Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség egy délelőttöt baba...

Önzőség egy délelőttöt baba nélkül tölteni, csak egyedül?

Figyelt kérdés
Egész héten én vagyok vele, reggeltől-estig. Most apa tud rá vigyázni, én meg úgy érzem, el akarok menni. Akárhová, csak úgy. Közben meg lelkifurdalásom van, hogy nem akarok a babámmal lenni, és a férjem sem látom olyan gyakran azért... este meg már fáradt, de nagyon szeretnék kikapcsolni, nem figyelni semmire, nézelődni, sétálni, egyedül enni nyugodtan, vagy megnézni eg yfilmet, nem tudom, csak úgy lenni. Önzőség elmenni egy délelőttre?
2014. jún. 27. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora a baba?
2014. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
7.5 hónapos. Reggel és este van csak szopi, már eszik rendesen etetőben ülve. Ételt készítek elő neki.
2014. jún. 27. 11:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem önzőség. Ha nem is egy egész délelőttre, de a két szopi közötti időre én is rábíztam az apukára, vagy a mamákra már 2-3 hónaposan.

Nem az a jó anya, aki nem törődik saját magával, csak a gyerekkel van állandóan. Neki is kell egy kis "anyanélküliség".

2014. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem önzőség, és őszintén már dög unalmas az ilyen kérdések.
2014. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ettől leszel kiegyensúlyozott és mosolygós mamija a hét többi napján, akkor nem önzőség. Közhasznú, mindenki jól jár. A babának is jobb, ha egyszer-egyszer nem vagy vele, de aztán újult erővel, kedves tudsz vele lenni, mintha folyamatosan mártírkodnál és csak nagy erőfeszítések árán sikeredne egyik-másik mosolygás. Az, hogy néha lazítasz, nem egyenlő azzal, hogy külön életet alakítasz ki, amibe a kicsid alig fér bele.
2014. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Úristen nem, dehogyis. Én ezt sose értettem... attól hogy van egy gyereked még szükséged van a pihenésre, néha egy kis egyedüllétre, barátnőkre, kikapcsolódásra stb. Van annak a gyereknek apja is. Csak jó tanács, ne szoktasd túlságosan magadhoz, mert később ezzel csak rontasz a saját és a gyereked helyzetén is. Nem fogod tudni fél órára otthagyni sehol, mert üvölt majd. Akár mamának, rokonnak is le lehet "passzolni" pár órára és a férjeddel kimozdulni kicsit.
2014. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 7 hónapos lesz vasárnap, hasonlóan hozzátok nálunk is ,már csak reggel-este van szopi, így tervezem ha a férjem több hétre szabadságon lesz, akkor majd kettesben ellegyenek 1-1 délelőttöt. Eddig 1-2 órára hagytam csak apukájára vagy nagyszülőkre, ilyenkor bevásárolni vagy fodrászhoz, manikűröshöz mentem. De figyeltem az órát, hogy haza kell érni.

Kétszer volt hogy az esti altatás után kb. 1.5-2 órára kimozdultam barátnőkkel. Én nem érzem ezt önzőségnek. Nekünk,anyáknak is jár egy kis kikapcsolódás :)

Sőt ősztől azt tervezem,hogy iskolapadba ülök újra...

2014. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1-2 órára már vigyázott rá, persze. De azért ez más. Nem tudom apukáján kívül kire hagyni, teljesen egyedül vagyunk, nincsenek rokonok, sajnos. Ezért is különleges nekem egy egész délelőtt egyedül, és picit ezért is érzek lelkifurdalást, mert eddig csak rám számíthatott. Tudom,hogy jót tesz majd, és biztosan nem fogom megbánni, de amikor több, mint fél év (plusz a várandós 9 hónap) után egyszercsak magára hagyom, az kemény... lelkileg. Ő talán észre sem fogja venni, nem tudom. :$
2014. jún. 27. 11:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel a kérdéssel csak az a baj, hogy nincs értelme. :)

Ha erre vágysz, és megindoklod, hogy miért nem baj, miért kell, és mindig te vagy vele, most meg az apja, amivel nyilván semmi baj nincs, akkor nem kell ezen görcsölni, meg lelkizni. Ez egy döntés. Ha eldöntötted, akkor csinálod lelkizés nélkül, mert különben nem kikapcsolódás. Ha meg nem megy, akkor nem kell elmenni és kész.

2014. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Már miért lenne önzőség? A lányom 4 hónapos korától minden szerda délután Anyunál van, már 22 hónapja. Ez így jó mindenkinek. Én intézem a dolgaimat, mama unokázhat, a lányom pedig mamázhat.
2014. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!