Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb/célszerűbb. stb?

Melyik a jobb/célszerűbb. stb?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, de államvizsga előtt állok éppen. Szeretnék természetesen dolgozni is, de: Érdemesebb előbb munkahelyet találni, dolgozni 1-2 évig ott, és onnan elmenni szülni? Vagy előbb szülés, és utána a munka? Ki hogy gondolkodik erről? Csak kiváncsi vagyok.

25/L


2010. jan. 13. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb próbálj munkát találni. Dolgozol 1-2 évig, akkor lesz GYED-ed, az már jobb, mint ha csak GYES-t kapnál. És ha szerencséd van (nem szűnik meg a munkahelyed, nem csak határozott idejű szerződéssel dolgozol, stb.), akkor lesz is hová visszamenned 2-3 év után. Én legalább is nagyobb biztonságban éreztem magam úgy, hogy van hová visszamennem, még ha nem is akartam oda visszamenni.

Mondjuk ha nagyon nem találsz munkát, akkor végülis mindegy, ha mondjuk 1 éven keresztül nem dolgozol, akkor már több értelme van gyereket vállalni egyből. De azért szerintem előbb keresgélj munkát.

2010. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemesebb előtte legalább egy évet dolgozni, egyrészt a pénz miatt sem mindegy, másrészt meg nem árt, ha van némi "piacképes ismereted", tapasztalatod, egyszerűbb visszatérni a pályára, mint pályakezdőként nekiindulni egy gyerkőccel.
2010. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most is dolgozom a főiskola mellett, igaz, nem abban, amit szeretnék majd, így ezt ott is fogom hagyni egyszer. Mivel bejelentve sem vagyok. De én is arra hajlok, hogy munka, utána baba. köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 13. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp dolgozz le min 1 évet, mert akkor kaphatsz gyedet, mert a gyes iszonyú kevés. (mi abból biztos hogy nem tudnánk megélni)
2010. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!