Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ugyanúgy szeretn...

Hogyan tudnám ugyanúgy szeretni a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Lehet csak velem történt ez meg,én vagyok a defektes de vállalom,a kisebb a szívem csücske,nagyon igyekszek nem különbséget tenni közöttük,de míg az egyiknél ösztönösen odavagyok minden szaváért,mozdulatáért,a nagyra figyelnem kell h ugyanannyit szeretgessem,ugyanannyi figyelmet kapjon.Még leírni is szégyen.Egyébként a maga módján mindkettő tökéletes,büszke vagyok rájuk,okosak,szépek és a Kicsi születéséig a Nagy volt a mindenem,jó ha 3órára másra bíztam 2év alatt,aztán megszületett a második és rámjön az anyatigrisesség ha a nagy féltékeny,piszkálja,bántja,ehhez jött a dackorszaka és azon kaptam magam hogy az egyik folyton bosszant,okoskodik,dacol,a másik csendben elvan,mindig mosolyog,nevet,nem idegel.Elmúlik ez?hülye példa de gyerekkoromban is a bébiállatok érdekeltek,amikor már nagyobb volt a háziállat,nem volt annyira cuki.Lehet h ez az extrafigyelem nálam is abból adódik hogy egy totyogó számomra izgalmasabb mint egy dacoló?Szeretném hogy belülről jöjjön a nagyobb iránt is a rjongásom,mint régen.Amikor jó gyerek,olyankor puszilgatom,ölelgetem,imádom de jó lenne ezt érezni akkor is amikor gondot okoz nekem. 3,5 és 1,5ek anyukája
2014. júl. 15. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem furcsa, én mindegyiket egyformán imádom :) Olvasd el a Testvétek féltékenység nélkül című könyvet, a szíveden nem változtat, de a nagyobbik gyermekednek sokat segíthet átvészelni a féltékeny korszakot, és kedvesebb, szófogadóbb lesz ő is, nekem sokat segített a könyv, a nagyobbik fiam féltékeny, de alig, köztük 21 hónap van, a picike 4 hónapos. A férjem is elolvasta, ő is figyel arra hogy ne alakuljon ki féltékenység.
2014. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb szeretgetni egy tünemény mosolygós babócát, mint egy dacos hisztikést. Viszont a kis tündérből is egy év múlva kis dacoska lesz.

Nekem 3 gyermekem van, a legidősebb 4 éves, túl van a dackorszakon, ritka, ha duzzog, és édes simulékony. 2 évesen nagyon nehéz volt vele. Ekkor született a húga. Elolvadtam a kicsitől, kedves volt, mosolygós, törékeny, a naggyal meg mindig harcolni kellett. Most egy éves a legkisebb, és a középső dacol. A helyzet ugyan az.

Vannak nehezebb, és könnyebb korszakok. A dackorszak szerintem nagyon nehéz. Könnyebb ilyenkor a simulékonyabb gyereket szeretni.

Szerintem normális amit érzel, és ne izgulj változni fognak az érzéseid, hiszen a nagyobbat sem szereted kevésbé, csak ő most több gondot okoz, amiért lehet haragudni.

2014. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idő meg fogja oldani ezt! A kicsi fog üvöltözni és hisztizni, a nagyobb meg lehiggad és egyre jobban el tudsz majd vele beszélgetni, még ő fog nyugtatni téged, amikor a kicsi kivisz az idegből! :) Adj magatoknak időt és türelem! Alakul minden szépen magától! :)
2014. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, 2.és3. válaszolóknak igazuk van, ezeket én még nem tapasztaltam meg, de biztos így lesz :) De azért azt a könyvet érdemes elolvasni, sokat javíthat a gyerekek egymáshoz való viszonyán, így te is nyugodtabb leszel :)
2014. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Számomra mindig is furcsa volt hogy ha egy szülő jobban

szereti az egyik gyerekét mint a másikat. De a történelemben is sokszor említik ,hogy legkedvesebb gyermeke meg ilyesmi.... Hogyan? Nincs gyerekem , de eléggé kiakadnék ha anyukám jobban szereti a testvéremet mint engem vagy éppen fordítva.


Azon lehet dolgozni ,hogy a nagyobb ne legyen féltékeny. Bár ezen inkább eddig kellett volna dolgozni. Próbálj többet foglalkozni a naggyal. Gondolj arra ,hogy a kicsit is megnő.

2014. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez csak egy időszak,ami el fog múlni!!Szerintem nem arról van szó,hogy jobban szereted a kicsit,hanem valóban az,hogy ő még tündi-bündi picike,a nagy meg dacos,akaratos.

Ez szerintem nálunk csak azért nem jelentkezett(nekem is ilyen idősek),mert a kicsi születésétől megállás nélkül ordított és már a falat kapartam tőle...

Mindenképpen kell tudatosság,és ne csak akkor ölelgesd,puszilgasd a nagyot amikor éppen jó,tehát ez ne valamiféle jutalom legye,hanem, csak úgy nap közben,dicsérd meg apróságokért!Nem tudom milyen a gyerekek kapcsolata,nálunk eléggé figyelmes a nagy a kicsivel,én mindig dicsérem milyen okos,milyen ügyes,hogy vigyáz az öcsire.

Mindkettőt nagyon szeretem,de máshogy.Ez szerintem normális.

Amúgy nálunk a kicsi már most nagyon durván hisztis,szóval én már mindkettővel veszekszem :D

2014. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem még csak egy nagyon eleven 3 éves fiam van,de értelek abban a tekintetben,hogy kb 1,5-2 éves koráig jobban szerettem,jobban kijöttünk,jobban el voltam vele,jobban kezeltem, a dackorszak óta néha olyan lelkiismeret furdalásom van,mert sokszor nagyon elegem van belőle és nincs kedvem hozzá,gondolom ha lesz kicsi és a fiam még ebben az időszakban lesz biztosan hasonlóan fogom érezni,mint te
2014. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a választ nem tudom, pedig nagyon érdekelne, mert én hasonlóképpen vagyok. :( Van egy 10 évesem, aki folyton hazudik, megbánt, idegesít. :( Nagyon szeretném úgy szeretni, mint régen, mondjuk 4-5 éves koráig, amíg egy tündér volt, de az 1 évesemet imádom, amiért megmosolyogtat, örömöt okoz, míg a nagy csak fájdalmat. Szégyen, de csak ahhoz húz az ember, aki jó érzéssel tölti el... :(
2014. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!