Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire tartjátok fontosna...

Ti mennyire tartjátok fontosnak, hogy a gyermetek klasszikus értelemben jólnevelt legyen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy udvariasság, tisztelettudás fontos értékrend még a mai nevelésben? Vagy céltudatos, mindenen és mindenkin átgázoló, érvényesülni tudó gyereknek lesz könnyebb az élete?
2014. júl. 7. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én az első verziót képvisele. Kaptam már, hogy fölösleges dolgokat szólok, tiltok....
2014. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Apróságokra gondolok. Alap, ha bemegyünk valahova köszönünk. Egy csomó szülő még rá se szól a gyerekére, mikor az nem köszön.
2014. júl. 7. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem erősítem egyik végletet sem. Utánozza, amit teszek, de nem várom el, hogy úgy viselkedjen, ahogy én akarom. Az lesz, aki valójában. Nem hiszem, hogy át kéne formálnom. Az alapvető viselkedési normákat adom át. Ennyi. Ha keményebb ember lesz, akkor olyan lesz, ha lazább, akkor olyan. Senkinek nem könnyebb az élete, mindenkinek meg van a maga keresztje. Nem hiszem, hogy a pénz minden. Nem lesz boldog senki plusz egy nullától a számláján. Az igazán boldog ember szerintem az, aki önmaga lehet, és nem erőszakoltak rá semmit sem. Szóval megvárom, ő milyen.
2014. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as, de nyilván terelgeted?
2014. júl. 7. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a köszönés és a kérem, köszönöm szavak használata (és a többi udvariassági formula) olyan dolgok, amelyeket személyes példamutatáson keresztül tanul meg egy kisgyerek. Ha a szülő b.nkó, akkor hiába szól a gyerekre, nem lesz hiteles.

Látok olyat, hogy apuka káromkodik, de a gyerekre rászól ha kér valamit, hogy nem "kérem", hanem "kérem szépen". Állandóan javítgatja ahogy beszél a gyerek, de simán megkérdezi tőle, hogy "nyakon b.sszalak?". Szerintem ez gáz, nem lesz így az a gyerek soha jólnevelt, és semmi következetesség nincs számomra az ilyen nevelési stílusban. Nekem fontos, hogy a gyerekem udvarias, tisztelettudó legyen, engem alapból idegesít, amikor egy gyerek nem azt mondja, hogy "kérem", "szeretném", hanem "kell", "akarom". De ez én vagyok, és én úgy gondolom nem várok el a gyerekemtől olyan dolgot, amit én sem teszek.

2014. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Terelgetés alatt példamutatást értesz, mert akkor igen. Hangosan köszönök, elpakolok magam után, használom a zsepit, szalvétát, stb. ami alap. De nem szólítom fel, hogy "köszönj Pistike", nem idomítom arra, hogy beadott jelre megfelelő választ adjon. Bízom benne, hogy utánzással elérem, amit szeretnék. Beszélgetünk róla, hogy ki-mit csinál ebben-abban a helyzetben, de soha nem parancsolok rá, hogy "tessék így vagy úgy viselkedni". Nem tetszik ez a hozzáállás, és eddig semmi gond nincs az enyémmel sem. Attól, hogy egy gyerek nem hangoskodik, reflexből köszön, tiszta, csendes és néz ki a fejéből, még nem jelenti, hogy boldog is. Attól, hogy nem okoz feltűnést, nem jelenti, hogy jól szórakozik. Sok szülő összekeveri a jó viselkedést a boldog élettel. Túl sok szabály között nem lehet valaki szabad és boldog. Inkább ne köszönjön a szomszéd néninek, ha nem akar, legyen nyakig sáros a homokozóban, stb.
2014. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondolok. Nem kényszerítsük a gyereket, hogy megfeleljen az elvárásainknak. Mutassunk példát, és elvárásnak ezt a példát, példamutatást értem. Gyerekek, élvezzék a gyermekkort és aztán a felnőtt életet! Borzasztó látni, mikor kis műsort adnak elő az ovisok és nem örömmel, önfeledten énekelnek, hanem azon izgulnak, hogy jujj, csak el ne tévesszék, mert mit szól anyu, óvónéni...
2014. júl. 7. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönés, kérem, köszönöm, stb. Szerintem ez alap, én erre nevelem őket, és mások tiszteletére. De azt azért nem gondolom, hogy a példádban levő dologgal kizárnák egymást. Illemtudóan is lehet valaki egoista.
2014. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!