Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem tartották a kapcsolat...

Akik nem tartották a kapcsolatot a munkahellyel GYed alatt, Ti mikor szóltatok, - mennyi idővel előtte - hogy vissza akartok menni dolgozni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 1. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg 2 hónappal a munkába állás előtt kell hivatalosan jelezned, ekkor még a szabadságaidat kell kivenni, tehát még nem dolgozol.
2014. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem, nem közalkalmazott/köztisztviselő vagy (?)


Írásban ( én speciel e- mailben) jeleztem 30 nappal előtte a közvetlen felettesemnek, aki egyben a munkáltatói jogkör gyakorlója is, ti. a törvény így szól:


Mt.133. §:


"(2) A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg."

(Hacsak nem önkéntes katona vagy,mert akkor nincs ilyen határidő:)


Egyébként szerintem célszerű először szóban ( akár több hónappal a tervezett vissztérés előtt)( felvenni a kapcsolatot hogy egyeztessetek a lehetőségekről ( van- e munka, ha igen, mikortól tudsz visszamenni, stb), és ennek megfelelően időzíteni a fizetés nélküli szabadság megszüntetését.

2014. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!