Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki megbánta h gyereke...

Van aki megbánta h gyereke lett? Van aki ugy érzi ezzel tönkretette az életét?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért, te igen?
2014. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Van
2014. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nos, volt olyan idoszak. Szerintem idonkent mindenki fejeben megfordul, hacsak nem olyan szerencses, hogy a gyereke egy foldre szallt angyal, az elete pedig egy tundermese. Aztan telnek mulnak a percek/orak/napok vagy evek, kinel hogy es rajon, hogy -keves kiveteltol eltekintve- a gondokat meg lehet oldani. Onantol pedig mar el is felejti, hogy az a gyerek x idovel azelott epp "tonkretette az eletet".
2014. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Sosem bántam még eddig, hogy hogy van a fiam (lassan 5 éves). Pedig nem egy földre szállt angyal, van vele probléma nem is kevés, de így is imádom.

Viszont az apjával a kapcsolatunkban volt olyan hullámvölgy, mikor azt mondtam, hogy ha nem lenne a gyerek, mi már nem lennénk együtt. Így viszont érte és miatta meg tudtuk beszélni a gondjainkat, nem pedig "csak túlléptünk" egymáson.

2014. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Életük előrehaladtával előfordul, hogy elszakadnak egymástól a családok, elfordul egymástól szülő és akkor már felnőtt gyerek. Ilyenkor gyakran érzik azok, akik áldozatnak érezték végiga gyereknevelést, hogy kár volt az önfeláldozásuk. Ez sajna általános, de nem normális, ha valaki a gyerek mellett is önmegvalósít és elég időt szán magára, valamint tudja, hogy a gyereket nem magának szüli, és később önálló élete lesz, akkor jól is alakulhatnak a dolgok, de biztosan így is előfordul még a legnagyszerűbb családnál is, hogy felmerül az, hogy kár volt.
2014. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Én épp most tartok ott, mint az utolsó...

Nem, a gyerekemet sosem bántam meg. Sok minden változott, én is, de úgy érzem, a változás is csak előre fog vinni. Engem az anyaság csak erősebbé tett, és eztán minden, ami történik, csak erősebbé fog tenni. Inkább értelmet adott az életemnek, életcélt változtatott, és változtatott a dolgokhoz való hozzáállásomon, azon, hogyan értékelem a dolgokat magam körül, mit tartok fontosnak, mit nem. Az értékrendem alapjaiban nem változott pl., de most már mindent úgy értékelek, hogy elsősorban őt veszem figyelembe, a többi nem érdekel, ha jó, ha rossz ez így. Én vagyok érte felelős, ezt véresen komolyan is veszem, mert úgy hiszem, így a helyes.

2014. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
#6 vagyok, tehát épp ott tartok, mint #4 válaszoló...
2014. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Régebben többször megfordult a fejemben, hogy teljesen másként alakult volna az életem a gyerekeim nélkül és nagy valószínűséggel a párommal sem lennénk már együtt... Lenne diplomám, eljutottam volna egy csomó szép helyre, a ranglétrán sem itt állnék, ahol most vagy talán külföldön dolgoznék.

De az idő múlásával egyre jobban látom, hogy ezt az utat kell járnom és hogy sokkal tartalmasabb az életem így, hogy 2 életért is felelek a magamén kívül, mint hogy csak a saját önző érdekeimre kellene figyelnem.

2014. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van. Ha nem akarsz, ne csinálj.
2014. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!