Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmagyarázza az orvos /...

Elmagyarázza az orvos / védőnő / nővér?

Figyelt kérdés

Ha fiam születik, akkor el fogja valaki magyarázni, meg meg fogják mutatni, hogyan kell hozzányúlni és tisztítani a gyerek fütyijét vagy ezt nekem kell kitalálnom? Olvastam most már 2 ehhez kapcsolódó kérdést is, de el nem tudnám képzelni, mit kell csinálni... Gondolom, nem leszek magamra utalva azért... (Nagyanyáink, anyáink korában sem igen volt internet, ahol tájékozódni tudtak volna...)


Ha lányom születik azért egyszerűbben mennek a dolgok.


2014. júl. 23. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmutatják a lányt is meg a fiút is. Gyermekágyi részlegen minden reggel van "oktatás" az újaknak (annak is meg kell néznie, akinek már többedik gyereke született, és mindent tud :) )
2014. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért vannak hogy segítsenek ha kérde őket fognak is!.nyugi 37hkm
2014. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :-)
2014. júl. 23. 16:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató... Ment a zöld kéz. :-)
2014. júl. 23. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 3 lány után egy fiunk született, és a kérdés bennem is felmerült :-)


Nálunk a kórházban a gyermek orvos naponta tartott vizitet, elmondta hogy mennyi a súlya a kicsinek, akinek valamit tapasztalt,azt is elmondta... Én ekkor kérdeztem rá, hogy mi a teendő? Ő meglepetésre közölte, hogy az ég egy adta világon semmi, 1 éves korig nem kell huzigálni a bőrt.

.utána olvastam, az volt, hogy amíg pelenka van rajta, addig azért nem kell konkrétan semmit csinálni, mert nem szennyeződik.

Én ezzel személy szerint nem értek egyet, mert pisil,kakál a kicsi... És azért a szobatisztaság kialakulása előtt is szokott pelenka nélkül lenni egy gyerek nyáron pl,és a házi gyermekorvos is ellenőrzi néha, még 1 éves kor előtt, nincs e össze nőve a bőr, nincs e letapadva, próbálja hátra húzni,legalábbis a miénk. De sok helyen úgy vannak vele, amíg szép a pisi, nincs gond.

Én minden esetre fürdéskor óvatosan próbáltam hátra hozni, ahogy lehetett megmosni.

Ugyanis azt is jó tudni,hogy később nehezebb, ha nem szokja meg, akkor nem is fogja engedni, és nagy eséllyel lehet gond a himbálóval

2014. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!