Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi kor különbség...

Szerinted mennyi kor különbség jó 2 gyerek között?

Figyelt kérdés
Megkérnék mindenkit hogy csak a véleményét írja le és ne legyen belőle veszekedés!!!! Nem szeretnék veszekedést szítani...
2014. aug. 3. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

annyi amennyit te jónak látsz

nincs egységes recept

van akinek az a jó ha hamar letudja a kisbabás kort

van aki 5-8-10 éveket vár két gyerek között


ez pont olyan kérdés h mikor ideális szülni hány éves korban .....

2014. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

...szerintem nincs ideális korkülönbség. Valaki arra esküszik, hogy az a jó, ha együtt nőnek fel, valaki pedig arra, hogy jó, ha több év van köztük, mert akkor a nagyobb már okosabb, tud segíteni.

Nekünk 5 év van a kettő gyerkőc között, de így is veszekednek, vitatkoznak...ugyanakkor a nagyra már számíthatok, ha segíteni kell :)!

2014. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 7 gyerekes ismerős azt mondta, hogy neki mindenféle felállásban jöttek a gyerekek, volt, hogy két év sem, s volt, hogy több év is eltelt, s szerinte a 3 év korkülönbség volt a legjobb a gyerekeknek, (és neki is)

akkor a picivel is eleget tudott foglalkozni és a többi tesó sem sínylette meg úgy az újabb pici jövetelét.

Nálunk úgy alakult, hogy 20 hónap, és az, hogy a nagyobbik sem egy teljesen értelmes lény még, igencsak megnehezít sok mindent, biztos könnyebb, ha van 3,5 4 év, mikor már értelmesebb, s talán ici-picit segíteni is tud..

2014. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


igen tudom h nincs ideális, meg hát ki mikor akarja!!


igazán csak másik véleménye érdekel hogy szerinte mennyi jó!


nekem 5 hónapos a kislányom, úgyhogy még kicsit arrébb van!

2014. aug. 3. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első és a második gyerek között 3 év van. A második és harmadik között pedig 5. Amit soknak találok,és be is igazolódik. Nincsenek olyan jól el mint a két nagy.Pedig a nagy lány, a két kisebb fiú. A kicsi már is kilóg. Fontolgatjuk a 4. babát,de mondtam a férjemnek ha akar,most legyen,ne gondolkozzunk évekig megint,mint a harmadikkal,hogy ne legyen sok a két kicsi között.Szóval szerintem a 3 év az ideális.
2014. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-4-5 év szerintem kevesebb nagyon nem jó,de mindenki másképp gondolja
2014. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából 3-4 (5 felett szerintem már sok), illetve az a lényeg, hogy a nagyobb már közösségbe járjon. Így nem olyan nehéz otthon egy esetlegesen alig alvó, hasfájós babával és egy társaságra, extra figyelemre vágyó 2,5 évessel... én így jártam. Az első 1 év pokol volt. Ha újrakezdhetném, 1 évet még vártam volna, így remélem később meghálálja magát a kis korkülönbség.
2014. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek természetétől, viselkedésétől és egyéniségétől is függ, de nem annyira jó a túl nagy korülömbség. Legjobb barátom és a testvére között 3 év van, és nagyon jól megvannak. Szerintem maximum 4. De attól is függ, hogy mennyire érettek a gyerekek. Mert ha pl. az egyik gyerek 13 évesen gügyög (Igen van ilyen!!!) és a másik 10 évesen érettebb és idegesíti a gügyögő nagytesója, akkor persze nem fognak jól kijönni.
2014. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kistál_és_a_bor válasza:

Háát..2-3-4..

Ha 2, akkor nagyon kell figyelni az elején az elsőszülött kis lelkére, de utánna szuper....

2021. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!