Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magas CRP érték újszülöttnél? SOS

Magas CRP érték újszülöttnél? SOS

Figyelt kérdés
Hétfőn született kisfiam 3550grmal, de tegnapra még sokat esett a súlya ezért a doktornő labort kért. Ennek rossz lett az eredménye, a CRP érték 12,8. Azt mondták ma nem mehetünk haza, antibiotikumot kap tegnap és ma, pénteken nézik újra. Azóta már eszik, estére hízott is reggeli méréshez képest. Volt valaki így?? Mikor mehetünk haza???
2014. júl. 3. 04:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak 10 körül volt az érték, 5 napig kapta az antibiotikumot, utána mehettünk csak haza. Kitartás!
2014. júl. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 32 volt...

Szintén 5 nap antibiotikum után mehettünk haza (csütörtökön született, szerdán jöttünk haza)

Kitartást, minden rendben lesz!!

2014. júl. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak nagyon besárgult, és ezért 3 nappal később mehettünk haza. De tudom, hogy 1. az ember iszonyatosan aggódik a babárét, 2 menne már haza és élné az életét. Ne aggódj minden teljesen rendben lesz a babáddal, jó helyen vagytok, jó kezek között, a baba egészen biztosan ott lehet veled (remélem), férjed pedig úgy is megy hozzátok látogatóba. Kitartást, és minden rendben lesz, ma holnap már tesznek is ki titeket a kórházból.
2014. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lányomnak is magasabb volt a CRP-je (nem emlékszem, hogy mennyi). Kapta az antibiotikumot, mi csak 1 nappal maradtunk ezért tovább. Felírtak neki gyógyszert és hazaengedtek azzal, hogy otthon adjuk neki tovább. Nálunk nem várták meg, míg lemegy normál értékre, azt mondták, ha látják, hogy az antibiotikum hatására csökken az érték, akkor mehetünk.
2014. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fiamnak is magas volt, fertozest kapott szuletes kozben. O is 5 napig kapta az antibiotikumot. Mi mondjuk amugy is addig maradtunk volna, mert csaszaros voltam. Viszont igy sajnos nekunk nem sikerult az elso napokat egyutt tolteni, mert ot elvittek a gyerekosztalyra inkubatorba, en meg maradtam a szuleszeten. Persze akkor ulhettem mellette amikor akartam. Ne aggodj, latod mennyien irtunk, mindenkinek rendben van a babaja, veletek sem lesz semmi gond!
2014. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a 12 nem olyan sok,nyugi nekünk 27 volt,5 nap antibiotikum után mentünk haza,és a mi gyerekorvosunk otthon azt mondta,hogy ő 50-es crp alatt nem is adna antibiotikumot.
2014. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból megnyugtattatok, hogy volt ennél magasabb érték is. Viszont abból nem, hogy több nap antibiotikum. Egyelőre 2 napit ïrt fel a doki, tegnap és ma kapott 1-1 szurit, reggel derül ki, hogy mehetünk e vagy mi lesz. Bíztatnak, hogy rendben lesz valószínűleg holnapra, de nem tudom. Már most nőtt a súlya még az este, reggelre megint. A tejem is beindult tud szopizni, látszatra semmi baja. Bízom benne, reggel engedik.
2014. júl. 3. 13:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy elkapott valami fertőzést. Szerintem ha láztalan, 2-3 nap és hazamehettek. Addigra hat az ATB is és alacsonyabb lesz az érték.
2014. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Teljes mértékig tünetmentes. A szeme volt enyhén váladékos de elmúlt mára az is. Teljesen jól van, alszik eszik tekintget, tejem is van már. Jól szopik, mérik mennyiket, a súlyát szedi vissza. Csak az a kérdéses reggel milyen lesz az értéke.
2014. júl. 3. 15:50
 10/12 anonim ***** válasza:
6%
Miert rohannal ennyire haza? Az a fontos, hogy a baba rendben legyen, nem? Az enyem is evett rendesen, gyarapodott is, minden ok volt, de ez egy 5 napos antibiotikum kura volt. Es ahogy elnezem a legtobb helyen igy van. Kibirod, nem?
2014. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!