Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is kellene egy...

Szerintetek is kellene egy "mi legyen a gyerekem neve" kategóriát indítani?

Figyelt kérdés
Lassan már meglepődök a sok "mi legyen a gyerekem neve", "segítsetek már dönteni", "melyik tetszik nektek a legjobban ezek közül" kérdések között más jellegűt is találok. Az egy dolog hogy full idegenekre bízzák, vagy idegen, sokszor troll emberek véleménye befolyásolja a döntésüket hogy mi legyen a gyerekének a neve, de a kategóriában szinte más jellegű kérdést már alig látni. Nem kellene szerintetek is ennek egy külön kategória?
2014. aug. 4. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Én azt nem értem, hogy minek kell megkérdeznie bárkinek is bárkitől, hogy tetszik -e a Piripóty Lajoska név?!


Nem teljesen mindegy?! A szülőnek tetszik? Ő neveli fel a gyereket? Ő "felelőssége" a névválasztás?! IGEN !!!

Akkor miért VAD IDEGENEK véleménye számít bárkinek is?


Volt itt anno (kb. 1-2 éve) egy anyuka, aki a Hanna, Anna vagy Málna nevet szerette volna adni a lányának.

Természetesen a válaszok nem igazán voltak egyhangúak, a legtöbben sablonosnak és idiótának gondolták a gyerek nevét. Ráadásul közölték, hogy ekkora kibaxást, amiért Málnának akarja hívni a lányát..

Lényeg a lényeg, hogy eltelt egy jó idő és egy régi h.szoló megkérdezte, hogy végül hogy döntött, mert neki a Málna nagyon tetszik.

Közölte a kérdező, hogy megszületett már a kislányuk és végül Andreának hívják, mert az ő általuk VÁLASZTOTT nevek másnak nem tetszettek, így inkább meggondolták magukat!


Számomra ez több, mint szánalmas (már bocsánat). Úgy gondolom, hogy nem a GYK-s "szülőknek" kellene eldönteniük, hogy egy gyereket hogy hívnak, hanem annak aki megszüli és annak, aki felneveli.

2014. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Hat ez jo kerdes...szerintem igen. Bar oszinten sosem latogatnam meg azt a kategoriat. Nem erdekel ki milyen nevet ad a gyerekenek az meg elszomorito ahogy te is irtad, hogy vadidegenek velemenyere adnak ahelyett, hogy sajat megerzeseikre hallgatnanak.

Azonban azok akik szeretik osztani az eszt es a sajat velt velemenyuket ervenyesiteni, azoknak kedvenc kategoriaja lehet....

2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

teljesen egyet értek veletek, örülök hogy nem csak én gondolkodom így.

1# megnéznék egy beszélgetést nagyobb korában a gyerekkel. honnan kaptam a nevem? hááát a gyakorikérdések.hu-n leszavazták amit adni akartunk így lettél Andrea : D

2014. aug. 4. 14:38
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen, jó lenne.

Meg egy "Szerintetek ez pozitív?" kategória is kéne...

2014. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ha idegesít, akkor ne használd ezt az oldalt. Ha objektíven nézzük, akkor egy rakás "értelmetlen kérdést" lehet találni, kezdve azon, hogy "megjött a vérzésem, negatív a tesztem, lehetek terhes?" azon át, hogy "mi a kedvenc ételed?" stb. stb.

Mégis azt gondolom, hogy úgy kell erre tekinteni, hogy annak az embernek abban az adott pillanatban, amikor felteszi, valami miatt fontos az a kérdés, különben nem tenné fel. Ha másért nem, akkor azért, hogy megnézze, "erre hányan reagálnak?".


Egyszerűen nem kell foglalkozni ezzel, vagy ha jónak érzed, akkor válaszolhatsz neki, amit Te gondolsz.

2014. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

meg kéne egy "van kedved tippelni?" kategória is,én ettől vagyok ki:)

Amúgy megértelek,és osztom az előttem szólók válaszát

Mondjuk én is átugrom ezeken a kérdéseken,csak az zavar,hogy annyira sok az ilyen jellegű kérdés,hogy gyorsan pörögnek az oldalak e miatt,így sokszor értelmes kérdésekre kevés válasz érkezik,mivel kevesen látják...

2014. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon szeretem olvasni a neves kérdéseket, és sokszor válaszolok is. Az bosszant csak, hogy legtöbbször nem tudom meg, hogy a mi lesz a baba neve.
2014. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is praktikus volna új kategóriát nyitni neki.
2014. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Lehetne új kategória, igen, én biztos sokszor nézegetném. Szeretem a neves kérdéseket, attól függetlenül, hogy a saját gyerekem nevét én kizárólag a férjemmel beszélném meg, tehát én ezt annyira személyes döntésnek érzem, hogy a tágabb család sem tudná meg előre. De ez csak én vagyok, és ettől függetlenül mások ötletelését valamiért szívesen olvasom. :)
2014. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
a leggyakoribb kérdéstípusoknak lehetne, mint például a tippelős, terhességi tesztes, nem jött meg...
2014. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!