Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátáplálásról: mekkora az...

Hozzátáplálásról: mekkora az a mennyiség, ami helyettesíti a 180 ml tápszert?

Figyelt kérdés

5,5 hónaposak vagyunk, próbálok infókat szerezni a hozzátáplálásról, de mindenhol csak ugyanazt írják és egyáltalán nem világos ennek az egésznek a menete... Csinálom ahogy tudom.

Délutáni tápszer helyett kóstoltatom vele az almát/banánt, úgy tűnik szereti enni, de nem tudom mekkora mennyiséget adhatok neki egyszerre??? Múltkor megevett 100 g almapépet, de még ez után is lecsúszott neki 90 ml tápszer. Mennyit adjak, hogy elhagyhassuk a délutáni tápszert már végre?


Másik kérdésem:

Az üveges bébiételt kell melegíteni? Langyosan kell neki odaadni? (az üvegen rajta van hogy melegíteni kell, ez épp most alma/banán bébipapi.) Nekem ez így fura...


Nagyon köszi ha segít valaki, tudom uncsik nagyon a hozzátápis kérdések, de nem találtam meg a választ a kérdéseimre itt sem.:(


2010. jan. 11. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a tápis dobozon, h mennyi kalória van a tápiban , akkor kiderül, h bizony ahhoz vagy 3-4 almát meg kéne enni, h 180 ml tápszert kiváltson, így nemcsoda, h 1 dl gyümire még elnyom a ababád 1 dl tápszert:-) Én elmondom, h csináltam: mindig reggel kóstoltatok újat (orvosi és védőnős utasjtás szerint) mert ha vmi gond van, akkor arra ott az egész nap h kiderüljön (és nem az esti ügyelet, ha netán allergiás lenne vmire). 5,5 hósan mégcsak kóstolgatott a babám. Először a tízórait, majd az uzsit, aztán az ebédet váltottuk ki, kb 7-8 hós volt mire odajutottunk, h egy étkezéshez már nem kellett tápszer a hozzátápi mellé. A gyümik a védőnőm szerint nem is számítanak teljesn étkezésnek, mivel nagyon kicsi a Kcal bennük. Csak a főzik-husival (de nektek ez még odébb van) számjt rendes kajának. Nálunk reggel tápszer (ha szoptatsz, nektek szopi) aztán rá két órával gyümi (esetleg lehet dusítani siclaccal), aztán alvás, aztán délelőtti fői, délben egy kicsi tápszer, aztán alvás, aztán délutáni főzi, aztán du gyümi és este tápszer. Egy étkezés, ahol már nincs tápi kb 2-3 dl főzit jelent.

Melegítés: én a gyümit is melegítem, mert az én babaám csak úgy szereti, mert az anyatejci és a tápszer is meleg és neki furi, h a hideg is kaja?

Szval türelem, ekőször a tjzórait váltsátok ki, ha majd megeszik 1,5-2 dl körüli gyümit, akkor már ne kínáld tápszerrel, esetleg hamarabb jön az ebéd. Aztán az uzsit, aztán az ebédet...de ez még messze. mi most 10 hósak vagyunk.

2010. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!! Sokat segítettél! :)
2010. jan. 11. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

a gyümis bébiételeket nem kell melegíteni. Úgy ahogy van, bontsd ki, és add oda neki.

Szerintem annyit adj a babádnak, amennyit elfogad. Nem lehet kijelenteni, hogy 180 gr tápszer = 180 gr bébiétellel. Egyen valamennyi bébiételt, és ha úgy látod, hogy éhes még, akkor adjál neki valamennyi tápszert vagy még bébiételt (ha van még kedve kanalazni). Pár hét alatt úgyis eljuttok oda, hogy már nem kell a gyümi/főzi után a tápszer.

Nálunk volt olyan, hogy a babám megevett 250 gr kaját és ezután még 1,5 deci tápszert! Máskor csak 200 gr kaját eszik meg, és jól is lakik. Ez változó minden babánál, mindig más mennyiségre van szükségük. Úgyis látni fogod a babádon, hogy mikor elég.

Sokszor inkább a kanalazást unják még, és inkább szopni akarnak.

A lényeg, hogy egyen, mindegy mit, csak egyen. Te pedig nagyon nagy türelemmel legyél vele :) :)

2010. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aranyos vagy, köszi! :)
2010. jan. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!