Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmúltam 18 de egyetemre...

Ha elmúltam 18 de egyetemre megyek továbbtanulni, akkor már nem jár a családi pótlék?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint ha elmúltam 18 csak akkor járna utánam családi pótlék ha szakmát tanulnék és nem felsőoktatásra mennék. Ez tényleg így van? És ha igen, akkor miért? Ez így elég igazságtalan. Nem állunk túl jól anyagilag, egyetemre is csak államira tudok menni. Miért támogatják azt aki szakmát tanul, azt meg nem aki egyetemre megy?

2014. júl. 11. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
egyetem/főiskolára nem jár, de OKJ, szakképzésre igen
2014. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

te 18 éves vagy? biztos? mert ez teljesen logikus, hogy miért azt támogatják, aki szakmát tanul, és nem azt, aki állami egyetemre megy. vagy nem? csak pár dolog:


szakma: hamarabb fog dolgozni, mint te, igaz, hogy te majd többet fogsz később adózni, de 1. ez nem teljesen biztos 2. addig is eltelik akár 10 év is, mire dolgozni fogsz.


egyetem: kapsz ösztöndíjat, amit szintén az állam ad, kapsz állami helyet a suliban, amit szintén állambácsi ad.


mi a kérdés?:)

2014. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy dolgoznak sokan egyetem mellett is(pl. én is dolgoztam már gimi alatt is). És az első okj-t szintén az állam fizet. Ösztöndíj meg nem mindenhol van.
2014. júl. 11. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

nem ugyanúgy dolgoznak, mint az, aki 8 órában dolgozik, ezt te is tudod.


elhiszem, hogy igazságtalannak érzed, de nem az. teljesen logikus fiskális kérdés:)

2014. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
egyetem mellett napi 8-10-12 órában dolgozol? Ugye nem? Ahol meg szakmát tanítanak, sehol se láttam még ösztöndíjat.
2014. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen jár szoctám, ösztöndíj ha jól tanulsz és bursha hungarika ebből egy is a duplája mint a családi. Szóval hülyeség hogy azt nézik ki mikkor menne dolgozni.
2014. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ahol meg szakmát tanítanak, sehol se láttam még ösztöndíjat."


Ez sem igaz. Hiányszakmáknál van ösztöndíj. Persze az ötszázadik műkörmösnek vagy a fodrásznak senki nem ad, de azt tanulni sincs sok értelme, mert munkát nem kap vele.

2014. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:

Azért, mert az egyetem nem közoktatási intézmény. Meg azért, mert már felnőtt vagy, akár dolgozhatnál is. Persze nagyon jól teszed, hogy tanulsz, de ettől még ezt te már felnőttként teszed. Ennyi erővel aki harminc évesen dönt úgy, hogy elmegy egyetemre, az is kérhetne családi pótlékot, nem lenne abban sem különbség.

Ha a megélhetésetekben gondot okoz az a 12 ezer forintos hiány, akkor elég valószínűnek tartom, hogy fogsz kapni az egyetem alatt szociális ösztöndíjat (köznapi nevén szoctámot), aminek az összege elérheti a családi pótlékét, sőt, akár több is lehet. Második félévtől kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat is, amivel szintén simán visszahozhatod a családi pótlék összegét, akár többet is, ha jók az eredményeid. Úgyhogy ezen felesleges problémázni, annyi a történet, hogy a felsőoktatásban már nem adnak pénzt "csak úgy", hanem rászorultságtól, illetve tanulmányi eredménytől függ, hogy kapsz-e, és az is, hogy mennyit.

2014. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!