Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy intézetben...

Mi a különbség egy intézetben nevelkedett gyerek és egy otthon nevelkedett gyerek között?

Figyelt kérdés
Olyan gyerekek között akiket elhagytak a szülei és akiket nem.

#fiú #gyerek #nevelés #lány #gyermek felnőtt
2013. febr. 16. 19:42
 1/8 anonim válasza:
az otthon nevelkedett szeretetben nő fel. nem mondom hogy az intézetben nevelkedett nem, de azért a családi szeretet és gondoskodás egészen más. ráadásul az a gyerek akit elhagytak a szülei lelki traumát is kaphat, depressziós lesz ( attól függ hány évesen hagyták el), és a nagy betűs életet sem könnyű neki elkezdeni..
2013. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért tetted fel ezt a kérdést?
2013. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy otthon nevelkedett gyerek rendesen tud szocializálódni, lát maga előtt párkapcsolati mintát, illetve a szülők (jó esetben) max 2-3 gyerekre figyelnek rajta kívűl, tehát nem kell felhívnia megáradt a figyelmet, kisebb eséllyel lesz deviáns. Egy intézetből kikerült gyereknek nagyon nehéz beilleszkedni a társadalomba. Emellett még ott van egy "eldobtak szüleim" érzés, ami elég nagy önbizalomhiányhoz vezethet.

Persze ez csak egy vélemény, szerintem erre az tudna igazán válaszolni, aki megélte.

2013. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb az életet elkezdeni sokkal kevesebbet kap meg egy intézetis mint egy otthon élő gyerek. Voltunk sulival 2. éve intézetbe ahol a nevelő mondta, hogy napi 300Ft jut gyerekek étkezésére fejenként.
2013. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek intézetis gyerekeket, akik sokkal önzetlenebbek, mint az átlag, nincs olyan fogalom náluk, hogy "ez az enyém", mert megosztják egymással a dolgokat. Elég kollektívan gondolkodnak, lehet rájuk számítani, mert megbecsülik aki ezt megérdemli, és kiállnak másokért, nagyon erős bennük ez a tudat. Nem hagyják, hogy bántsák a gyengébbeket, mert ők aztán át tudják érezni, milyen az, ha egyedül vagy fehér egy intézetben. Sokkal hamarabb felnőnek.
2013. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Intézet nincs csak lakásotthon ..A laksaotthonban altalaban 10-12 szemely él.Legtöbben 2-3 -an.egy szobába.Kapnak havi ruhapénzt,zsebpénzt,amit valoban maguk használnak.fel(kisebbek nevelövel).Van reggeli,,tizorai,friss ebéd,uzsonna ,vacsora.Jo tanulmànyi eredményért külföldi nyaralás a jutalom.Évente rengeteg programban van részük.Állatkert,szinhaz,gyereknap,)Akinek rokona van hétvégén ott aludhat.Akonek nincs az a barátainál(felnött igazolassal,hogy felelösseget vállalják)Közösen taaritanak,nagyobbak mosnak,fözésbe is beállhatnak(családi potlek,árvasági levan rakva egy bankba(alap penz ha kikerülnek legyen indulásnak.25 éves korukig bennt lehetnek.Nagyobbaknak.parkapcsolat engedett(16 éveseknel is akár,)bevásárlásnál jelen lehetnek,megválaszthatjak a.sampont pl.(bizonyos összegig.Cigi tilos,de nalunk arra is szemet hunytak.Karacsonykor egy összegig valaszthatnak ajándekot.Ennyi röviden.Szerintem nagyon jo hely(ott éltem)Egyedül az a rossz hogy tudod:nincs igazi családod.Amugy istenesebb hely mint barmelyik normalis családnál élni.
2013. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy otthon nevelkedett gyerek, akivel tényleg foglalkoznak a szülei rendesen, az szeretetben nő fel, és könnyebben illeszkedik be a társadalomba. Persze vannak, akik elkajlódnak, de azok mögött is legtöbbször valamilyen családi probléma húzódik meg.

Ismertem egy lányt, aki több lakásotthont is megjárt gyerekként, miután évekig gondoskodott magáról és a kistestvéreiről, mivel az anyját csak az ital és a férfiak érdekelték. Nem volt soha rendes családja, szerintem ez eléggé megviselte. Emiatt eléggé ragaszkodó volt, sokszor túlságosan is ráakaszkodott az emberre. Mások tiszteletére azonban senki sem tanította meg. Mostanában a cigi, alkohol és a bulik körül forog az élete. Ha jól tudom még a középiskolát sem végezte el.

Szóval egy otthon nevelkedett gyerek szerintem sokkal jobb esélyekkel indul.

2013. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.A vélemények között vannak olyanok amik közel járnak az igazsághoz.Én már nagyon régen foglalkozok intézetis gyerekekkel akik pl nevelőszülőknél élnek.Igazából kb 7 éves korukban felnőnek. Kb 10-11 éves korukban fajulnak el nagyon.Ezek a gyerekek nem tudnak szeretetet adni tisztelet a kivétel mert azért az mindig akad csak kevés.Ezek a gyerekek nem tudnak megbecsülni semmit pl 2 hét egy új cipő.Rengeteget esznek.Figyelem központjában szeretnek lenni.Nem tudnak takarítani.Érzelem szegények.Nem naivak.Élettapasztalatuk van.Nagyon sokan közülük viselkedés és magatartás zavaros.

Általában nagyon hazudósak.Sokan már 3-4 éves korukban nyugtatókon és hangulatjavítókon élnek.Aztán azt el felejtettem leírni az elején hogy intézetben nem árva gyerekek élnek többségében hanem általában van anyjuk apjuk,csak nem tudnak a 6-8 gyerekről gondoskodni esetlegesen.Tehát ugye itt már a genetikáról is beszélhetünk hogy ugye milyen szülőktől valók ezek a gyerekek?Azt szokták mondani hogy az alma nem esik messze a fájától.Persze kivétel itt is akad csak kevés.Azt hiszem hogy összességében el lehet mondani hogy kb 93% uk gázos kb 7% uk normális.És ezt most nagyon gyakorlatias szempontból fogalmaztam meg.Az elméleti szempont nem ez.

2013. febr. 27. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!