Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok Budapesten olyan korai...

Tudtok Budapesten olyan korai fejlesztőt, amit fizet a TB?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiamat szeretném vinni, mert nem beszél, csak pár szó, amit mond. Amire bejelentkeztem, ott csak a felmérés 10 000 huf, és aztán alkalmanként 5 ezer. Most beszéltem a játszótéren egy óvónénivel, aki azt mondta, hogy a korai fejlesztést öt éves korig fizeti a TB. Ez rendben van, de hol találok ilyet? Még a magánba is kell beutaló a gyerekorvostól...
2014. aug. 8. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen.

Legalábbis 3 éves kor alatt.

3 éves kor felett a nevelési tanácsadókban (már valami más nevük van) van ingyenes fejlesztés.

A Korai is ingyenes, ha van Bp XIV. vagy XI. kerületi állandó lakcím. Nincs ismerős, rokon, akihez be tudnátok jelentkezni?

2014. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
11-ben lakunk, és nem állandó a lakcímünk, hanem tartózkodási hely.
2014. aug. 8. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtok állandóra bejelentkezni? Mert csak úgy ingyenes. Mi pl. albérletben lakunk a XI. kerületben és megengedték emiatt.

Nagyon húzós lenne a fejlesztéseket fizetni. Kettőre is jár a kisfiunk és az legalább havi 40 ezer lenne.

2014. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A helyi nevelési tanàcsadóba kell időpontot kérni, de csak szeptembertől vannak. 2-3-4 hónap mire időpont adnak, de ha kiderül baja van, akkor ott foglalkoznak vele ingyen.
2014. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kislányom másfél éves, egy éves kora óta járunk korai fejlesztőbe (neki mozgás, beszéd, beszédértés, szociális kommunikációban van elmaradása). A Bethesda Kórházban működik a Bethesda Kids, 4 éves korig ingyenes, utána valamennyit kell fizetni, de nem annyit mint a Korai Fejlesztő Központba (gondolom, azt ajánlották). Remek hely, mi szeretjük nagyon. Van valamennyi várakozási idő, mi novemberben jeleztük, hogy szeretnénk menni, februárban tudtunk kezdeni.

Ezen kívül az ELTE-nek van speciális fejlesztő ovódája és korai fejlesztője, nekünk azért nem volt jó, mert ők kifejezetten beszédelmaradással foglalkoznak, ami pont nektek kell. Mondjuk itt nem tudom, ány éves korig térítésmentes. Érdeklődj, mindkét helyen nagyon kedvesek, és segítőkészek.

Mindkettőhöz csak budapesti lakcím kell, illetve szakorvosi ajánlás (ezt a Bethesdába maguk is elvégzik, az Elte elküld a megfelelő bizottsághoz, de elmondják, ha érdeklődsz)

[link]

[link]

2014. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, most olvasom, hogy budapesti tartózkodási hellyel rendelkeztek csak, ez ne tántorítson el attól, hogy megpróbáld az általam ajánlott két helyet, ha valamelyik érdekel. Nekünk sem volt akkor még budapesti lakcímünk, lehet, elég nekik a tartózkodási hely is, ezt ők tudják megmondani.
2014. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elte speciális óvija nagyon jó ,ingyenes és nem kell helyi lakosnak lened. ide pest megyéböl is járnak be.
2014. aug. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és az nem baj, hogy nem oviskorú?
2014. aug. 10. 10:01
 9/10 zabmester ***** válasza:
Akkor nem kell fizetni, ha a szakértői bizottság úgy állapítja meg, hogy szükséges a korai fejlesztés. Szóval oda kérj először időpontot, ott megállapítják, hogy szükség van-e rá.
2014. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem ovis korú. Korai fejlesztés is van, egyéni és csoportos foglalkozásokkal. A kislányom 1 éves volt, amikor bejelentkeztünk hozzájuk, megnézték, majd a mozgásvizsgáló bizottsághoz kellett menni szakvéleményért. (titeket valószínűleg a beszédvizsgálóba fognak küldeni, eddig nem is tudtam, hogy ilyenek léteznek) Ezután mehettünk volna az Elte korai fejlesztőbe, de nekünk elsősorban mozgásfejlesztés kellett, és ezzel ők nem igazán foglalkoznak. De nagyon rendesek, segítőkészek.
2014. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!