Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szép név az Edit?

Szerintetek szép név az Edit?

Figyelt kérdés
Nem túl öreges? Ezt a nevet szeretnénk adni a lányunknak, de már nem egyszer megkaptuk, hogy "ez nagyon öreges név, szegény gyereket majd csúfolni fogják", stb. Szerintetek?

2014. aug. 5. 14:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

Én személy szerint sosem szerettem (bár ennek egy rossz ismertség az oka), én ezért inkább az Edinára voksolnék.

De nem öreges, ez ne legyen ellenérv! Nekem van egy Veronikám és Juliannám, a pocaklakó pedig ha kislány lesz, a Magdolna nevet fogja kapni. Persze én is megkaptam terhesen, hogy kissé ódivatú nevek, de miután megszülettek, mindenki odáig volt érte, hogy nem mai divatneveket kaptak. :)

2014. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
De fura, nekem anyukám Edit, a nővérem meg Szilvia. Szerintem mindkettő szép név és nem is öreges. Anyukám mondta, hogy annak idején mikor gyerek volt, egy Editet se ismert magán kívül, mostmeg egyre többel találkozik, de egyáltalán nem tömegnév. Szerintem mindkettő nagyon jó választás. :)
2014. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon öreges/ódivatú szerintem, én nem adnék ilyen nevet. Ettől függetlenül nekem is volt középiskolás osztálytársam, akit így hívtak, eszébe nem jutott csúfolni senkinek. Nekem már csak az angol edit szó miatt sem tetszik, viszont pont ezért az első számítógépünk neve (még a kilencvenes évek első felében) Edit volt. :D
2014. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Én ismerek egy testvérpárt: Judit és Edit. Juditot Dittinek becézik, Editet meg Ditkének. Önmagában is szép név az Edit, megvan a maga komolysága is, de becézve meg nagyon aranyos is tud lenni, Lehet Edike, Editke, sőt Édike is :-)
2014. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
szerintem semmi gond nincs vele. 3 Edit ismerősöm van, abból kettő 40év körüli, és egy volt osztálytársam, 23éves. Becézni meg tényleg Edónak lehet, vagy Edinek. nem figyelj másokra, teljesen normális neve lesz a lányotoknak.
2014. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Két rokon eléggé megutáltatta velem az Edit nevet. Nem sűrű név az biztos, mert más Edittel rajtuk kívül nem nagyon találkoztam az évek során, de nem is akarok. Utálom. Biztosan nem adnék Edit nevet a lányomnak. Inkább akkor amit előbb írtak, Edina. Ez még tetszik is.
2014. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nagyon szép, ne foglalkozz vele ha valakinek nem tetszik :) Mikorra pedig iskolába megy a kislányod,nem ő lesz a 26 Hanna, Dzsenifer,Lara, Amira, stb. közül az EGYIK... :D
2014. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem tetszik, öreges és angolul szerkesztèst jelent 😛😐
2014. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Kit érdekel, hogy angolul mit jelent? A Kamilla név tetszik? AZ meg szlávul tevét jelent. na és????
2014. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szép. Baromsàg, hogy öreges!
2014. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!