Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös a kert az anyósommal,...

Közös a kert az anyósommal, egy méterre van egymástól a két lakás bejárata, van egy 7 hónapos a babám. és az ezzel járó dolgokat hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Alapvetően semmi gond nincs az anyósommal. Segítőkész, önzetlen, önfeláldozó, jó ember. Csak az a gond, hogy túúúl közel lakunk egymáshoz és ez bizony sok dolgot befolyásol. Sok sok pozitív oldala is van ennek, hiszen pl. nagyrészt ő főz, mert nekem a gyerek mellett nincs rá időm, mert olyan fajta baba, aki egy pillanatra sincs el egyedül és ha a konyhában állok, rángatja le rólam a ruhát és hisztizik, így nagyon veszélyes főzni. Szóval ebben segít és ennek örülök, emellett vigyáz a gyerekre, ha el kell szaladnom valahova, vagy a férjemmel kitaláljuk, h na este elmegyünk egy moziba. Szóval ez is tök jó.

Viszont amit nem tud levetkőzni (pedig sokszor mondtuk már neki, hogy ne csinálja), hogy egyrészt annyira aggódik a gyerekért, hogy észvesztő. "Mi az ott a karján, jézusom, az ott fog maradni örök életére?" és minden dolgot így kezel, ami a gyerekkel kapcsolatos. Na ez lefáraszt. Aztán mindenért szól (adj rá sapkát, ne vidd ki ilyen időben, mért nem viszed már ki, olyan szépen süt a nap...stb) és ami a legidegesítőbb, hogy elkezdte azt is, hogy ha én mondok vmit a gyereknek, h nem azt nem szabad, attól ő még szépen oda adja a kezébe, az orrom előtt és kb. észre sem veszi h ezzel mit művel. Semmibe veszi azt amit én mondok a gyereknek. Múltkor meg elmentünk egy helyre közösen, és sírt a gyerek (mert nem vettem ki a babakocsiból amíg ettünk), és rám szólt, hogy ne sirassam már a gyereket, meg majd ő elviszi addig sétálni...stb. Többször szóltunk már neki ezzel kapcsolatban a férjemmel, de nincs változás... Nos az a kérdésem, hogy én, ott, helyben, mégis hogyan kezeljem ezeket a szituációkat, h ne is bántsam meg, de felfogja, hogy igenis én döntök, én vagyok az anyja, és b*sszus, maradjon már csöndben, mert ez rohadt fárasztó.


2014. júl. 2. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő ezzel nem akar rosszat, de ha ennyire nem tudod elviselni, akkor az egyik füleden be, a másikon meg ki. Meghallgatod és ennyi. Szerintem nagy segítség ha rá tudod bízni, és hogy főz, vesz le terhet azért a válladról. Én sem hagytam volna üvölteni a gyereket, mert szeretek nyugiban enni, én is vittem volna inkább sétálni.

Nem kell mindent megfogadni, amit tanácsol, de ki lehet bírni, ha egyébként meg semmi gond nincs vele...

2014. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért ezzel számolni lehetett, hogy ez lesz, ha egy helyen éltek. Másnak ennyi segítsége sincs, arról meg már nem is beszélve, hogy a nagyi feladata engedni, a szülőnek meg nevelni. Nekem is nehéz volt elfogadni, de ha nekem ment, neked is menni fog.
2014. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

hát nézd nagyon megértelek az én anyósom is ilyen viszont az én anyósom nem főz rám(még inkább én őrá)és a gyerekekre is ritkán vigyáz pedig ő is itt lakik mellettünk!

Úgyhogy ha azt akarod hogy ez a segítséged továbbra is megmaradjon(és bizony az nagyon jó ha férjeddel eltudotok ugrani egy moziba vagy kikapcsolódni?valakinek nulla segítsége van és sajna ez miatt sok házasság megy is tönkre)akkor kénytelen vagy tűrni nyelni!

Mondjuk az hogy a parát beülteti a gyerekbe az nagyon nem jó:

"Mi az ott a karján, jézusom, az ott fog maradni örök életére?"

2014. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem ordított a gyerek, csak próbálkozott hisztizni, hogy vegyem ki. És ha nincs az, amit ő akar azon nyomban, akkor hiszti van. Erről próbálom leszoktatni, és amikor ketten vagyunk, jól veszi az adást, mert látja, h nem ér semmit a hisztijével és egy idő után leáll, és 2 perc múlva semmi baja, kb. mintha mi sem történt volna. Nevelni próbálom a gyerekem, úgy ahogy én szeretném, annak fényében, hogy én ismerem őt kívülről belülről, és tudom mikor mit miért csinál. És akkor itt jön az, hogy én vagyok a szar, p meg a jó, és ő jobban tudja mit hogy kell és ha én nem csinálom, akkor ő fogja magát és helyettem megteszi. Mikor tudja, h én ezt nem szeretném.
2014. júl. 2. 20:38
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi, azért egy 7 hónapos gyerkőcöt még ne akarj leszoktatni ilyenről, mert túl pici hozzá! :)
2014. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod neki a véleményed nyugisan és éltek tovább normálisan.Az tuti nem fog menni,hogy te csak a főztjét akarod meg hogy néhanapján vigyázzon a gyerekre.Ilyen közelségben és viszonyban sokkal inkább bele fog mászni a dolgaitokba, mint te azt szeretnéd.De valamit valamiért.
2014. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem kötelezem rá, hogy főzzön, és hogy vigyázzon a gyerekre, így alakult, mert ilyen közel lakik. Valószínű, hogy ha külön élnénk, a gyerek ahhoz szokott volna, hogy magára lehet hagyni játszani a kiságyban vagy legalább az etetőszékben nézné ahogy főzök, de mivel a gyerek az első főzésemnél sírt, ő ezt nem akarta, így kitalálta h ő majd főz, csak ne sírjon a gyerek. Nem én várom el ezeket a dolgokat, kb. ő alakította ki így. Ha azt mondom majd én főzök, akkor nem-nem, majd ő megcsinálja szívesen. Valószínű másképp alakult volna ha egyedül élnénk, máshogy nevelődött volna a gyerek is, mást szokott volna meg. Mindegy, ezt nem értheti más, csak aki hasonló szituban van. Totál nem érzem magam igazi rendes felnőttnek, mert állandóan én is felügyelet alatt vagyok, h mit hogyan csinálok a gyerekemmel. A múltkor pl. megdicsért, hogy ügyes vagyok, h vigyáztam (a saját) gyerekemre, mikor egyedül elmentem vele vhova. Még jó hogy vigyázok rá, az anyja vagyok...
2014. júl. 2. 20:57
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok házasság tönkremegy amiatt, mert az anyósékkal egy fedél alatt, vagy közös udvaron laknak.

Ha nem tudtok elköltözni, akkor nem tudok hasznos tanácsot adni.

Szeretem az anyósom, de soha nem élnék velük együtt.

2014. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Próbáld vele megbeszélni ezeket,komolyan,nyomatékosan mondd el,hogy mi zavar. Azt én is úgy gondolom,hogy én és a férjem szava a döntő a gyerekünk nevelésében,és a nagyszülők alkalmazkodjanak ehhez. Ebből később is gondod lehet,amikor nagyobb lesz a gyerkőc,és már érti miről van szó,ha te mondasz neki valamit,anyós meg rögtön mondja az ellenkezőjét.
2014. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan így lakunk, csak nem anyóssal hanem a saját anyukámmal. Nálunk ilyen nincs, mivel a saját háztartásomat, és gyerekemet én látim el. Elejétől fogva tudtam, hogy így fogom csinálni. Mivel pont ezt akartam elkerülni. A terhességem alatt itthon voltam, és anyu főzött nekem hétköznaponként, na itt lehetősége nyílt minden egyes nap elmondania a véleményét. Mivel nem engedem ilyen formán bele az életünkbe, így nem is tud kialakulni ilyen helyzet. A gyerekre is(öt hónapos) a legritkább esetben kérem meg, hogy vigyázzon. Szerintem próbálj meg elkülönülni, és igenis a saját háztartásodat ellátni. Tudatisítani kell benne, hogy Ti már egy különálló család vagytok, de akkor úgy is kell viselkedni, tehát a saját házadat Te lásd el. Ilyen a felnőttélet, amíg más látja el, a Te feladatodat, addig gyerekként is fog kezelni.
2014. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!