Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit elgondolkoztam, hogy a...

Kicsit elgondolkoztam, hogy a barátom alkalmas lenne-e a gyerekvállalásra. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

28 éves leszek. A barátommal 9 éve együtt vagyunk 8 éve élünk együtt. Elvagyunk vannak persze viták is, de nem vészes.

Teljesen külön kasszán vagyunk. A boltban is külön fizetünk. Ami nekem nem tetszik. Nekem nem kell leadni a fizuját és fordítva sem, de azért jó lenne havonta letennénk mindketten x összegű kaja pénzt és abból mennénk nem a boltban lesünk akkor mennyi a fele...

Szóba került a gyerek téma. Én spórolok, ő nem (nem csak a félretett pénzben nyilvánul meg) Bár nem sokat tudok félretenni havonta, de legalább van egy nagyon kevés tartalék, amit szeretnék ha több lenne.

Ő semmit nem tesz félre. Azt mondta szeretne majd ő is gyereket, de ha van egy kis pénze azt inkább a kocsira költi, mint hogy félretegye. Ő nem teszi bankba, mert nem megbízható, így el is megy minden pénze (nem banksz.-ra kapja a fizut). Mindenről csak beszél, de tenni nem tesz érte. Volt egy műtétem ami miatt pénzben is volt nem kis kiesés és a felépülés sem 2 nap volt. Egyik részében sem segített túlzottan. Akkor gyerekkel mi lenne? Főleg ha nekem csak a táppénz lenne pár hónapig, mivel az én munkámat terhesen nem lehet csinálni. Nem kell eltartani engem megveszem magamnak ami kell, de úgy gondolom egy gyereknél már nem így megy..

Persze megváltozhat, de mi van ha nem? Amúgy megvagyunk ezt leszámítva.

Vagy majd elszámoljuk nap végén ki vette a pelenkát és ki a ruhákat? Mert ha a saját dolgainkról van szó akkor még oké..


2014. aug. 12. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyen változik már egy ennyi idős ember ilyen mentalitással.
2014. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Fuhh ez durva 9 éve vagytok együtt és külön kasszán vagytok ?? Az nem semmi.. Párommal 5 éve leszünk együtt mindig de mindig össze raktuk amink van. Volt hogy neki volt több pénze ő vett mindent , ha en kaptam nagyobb összeget en vettem ezt azt. De a kaja, rezsi mindig az ő dolga! Es szerintem ez a normális . Ne. Azt mondom hogy élősködni kell a parodon de te vagy a no .

Ne haragudj de nem szülnek neki gyereket, ez nem állapot ahogy éltek szerintem, ez nem egy megszokott felállás pláne 9 év után .

Párom veszi a baba kajcsit, pelenkát mindenből a legjobb minőséget .

Ha csak a mai napot nézzük , írtam neki egy listát hogy mi kellene a boltból . Lányunknak itató pohár , nekem korom lakk, baba kaja stb. Plusz bevásárlás amit mindig ő intéz . Soha szoba nem hozza hogy en fizessen a "részem"

2014. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hat en nem szulnek igy az tuti. Nalunk a parom keres tobbet, a rezsi csekkes reszet o fizeti az atutalasos szamlakat en, o a kocsi hitelt en a lakashitelt (csak az en nevemen van a lakas). A kajat az fizeti aki vasarolni megy eppen. Ertelemszeruen nekem elobb fogy el a fizum (gyedem) onnantol az ovebol eszunk, pelenkazunk, tankolunk jovunk-megyunk stb.

Nekem nagyon ugy tunik, h a parod baromira nem akarja elkotelezni magat...

2014. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A különkassza talán még el is megy bár én nem tudnam sose megszokni, nekünk amink van összerakjuk és nem nézzük ki rakott bele többet. Ha valami nagyobb dologra szükségünk van azt megbeszéljük és úgy kalkuláljuk hogy jó legyen.


A fő baj inkább az, hogy nem közösek a céljaitok. Ülj le vele beszélni a gyerektémáról és mondd neki ha tényleg ő is szeretne gyereket akkor kezdjen el ő is félrerakni. Pl. nyittok egy bankszámlát babaprojektre amibe minden hónapban ő is tesz be pénzt. Arról is érdemes lenne beszélni vele hogyan képzeli a közös jövőtöket, az életeteket és a gyerek felnevelését.

Egyébként nem valami biztató ahogy írod hogy megvagytok... mi is 9 éve vagyunk együtt a párommal de én azt érzem boldog vagyok vele.

2014. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát bele sem menne a közös kasszába. Mert vegyem meg a fizumből a ruhát meg a sampont stb..

Beszélni nem nagyon lehet vele.. Álmodozik meg majd kialakul minek ezekről beszélni.

Ezért is gondolkoztam el ezen az egészen. Ennyi idősen szeretnék már gyereket. Én nem akarom kitolni a szülést, mert van rendes állásom ahol az évek alatt feljebb is lehet lépni, mindig nő kicsit a fizu és szeretem is, képzem magam folyamatosan. De nem egyedül szeretnék gyereket vállalni.viszont nem érzem hogy ő alkalmas lenne rá. Nem akarom várni a "csodát", hogy majd felelősségteljes és felnőtt lesz végre.

Én házasságpárti vagyok. Tudom erről megoszlanak a vélemények, nekem nem csak egy papírt jelent. Ő nem (az indoka: mert az ő szülei is elváltak és azóta jönnek mennek az élettársak). Na nagy dolog az én szüleim nem váltak el és a családban senki sem vált mé, ha már ilyenekkel érvel :)

2014. aug. 12. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

"az indoka: mert az ő szülei is elváltak és azóta jönnek mennek az élettársak"

Tehát erre alapoz. Én sok jót nem remélnék ezek után.

2014. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok,

Az enyém is álmodozó típus de amikor már évek óta nem jött a baba, akkor mondtam neki, hogy vagy a tettek mezejére lépünk vagy nem lesz így sose gyerekünk. Évek óta próbálkoztunk de ő mindig azt mondta majd jön a baba és azt vettem észre hogy már 33 vagyok... adtam neki három hónapot, aztán irány a doki. Utálja őket de belement. Mondjuk megúszta mert doki előtt teherbeestem :D

Az ilyen férfiakat noszogatni kell mert ölbetett kézzel várják a csodát hogy megtörténjen. Ha nem tudod meggyőzni akkor keress mást mert te sem leszel fiatalabb. A párodnak még 70 évesen is lehet gyereke, a te időd viszont véges és ha valami gond van és nem sikerül teherbe esned akkor nagyon gyorsan repülnek az évek és egyre nehezebb lesz kivárni a babát.

2014. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Huhh... Külön kasszán 9 év után?? Ez furi... Na de nem ez volt a kérdés.

Én jól meggondolnám főlleg azért mert külön kasszán vagytok.

Mi 5 éve vagyunk együtt a párommal van egy 10 hónapos gyerekünk. mikor összekerültünk én tanultam csak ő dolgozott de ő végig úgy beszélt hogy a mi pénzünk. Szóval... Ennek ellenére lehet jó ember de én vagy megbeszélném hogy áljatok össze vagy nem hiszem hogy szülnék neki.

2014. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hasonló helyzetben vagyunk. :) Én is majdnem 10 éve vagyok vele ( nem lakunk együtt azóta sem ), de velem csak szakítás után akart mindent ( házasság, összeköltözés...stb.) nos, ekkor már mindent akar, mikor már elválásról van szó? Nekem azt tanácsolják sokan, hogy hagyjam ott. Én sem tudom elképzelni apaként. És azt is mondta, hogy ha együtt lakunk külön kasszán leszünk. Nekem sem tettszett.
2014. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!