Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik majd valamit visszavásár...

Illik majd valamit visszavásárolni nekik?

Figyelt kérdés

Amikor a kislányom megszületett, a szomszédunk anyósommal üzent, hogy gratulál, és majd alkalomadtán, ha hazajövünk, átjönne babalátogatóba.

Teltek a hetek-hónapok, de nem jött.


A szomszédi viszonyról annyit, hogy nem vagyunk haragban, de különösebben nagy barátságban sem, inkább amolyan "köszönő- és néhány percet elbeszélgetős" viszonynak nevezném.

A férjemet születése óta (39 éve) ismerik, ott nőtt fel a szemük előtt. Ha valami kell, nyugodtan szólhatunk a másiknak, szívesen segítünk egymásnak anélkül, hogy belemásznánk a másik életébe.

Remélem, érthetően írtam le a szomszédi viszonyt.


Szóval, nem jött babalátogatóba, igaz, nem is erőltettük. Úgy voltunk vele, hogy ha jönnek, szívesen látjuk őket bármikor, ha nem jönnek, akkor nem hiányoznak annyira. Gondolom, nem nekem kellett volna átvinni a gyereket. Vagy igen?

Jó hét-nyolc hónapos lehetett a lányom, amikor sétálni indultunk, és megláttam az asszonyt a háza előtt Gondoltam, odamegyek hozzá, bemutatom neki a lányomat.

Beszélgettünk pár percet, majd ő mondta, hogy várjak, mindjárt hoz nekünk valamit.

Vártam vagy negyed órát ott kint az utcán, már kezdtem picit kínosan érezni magamat. Épp azon gondolkoztam, hogy ott hagyom a francba, megyek a dolgomra, amikor megjelent egy kis polár takaróval, meg egy doboz bonbonnal, hogy ezt nekünk szánta anno, de még sose jutott el odáig, hogy átjöjjön.

Megköszöntem, és eljöttünk. Ennek három éve.

Megjegyzem, hogy személyesen nekem vagy a férjemnek nem is gratulált, csak az anyósommal üzente meg jókívánságait.


Most a napokban neki született meg az első unokája, és tanácstalan vagyok.

Vissza kellene vennem valamit nekik? Anyósom is kérdezte éppen (vele amúgy még régebbi az ismeretségük), hogy most ő vegyen valamit a szomszédasszony unokájának? Hiszen az se nagyon törtetett a mi babánkhoz akkoriban...


2014. jún. 30. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valamelyikőtöknek illene valami apróságot venni a babának, hiszen ti is kaptatok.
2014. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem valami aproságot adj/küldj neki
2014. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ti vesztek valami kis apróságot a babának, anyós meg egy doboz bombont, és együtt odaadjátok. Pár száz ft de a gesztus legalább megvan.
2014. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, az rendben van, hogy veszek nekik valami apróságot, csak valahogy mégis olyan furán jött ki három éve, hogy ott az utcán adta oda, amit. Olyan megalázó volt nekem az egész szituáció. Vagy csak én vagyok túl érzékeny?


Nem vártam volna el, hogy hozzanak bármit is, de nyolc hónap alatt nem volt tíz perce senkinek a családból, hogy átjöjjön. Olyan fura, mintha kitüntettek volna bennünket a közönyükkel.

2014. jún. 30. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenk!

Nekem is volt hogy Anyuval üzentek, s küldtek a Babának ajándékot, vagy volt aki csak 6 hónaposan ért ide babalátogatóba!

Illik valamit vissza adni/küldeni. Akciós egy csomó minden a Tescóban, 2db-os rugi csomag 1300ft, veszel neki egy 3-6 hó méretet, s ha majd jönnek a Mamihoz, oda adod.

2014. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy túl érzékeny, ahogy mondod. A szomszédasszonynak egyáltalán nem is kötelessége még csak gratulálni sem ahhoz, hogy neked gyereked lett.

Viszonzásképp vennék valamit azért.

2014. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!