Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon létezik ilyen...

Magyarországon létezik ilyen "szolgáltatás" az egészségügyben?

Figyelt kérdés

Volt "szerencsém" megtapasztalni, hogy mennyi árva és úgymond kidobott gyermek van állami gondozásban, mert "beteg és nem kell" jeligével megválnak tőle.


Sokan kórházakban töltik a napjaikat, hogy meggyógyuljanak. Egészen csecsemőkortól szinte kamaszkorig.


Az lenne a kérdésem, hogy MO-n létezik úgynevezett szabad foglalkozás ezekkel a gyerekekkel, amikor egy önkéntes ember bemegy hozzájuk és naponta vagy egy héten akár 2-3 alkalommal olvas nekik az ágyuk mellett, énekel nekik?


Külföldön tudom, hogy létezik ilyen önkéntes program, de Mo-n van ilyen a bohócdoktorokon kívül?


2014. júl. 18. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

van olvasás is, de simán bemehetsz a kórházba, örülni fognak neked.

mi a bethesda neurológiáján feküdtünk, ott voltak sajnos elhagyott beteg gyerekek,igaz ők nem igen tudtak magukról sem. mi "játszottunk" velük, mert a nővérek csak betolták őket a játszó szobába, nincs idő velük foglalkozni... :(

2014. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, létezik, rengeteg szervezet van, de abszolút kivitelezhető önkéntes formában is. Én szülész vagyok, a férjem neurológus - ami szomorú tendencia, hogy nálunk a gyerekgyógyászaton-neonatológián tolonganak az önkéntesek, hasonlóan rossz helyzetben lévő idősekkel viszont alig akarnak foglalkozni, vagy mondjuk úgy, egyáltalán nem, őket rendszerint mind a család, mind az önkéntesek lepasszolják, míg a szülészet neonatológiájára és a gyerekklinikára tömegesen özönlenek. Tehát én inkább az idősgondozást ajánlom, az sokkal inkább támogatásra szoruló terület, a gyerekeket segítőktől gyakorlatilag nálunk pl. moccani sem lehet. EZ NEM PANASZ!!! :) Jó, hogy vannak, csak mondom, hogy máshol is volna rájuk szükség. Érdeklődj az általad kinézett kórház/klinika titkárságán, ott el tudnak igazítani.
2014. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kh Bank mesevarázs:) Mindig örülnek neki ha valaki megy.Ismerősöm is ment. Tölünk vitt mesekönyvet.Anna Peti Gergőt és más meséket is vitt.Egy 3 éves kisfiunak olvasott:) Aki Peti volt és nagyon örültek neki:)
2014. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:

Persze, pl. itt is jelentkezhetsz önkéntesnek: [link]

Van előtte egy rövid felkészítő tréning is.

Illetve ez is ilyen: [link]

2014. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!