Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éjjeli labdázás, ittas szülők....

Éjjeli labdázás, ittas szülők. Minek nekik gyerek?!?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel fél 12-kor arra ébredtem, hogy egy "ovi hangú" gyerek önfeledten rúgja a bőrt a testvérével, aki hang alapján kisiskolás lehetett. Komolyan mondom, olyan volt, mintha a játszótéren lennének. Két nővel voltak, akik közül egyik se volt már szomjas. Annyi hozzáfűzni valója volt az egyik nőnek a labdázáshoz, hogy "-Ne ordíccsá má, halkabban!" A kisgyerek meg, mint akinek ez a legtermészetesebb, itt labdázott az aszfalton az ablak alatt. Gondolom mások is felébredtek, de ez volt a kisebb bajom. Egyszerűen nem értem mit keresett az a két gyerek éjjel az utcán, mikor már rég ágyban lett volna a helyük!! Először mikor meghallottam a gyerek hangot meg a labda pattogását, azt hittem még álmodok, de nem. A ti környezetetekben is van hasonló?
2014. ápr. 12. 09:57
 1/4 zabmester ***** válasza:

Nem minden szülő egyforma, nem egyformán nevelnek. Akikhez neked "szerencséd" volt, azok pont olyanok, akik magasról lesz*rnak másokat, és ahogy látom, a gyerekneveléshez is érdekes a hozzáállásuk. A nevelési módszereikkel nem tudsz mit kezdeni, ellenben arra van törvény, hogy éjjel nem szabad másokat hangoskodással zavarni. Azt viszont semmiféle törvény nem szabályozza, hogy egy gyerek, SZÜLŐVEL meddig lehet az utcán, úgyhogy ezzel nem lehet mit kezdeni.


Én szerencsére még nem ébredtem ilyesmire, bár ez egy elég kicsi utca, de erre merőlegesen van egy sétálóutca, ott szintén néha még éjjel is folyik a traccsparti, természetesen a gyerekeket sem viszik haza ilyenkor, azok is kint rohangálnak, mintha még fényes nappal lenne. Én itt inkább azt nem értem, hogy ezeknek a szülőknek tényleg ennyire unalmas lenne otthon? Ennyire nem tudják magukat esténként a saját otthonukban elfoglalni? Mert nem azzal van bajom, ha valaki estére programot csinál, de hogy MINDEN éjjel kint üldögéljenek és cseverésszenek hajnali kettőig, nekem ez fura. Oké, nem álmos, de egy gyereknek azért ilyenkor már illik aludni. A szülő ilyenkor ennyire nem tud magával mit kezdeni otthon?

2014. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
miert nem szoltal le nekik,hogy menjenek haza jatszani?en kulfoldon elek de ez nallunk nyaron rendszeres,deli orszag.ablakunk alatt van egy pad es mindig ide ulnek le kiabalni,jatszani meg ejszaka is.mi lekiabalunk es elzavarjuk oket.
2014. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom furcsa, de amíg az első pillanatban azon húztam fel magam, hogy felébresztettek, utána ez már egyáltalán nem zavart, mert "dühös" lettem, hogy egy 4-5 év körüli gyerek 23:30-kor még az utcán labdázik ittas anyuka "felügyeletében". Más gyereknevelésébe meg ugyebár nincs beleszólásom.
2014. ápr. 12. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj, hát minek nekik? Milyen kérdés ez?

Terhes lett, aztán megszülte...Nem hiszem, hogy aki éjfélor lent részegeskedik az utcán az 5 éves gyerekével, az sokat ábrándozott arról, hogy alkasmas-e szülőnek.

2014. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!