Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a Margitszigeti...

Mit gondoltok, a Margitszigeti 2db kerekesszékes hinta csak a kerekesszékeseké vagy mindenkié?

Figyelt kérdés
A napokban olvastam egy cikket, hogy a Margitszigeti hintákon nem kerekesszékesek játszanak ha nem a járni tudó gyerekeke, holott ezt tábla is tiltja, képeke is jelzik, hogy nem szabad ,csak kerekesszékesnek használnia. Van aki viszont azt mondja, hogy amíg nincs ott kereksszékes miért ne játszhatnának rajta a járó gyerekek is, ha érkezik egy kerekesszékes gyermek akkor pedig illedelmesen átadják neki a hintáját.

2014. júl. 8. 06:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kerekesszekékeseké, ez egyértelmű.
2014. júl. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem sikerül a link: [link] Ezen a táblán egyértelműen ki van írva, hogy ki használhatja. Miért játszhatnának rajta mások? Tilos. Vannak olyan fogyatékkal élők, akik be se mennek a játszótérre, ha már látják a foglalt hintát, nem akarnak zűrt, lenéző pillantásokat.
2014. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én értem mind a két verziót, de nem tudok egyik mellett sem 100% dönteni. De miért csak a kerekesszékes használhatja? Mert tiltja egy tábla? Mert nem mer bemenni kerekesszékes ha már foglalt a hinta? Elrongálódik? Vagy más okok miatt? Értem azt is, hogy ez a két hinta a kerekesszékeseké, nem a járó gyerekeké, tiltva is van, drága is volt a hinta ahhoz hogy folyamatosan használják. De nem diszkrimináció ez is, hogy ez CSAK a kerekesszékeseké, és innen kivannak tiltva a járó gyerekek? Személyesen nem láttam ezeket a hintákat, de miért nem egy normál játszótéren vannak, hogy valóban együtt lehessen ott játszani?
2014. júl. 8. 08:05
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem sokaknak a következő a problémàja:

Ha egy átlagos jàtszótéri jàtékra kiraknànak egy hasonló tàblát, hogy fogytékkal élők nem hasznák, halàlosan föl lennének hàborodva. De ha ők rekesztenek ki egy egészséges gyereket, az szerintük teljesen rendben van.

A mi környékünkön több speciàlis iskola/óvoda van. Fizikai-és mentàlisan sérült gyerek jàtszik együtt a normál játszótéren gond nélkül.

2014. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Képzelj el egy helyzetet, amikor más használja a hintát, odamegy egy kerekesszékes, mert elég bátor, hogy megkérje, szeretne ő is hintázni. Erre a gyerek, aki eddig simán hintázott, elkezd nyafogni, hogy még ne, anyu, maradni akarok. Ez mindenkinek kellemetlen, feszültséget és ellenszenvet hoz magával.

Ne hintázzanak ott mások, csak kerekesszékesek!

2014. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Egy átlagos játszótéri játékot nem tud kerekesszekés hasznalni, igy teljesen felesleges arra ilyen jellegű korlátozást feltüntetni. Ellenben olvasható millió helyen suly es/vagy korhatár. Gondolom fel lennel háborodva rendesen, ha azt látnád, hogy valahogy megpróbálnak egy kerekesszéket betuszkolni egy normal hintaba,

Amúgy igaza van annak a valaszadónak, aki irta, hogy eselyes, ha egy mozgássérült egészséges gyereket látna a szamara keszült eszközön hintazni, oda se menne. 100 emberből 99 meg bámulja, egy gyerek meg megjegyzést is tesz ra.

Egyebkent is, ha tiltják, akkor tiltják. Ennyi. Vidd mashova a gyerekedet, neked tobb lehetoseged van ra, mint egy mozgássérültnek.

2014. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy egészséges gyerek állva sokkal nagyobb erővel tudja hajtani ezt a hintát, mint egy kerekes székes még ha lökik is. Nem biztos, hogy ilyen intenzitású használatra tervezték és kibírja hosszútávon.
2014. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
MOzgássérült parkolóba beállhatsz, ha nincs mozgássérült igazolvágod? Szerintem nem, na ez pont ugyanez a ketegória, csak nem büntetnek. HA Isten őrizz neked lenne mozgásérült gyereked, akkor szerintem neked sem esne jó, ha közelednél a hinta felé és kérned kellene, hogy ugyan jöjjenek már ki az egészséges gyerekek onnan, ahová be sem kellett volna menniük. Itt is látszik, hogy mennyire toleráns a maygar társadalom a fogyatékkal élők iránt.
2014. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a mozgássérült parkoló jutott eszembe rögtön. Ott sem várjuk el, hogy könyörögjön a helyért, nem? A mozgássérültek (és a környeztemben nem egy van, ezért tudom), nagyon félénken közelednek. Nem mindenki Mosolyka, tele önbizalommal és szókimondó nagy szájjal (megjegyzem, azért biztosan neki is voltak nehéz pillanatai). Vannak gyerekek, akik úgy állnak hozzá, hogy "jajj, foglalt, látod anya, inkább ne menjünk", és szégyenlik magukat egy nem létező ok miatt. Épp elég nekik az, hogy keresniük kell a lehetőséget, hová is mehetnének (mert elenyészően kevés a kerekesszékes hintalehetőség), míg az egészséges gyerekek ott játszhatnak, ahol akarnak. Tanítsuk arra a gyerekeinket, hogy legyenek toleránsak és tartsák is be a szabályokat, pláne, ha nem csak íratlan szabály, de egy bazi nagy tábla is felszólít arra, hogy mit ne tegyél!
2014. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kisfiam nem, de én kerekesszékes vagyok, még is megengedném neki, hogy ott hintázzon. Bámulnak az emberek, de már megszoktam. gondoljátok, hogy azzal, hogy tiltva van a járó gyerekeknek a kerekesszékes hinta használata, azt segítik elő, hogy a gyerekek elfogadóbbak legyenek? Nem lenne célra vezetőbb, a hinta átadása igény szerint, és közben a járó gyerek megtapasztalná, hogy mi is az, hogy a másik ember kerekesszékes? A parkoló szerintem abban azért más, hogy nem azonnal tudják átadni a parkolóhelyet. Elfogadom ha valamit törvény, tábla tilt akkor NEM lehet és kész, de kíváncsi vagyok mások mit gondolnak. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! mindenkinek!! Kíváncsi vagyok mások véleményére is, írhatok még!!!
2014. júl. 8. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!