenis beszéljek emberekkel, stb, csak nehéz. De tegnap már sikerült barátommal beszélnem skypeon :D

2014. febr. 16. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd!Csináld,ha van kedved,de kötelezően semmit se erőltess!
2014. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hasonló problémákkal "küzdök" én is, bár nem nevezném küzdésnek, inkább egymás mellett élésnek. még a barátaimmal sem tudok telefonálni, sőt, néha a találkozástól is szorongok, miegymás. én nem voltam vele orvosnál (egyrészt mert az orvosoktól is félek másrészt meg nem vagyok benne biztos, hogy bármin is változtatna) viszont az ilyesmi utalhat szociális fóbiára vagy egyéb pszichés rendellenességre. ha nagyon kínoz, menj el szakemberhez
2014. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ismertem ilyen embert, felnőttet, mondjuk nem tudom tininek milyen volt, de felnőttnek bizony elég fura volt....

Nem szégyen orvosi segítséget kérni, nem fogja senki sem azt hinni bekattantál!!! Viszont hidd el vannak a felnőttek között is ilyenek és úgy még nehezebb ezeket a dolgokat kezelni, hogy ne beszélj emberekkel stb. Nem tudod megúszni és bizony nagy szenvedés egy ilyennek, ezek a helyzetek.

2014. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem elbukni szégyen, hanem meg sem próbálni. Inkább attól kéne félned, hogy ilyen szerencsétlen maradsz, na az tényleg ciki lenne!
2014. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!