Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Konkrétan melyik törvény ír...

Konkrétan melyik törvény ír arról, hogy kisgyermekes családot nem lehet kitenni a bérelt lakásból még akkor sem, ha nem fizetnek?

Figyelt kérdés

Mi 2 pici gyermekünkkel keresünk kiadó lakást, és néhány tulajdonos az érdeklődésünkre azt jelezte, hogy gyerekekkel nem mehetünk.

Albérletes fórumokon is olvastam már rémtörténeteket a témában,de a konkrét törvényt senki nem ismeri, vagy nem említi. Azt tudom, hogy a 1993. évi LXXVIII. törvény vonatkozik a lakásbérlésekre, de ebben nem találtam a fentiekre vonatkozókat.



2014. aug. 13. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen törvény már nincs. Nem a Kádár-korszakban élünk.
2014. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

A kilakoltatási moratórium vonatkozik az albérlőkre is, ezen kívül a nem fizető albérlőket egyébként is nehéz, hosszú jogi procedúra után lehet csak kitenni, ha nincs közokiratba foglalt bérleti szerződés, mivel a jog mindig a birtokon belül levőknek kedvez.

A főbérlő a szerződés felmondása után, ha az albérlő nem hajlandó elhagyni az ingatlan, peres úton kérheti a lakás kiürítését, de a kilakoltatási moratórium idején nem lehet indítani végrehajtási, kiürítési pert. A per egyébként is sokáig eltarthat, ezért félnek a főbérlők.

2014. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg megbeszélni a bérbeadóval, hogy benne lennétek a bérleti szerződés közjegyző általi közokiratba foglalásában, mivel ekkor a bérlő kerül előnybe. Igaz, ennek költségei vannak, 20-40000Ft-ért készítik el a közjegyzők. Ez alapból nem kötelezi őket adóbevallásra, ez már a saját lelkiismeretükön múlik.
2014. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Volt már több vita is arról, h szüljünk avagy ne szüljünk albérletbe gyereket. Rengetegen mondták, h de hát külföldön bezzeg mki albérletben él. Itt a példa a magyarországi albérletezés kultúrájára, ez nem külföld, itt gyereket csakis saját lakásba/házba szabad, különben lehet kilincselni az utcán a kiscsaláddal, ha a tulaj megijed, h szaporodik a család, nem lesz, aki fizesse a lakbért és szépen elküldi őket a köv. hónapban.
2014. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok főbérlő azért nem engedi hogy gyerekekkel költözzenek mert fél hogy tönkre vágják, leamortizálják a lakást, nem pont amiatt hogy nem tud majd fizetni, hiszen ha már két - három havi kauciót ki tud fizetni az ember akkor feltehetőleg van jövedelme amiből tud fizetni a továbbiakban is.

Mikor mi albérletet kerestünk anyukámnak volt jövedelme, a kaucióra is megvolt a pénz és mikor megtudták hogy vannak gyerekek / 7,14,16 évesek voltunk/ egyből mondták hogy sajnálják de csak gyermektelen párnak, vagy több személynek adnák ki. Még a kaució sem érdekelte őket. Főleg ha bútorozott a lakás és jó állapotban van / frissen felújított, kifestett stb../.

De persze sok főbérlő gondol arra is hogy hogy fogja kilakoltatni ha nem fizet...

2014. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez csak egy tévhit ilyen nincs.Szerintem is inkább a lelakás miatt írják.
2014. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Azért is hülyeség mert nem fizetik a számlát kikapcsolják az áramot, fűtést ráhívom a gyámügyet a bérlőre gyerekveszélyeztetés miatt aztán ők menekülnek el onnan. Szóval simán meglehet oldani ha ilyen gerinctelen férgek fog ki az ember. Rezsi tartozást meg perelni kell.
2014. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a gyerekesek hamar lelaknak egy szépen felújított lakást és félő, h anyuka majd sajnálni fogja a pénzt a festetésre, felújításra (tegyük fel, h ebben egyeztünk meg) mert hát azt ő akkor a gyerekeitől veszi el, inkább rájuk költi...aham, hát költse, én sem adnám ki soha gyerekesnek a lakást.
2014. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, ez a "tévhit" sajnos létezik, én nem emlegetném ezt tévhitnek azoknak a lakástulajdonosoknak, akik éppen kiürítési pert indítottak a nemfizető albérlőjük ellen.

A másik valóban a lelakás veszélye. Mi egyik lakásunkat 3 gyerekes családnak adtuk ki, előtte lett kifestve, laminált padló letéve, járólapozva. Közokiratba foglalt bérleti szerződést kötöttünk, amelyben benne van, hogy a lakást, amennyiben elmennek, hasonló állapotban kell átadni, amennyiben nem, úgy a felújítás költségeire a kéthavi kaució visszatartható. Illetve x havonta kötelesek beengedni, hogy megnézzük az órákat, illetve ilyenkor megnézzük a lakás állapotát is. Ennyi. Egyébként pont apuka dolgozott a lakáson, úgyhogy ha gond lesz vele, le is dolgozhatja a felújítást.

2014. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kiad-lak válasza:
85%

Te a lakáspiacon bérelsz egy lakást akkor hol vonatkozik rád a bírósági végrehajtásról szóló törvény ?????

Végrehajtani bedőlt hiteleseket szoktak, azokat nem rakják ki február 10-én -18 fokban.


A Te esetedben a szerződésed tartalma és típusa a mérvadó.

1 határozott, vagy határozatlan idejű szerződés?

2 magánokirat, vagy közokirat?


Ha ezeket tudjuk, akkor azt is tudjuk, kirakható vagy-e, vagy nem.


A bérbeadó felkészületlen, ezért neki egyszerűbb elzárkózni.

Van aki egyszerűen csak félti a lakását ezért nem lát szívesen gyereket, háziállatot és a max. létszámot is korlátozza.

2014. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!