Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adott valaki "klasszikus"...

Adott valaki "klasszikus" nevet a saját kisgyerekének? Mondjuk az elmúlt 10 évben?

Figyelt kérdés
pl. Béla, Károly, József, Gizella, Terézia, Mária, stb...
2011. jún. 19. 10:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Én nem (bár szerintem az Áron Erdélyben hasonló kategóriának számít), de az ismeretségi körömben van két Pisti, a környéken lakik Ferkó, Jancsi, Gyuri. Kislányban pedig mintha a Rozi jönne újra divatba.
2011. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a fiam nevét kiválasztottuk, tőlem volt aki megkérdezte, hogy "komolyan gondolom-e ezt a régi nevet". Andrásnak hívják és 8 éves lesz. A korosztályában a fiúk között van még pár régi nevű. (Pál, Sándor, László) Egy volt osztálytársam kislánya Mária, igaz ő már 14 év körül van. Pár éve költözött szomszédunkba egy harmincas pár két kisfiúval. A szülőknek a mai kor ízlése szerint is trendinek számító keresztnevük van, a két kisfiú István és János. Tehát születnek azért manapság is "ilyen" nevű gyerekek. Inkább értelmiségi körökben tapasztalom ezt,hogy vagy hagyomány tiszteletből vagy valamilyen egyéb okból mennek szembe a közízléssel.
2011. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szerintem, van a fiamnak is Marika csoporttársa, meg ismerek Györgyöt, Mihályt is. Most hirtelen ez jutott eszmbe, de ha jobban végiggondolnám, szerintem ezek gyakori nevek ma is, ha nem is a top 10.
2011. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen az első százban az összes általad említett név benne van

[link]

2011. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Jánost, Pétert, Lászlót, Katalint én is ismerek, de pl. kislány Marikát, Gizikét,Terikét még csak hírből sem, és ez igaz a Bécikre, Sanyikra, Karcsikra is. Mintha teljesen eltűntek volna az utóbbi "generációk" alatt. Amit nagyon sajnálnék, mert igazából nagyon szép nevek.

Kedves első: az én lányom is Rozi:)

2011. jún. 19. 11:16
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt kolléganőm fia Sándor Béla, 3 éves a kisfiú.
2011. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A minap találkoztunk a játszótéren egy nagymamával, aki a 2 unokájával volt. A kislány 3 éves volt, Erzsike, a kisfiú 5 éves volt és Lajosnak (Lali) hívták.
2011. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem, mert nem tetszenek.

Apám Béla, szerintem borzasztó név, mint többi amiket írtál, amikor anám ki is köötte, ha születendő gyreke fiú lesz, semmikpéppen nem lehet Béla (pedig ez 1971-ben volt)

Végül is lány lettem.

Ja é anyám meg Mária, ő is 65 éves (mint apám) de utálja a nevét:-)))

2011. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körben van Béla, Viktor, Géza, Róza. Ők 3 év körüliek.
2011. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamat Csabának hívják (2 éves)
2011. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!