Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ügyvéd előtt aláírt lemondó...

Ügyvéd előtt aláírt lemondó nyilatkozat számít a későbbiekben bármit is? (apuka lemondana gyerekéről)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg az apa nem mondhat le a gyerekéről, csak akkor ha az anya új párja a nevére veszi. De ha ügyvéd előtt aláírja, hogy lemond a gyerekről, nem keresi, nem köteles tartásdíjat sem fizetni, és ha az anyának új párja lesz, aki a nevére veszi a gyereket, akkor köteles azt aláírni, akkor a jövőben ezt érvényesíthetem? Vagy ha megszegi, fordulhatok ezzel bíróságra ellene?


Vagy egyszerűbb csak szépen hagyni, hogy lassan eltűnjön az életünkből?


Egyre ritkábban látogatja a gyerekét, szinte nem is érdeklődik, pénzt már jó ideje nem is ad.


Vagy nem tudom, nagyszülő örökbe fogadhatja?


A negatív válaszolók kíméljenek kérem! Senki nincs a helyzetünkben, mindenki tartsa meg a saját véleményét!

Köszönöm a válaszokat előre is a többiektől!


2014. júl. 6. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

A nevén van most a gyerek? Írt apasági nyilatkozatot vagy a férjed volt? Ha igen, akkor nem mondhat le róla, csak ha az anyuka új FÉRJE (nem párja) örökbefogadja.

Addig teljesen mindegy, milyen papírt ír alá, a törvény nem ismeri el.

2014. júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lemondó nyilatkozat. Az altalad kitalált kormányt soha senki el nem fogja fogadni.

Ha nem látogatja a gyereket, egyaltalan nem tart vele kapcsolatot, akkor a bíróságra be adsz egy szuloi felugyeleti jog megvonása kérelmet. Komoly feltételekkel vonják csak meg a felugyeleti jogot, a nem ,adogatták annyira nem számít komolynak - kivéve, ha evek óta nincs kapcsolattartás.

A nagyszulo hogy fogadna örökbe? Ahhoz mindket szulo hozzájárulása szukseges: az anya es az apa egyutt, a gyamhivatal közreműködésével nyilt örökbefogadással örökbe adja a gyermeket a nagyszülőknek.

Amennyiben az anya ujra házasodik, a férje kérheti a házastársi örökbefogadást. Csak hazastars, élettárs, partner nem lehet. Ehhez is kell a verszerinti szulo beleegyezese.

2014. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Akármit csinál, a gyerektartást köteles fizetni, ez alól nem tud kibújni.
2014. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nincs lemondó nyilatkozat ügyvédnél... maximum ügyvédnél írhat egy papírkát, hogy nem kíváncsi a gyerekről, de nem mondhjat le róla.


ezt a nagyszülő örökbe fogadhatja dolgot nem értem... komolyan!

te is és az apa is lemondanátok a nagyszülő javára? örökbe fogadhatja ha nektek nem kell a gyerek, na de azért álljatok már le, ti vagytok a szülei!

vagy az apa helyeett, melletted? olyat nem lehet, csak az új férj.

tartásdíjat meg ha nem fizet, menj bíróságra. majd kötelezik rá, ha számlára kapja a fizetését akkor le is vonják és automatikusan neked küldik...

2014. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásaitokat!

Akkor marad a bíróság. Nem bízom benne, így jobb ha mindent elintézek.


Utolsó: nem akarom én örökbe adni. Isten őrizzen tőle! Csak hogy úgy tudom, az apuka csak úgy mondhat le a gyerekről, ha valaki örökbe fogadja. Ezért kérdeztem. De így belegondolva, kicsit morbid a helyzet, úgyhogy ezt el is vetem.


Én csak szerettem volna hogy mindenkinek könnyebb legyen. Hogy a bíróságot ne vonjuk bele. Úgyis el fog maradni. Már nem kíváncsi a lányára. :(

2014. júl. 6. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Kizárólag a ferjed javára mondhatna le a gyerekerol. Nagyszulo, akárki mas csak akkor fogadhatna örökbe, ha te is lemomdanal rola.

2014. júl. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én soha nem mondok le róla!

Csak az apja tűnne el az életünkből :(

2014. júl. 7. 06:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, nem értelek. Miért akarod, hogy eltűnjön az apja? Amig barmilyen módon kapcsolatot tart a gyerekkel, addig inkabb azt kellene támogatni. A rossz apa is jobb, mint amikor egyaltalan nincs.
2014. júl. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem tudom mire jártál. de nekünk tudnál segíteni? Kisfiam hó végén 1 éves lesz 3 hetes kora óta nem látta apját nem fizetett nekünk semmit sem. Új párom nevére venné a kicsit. Erről mit tudsz, hogy mondhatna le róla? 200km-t nem utazik, nem lehet neki vmi papirt postázni h irja alá és kész?
2014. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem baj, válaszolok neked en, utolso. Az uj "parod" nem "veheti a nevére", miután van a gyereknek apja, aki vagy a ferjed volt, vagy aláírt egy teljes hatályú apai elismero nyilatkozatot. Innentol az uj hazastarsad -nem parod, nem barátod, nem elettarsad, csak es kizárólag hazastarsad, tehat a ferjed- kezdeményezheti a házastársi örökbefogadást. Ez level útján nem megy. Ehhez a helyi gyamhivatalba kell befaradnotok es ott elmondják, hogy mi a további teendő. A lényeg, ami nelkul nem megy: házastársaknak kell lennetek.
2014. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!