Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokat kaphat...

Milyen juttatásokat kaphat egy újszülött 2014-ben?

Figyelt kérdés

A segítségetekre lenne szükségem, hogy mik azok a kedvezmények és juttatások amelyeket igénybe lehet venni, ezeknek mik a feltételei. A magzat jelenleg 6 hetes, a párommal közös háztartásban élünk de nem vagyunk házasok, ez nem tudom hol lehet esetleg kizáró ok.

Olvastam családi adókedvezményről (bár ezt 90 napon túli terhesség esetén lehet csak igényelni? Akkor ez 6 hetes magzat esetén bukta vagy lehet később igényelni?), családi pótlékról (ezt passzolom mikor és ki jogosult), kelengyepénzről (nem tudom mikor és mekkora összeg), a többiről meg még fogalmam sincs. Nem szeretnék semmiről lecsúszni, ha valaki röviden címszavakban ezeket összefoglalná nekem akkor megköszönném.



2014. jan. 6. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dolgozol az a főkérdés mert az befolyásol sok mindent?
2014. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Családi adókedvezmény: adóalapkedvezmény, 62.500/gyermek, nettó 10ezer ft-t fejelt fizetésben. 91. naptól igényelhető, a munkáltatónál, nyilatkozat adóalap... google.


Családi pótlék a megszületése után jár, kincstár oldalán van nyomtatvány, beküldhető papír alapon (személyesen kincstár, kormányablak, posta) vagy elektronikusan. 122006 hó, egy gyerekre.


Anyasági támogatás az öregségi nyminimum 225%-a, 4 alkalommal igazolt terhesgondozás (koraszülés esetén 1), nyontatvány a kincstár oldalán, elektronikusan nem küldhető be, kifizetése az igénylést követő 8 napon belül, ezt is csak a szülés után kérheted.


Apának jár 5 nap pótszabadság, munkáltatónál kell igényelni, munkáltatónak költsége nincs, mert a kincstár kifizeti utólag számára. Apának is (és ha majd dolgozol neked is) jár pótszabadásg a gyerek után, egy gyerknél ez évi 2 nap.


Tgáys, gyed, gyes - majd írok róla, ha tudom, dolgozol-e, addig nem koptatom az ujjaimat.

2014. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az nem 122006, hanem 12200/hó :)
2014. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági 65 ezer Ft.

Adókedvezmény 91 naptól igényelhető, amíg nem születik meg a baba ésa párod nem tesz anyaságit addig csak te igényelheted ha dolgozol, ha nem akkor majd az év végi adóbevallásban kérheti az apa is.

2014. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és igen dolgozom.

Ezt a családi adókedvezményes formanyomtatványt például januárig kell leadni, addig pedig nem lesz még a magzat 91 napos, ezért is voltam kíváncsi ilyenkor mit javasoltok.

2014. jan. 6. 11:52
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz akkor kell leadnod amikor betöltötted, hisz akkor szinte senki sem igényelhetné.

Akkor mivel nem vagytok házasok igényeld te az havi 10 ezer Ft. Szülés után meg lényegtelen kiigényli újra.

Családira mindenki jogosult.

Tgyás utána gyed akkor jár ha az előző két évben van 365 munkanapod és a szülés pillanatában is él a munkaviszonyod.

Az,hogy terhes vagy írásba be kell jelenteni a munkahelyen, onnantól védettség vonatkozik, rá nem rúghatnak ki. Persze ha határozott időre szól a szerződés akkor azt nem kötelesek hosszabbítani.

2014. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja és attól, hogy nem vagy házas együtt éltek együtt nevelitek a gyereket, szóval nem számítasz egyedülállónak.
2014. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor ezek szerint a családi adókedvezményt megigényelhetem amikor túl vagyunk a 91. napon.

Ha felmondanak a munkahelyen akkor ezek szerint nem jár se Tgyás se GYED csak a családi pótlék és adókedvezmény?

Ahhoz, hogy a nevemre vehessem a gyermeket (apa) kell még ugye egy külön nyilatkozat vagy valamilyen procedúra?

2014. jan. 6. 12:07
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor csak gyes jár ami csak 25 ezer Ft, a gyed meg a fizetés 70%-a.

Akkor ha esetleg munkanélküli folyósítása alatt szül akkor még járhat, szóval lehet vele sakkozni de elég nehéz.

Apasági nyilatkozott kell tennie.

2014. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy az apuka és te dolgozol csak, akkor nem jár TGYÁS, és GYED. Az az anyuka munkaviszonya után jár. A párod dolgozik? A GYES mindenkinek jár, és az egyszeri anyasági is. Ha nem vagytok házasok, akkor kell egy nyilatkozatot írnod arról, hogy a gyermeket a nevedre szeretnék venni és, hogy te vagy az apuka. Ha jól tudom, önkormányzathoz kell bemenni és nyomtatványt kérni, ha jól tudom 20 000 forintot is kell fizetni.
2014. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!