Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelős kérdések, akik...

Keresztelős kérdések, akik mostanában tapasztalták, válaszolnának?

Figyelt kérdés

Olyan babát, akinek a szülei nem házasok, megkeresztelnek-e?

Lehetünk férjemmel keresztszülők, ha (MÉG!!!) csak polgári esküvőnk volt?

Mennyibe kerül?

Ki fizetni? Hallottam olyat, hogy a nagyszülők, olyat is, hogy a szülők, esetleg a keresztszülők

Kislánynak milyen ajándékot illik adni? Én aranyláncra vagy fülbevalóra gondoltam.


2014. aug. 18. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Megkeresztelik ha nem házasok a szülei, de van egy elbeszélgetés előtte a szűknek a Pappal, hogy miért is akarják meg keresztelni a gyereket, ők miben hisznek...


Lehettek kereszt szülők, csak legyen meg a Papi igazolás arról hogy első áldoztatok, bérmáltatok.


Kereszt szülőnek illik fizetnie a Papnak! Nincs szabott ára, ingyen keresztel a Pap elméletileg, de adományt elfogadnak.


Mi 10.000 adtunk a Papnak.


Az arany tökéletes ajándék!

Fülbebalót nem vennék, mert azt ha akarnak a szülők úgy is vesznek, s akkor olyat amilyet akarnak, meg már lehet van is neki.


Nyakláncot azért nem vennék, mert ha veszel egy arany láncot kereszt medàllal, akkor olyat kell venni, amit majd később tud hordani, s ne legyen cérna vékony, meg a kereszt se borsónyi, az kb. 100.000ft.


Inkàbb gyűrűt vennék, mert az ha nagy lesz tudja hordani, s ha ránéz mindig eszébe jutsz majd. S ez kb 20-40.000 Ft -bl meg lehet úszni.

Egy fülbevaló is 20-30 ezer Ft, ami nem olyan vékony, hogy eldeformálodik, eltörik.

2014. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a keresztelés függ a vallástól is és helytől is, de szerintem manapság már rugalmasabbak. A református a legkevésbé "szigorú". Mikor a kisfiam kereszteltük, így volt a felállás: se a szülők, se a keresztszülők nem voltak házasok. Apa és keresztanya református, anya katolikus, keresztapa meg sem volt keresztelve. Ha jól emlékszem (5 éve volt), 10.000,- Ft-ot kellett az egyháznak fizetni, amit mi, a szülők álltunk. Abszolút nem vagyok híve annak, hogy gyerek arany ékszert kapjon, max. kislány fülbevalót, ha nincs még neki és a szülőknek szándékában áll kilövetni (nem mindenki szeretné). De nekem személy szerint visszataszító, ha gyerek pl. arany nyakláncot kap. Míg kicsi, úgysem hordja, ha nagyobb lesz, addigra kinövi. Ha normál méretűt kap, akkor meg kiskorában néz ki furán egy kb. Derékig érő lánccal. Szóval én ilyesmit semmiképpen nem adnék és nem is örülnék. A kisfiam szerintem amúgy semmit nem kapott, legalábbis nem emlékszem rá.
2014. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

azért aranyláncot medállal, ha nem ujjnyi vastag, akkor 15e körül lehet kapni. Én is azért nem vennék igazából láncot, amit a 2. mond. Gyűrűvel sokkal jobban mellé lehet lőni, egyrészt jó lesz-e neki, másrészt az is sok idő, míg hordhatja.

Fülit majd szeretnének neki, de még nincs.


És elsőáldoztam, de a férjem nem, bérmálni meg egyikünk sem. Az anyja jehova, és nem engedte neki.


Nem ismerem azt a papot, ahol lesz, majd nyomozok, hogy mi a szokás :)


jöhetnek még válaszok :)

2014. aug. 18. 23:45
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
15.000ft 1gramm arany ékszer. Annyit nyom egy medál, egy fel pár fúlbevaló!
2014. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A paptól függ, hogy gond-e ha a szülők nem házasok, meg ha a keresztszülő nem volt elsőáldozó. Az nem baj, ha csak polgári esküvőtök volt, van akinek nem egy pár a keresztanyja és keresztapja.
2014. aug. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Helyfüggő, hogy mit engedélyeznek.

Nálunk nem ragaszkodtak a keresztszülő bérmálkozásához, (csak az egyikük volt keresztelve, és ő se bérmálkozott), de csak azért, mert az ő fiuk volt már elsőáldozó, bérmálkozott, így látták a szándékot a keresztény neveléshez.

Ráadásul mi szülők bérmálkoztunk is, és volt egyházi esküvő is, így nem foglalkoztak vele annyira.

2014. aug. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak szeptemberben lesz a kereszteloje.tegnap voltam idopontot egyeztetni.csak a keresztszulok keresztlevelet kertek.nalunk nem egy par lesz a k.anya,k.apa...mi a parommal nem vagyunk hazasok.tegnap feltettek a kerdest h polgari eskuvo idopontja?na akk kicsit hulyen ereztem magam...dehat ez van.mondtam h jovore tervezzuk.mindkrttem katolikusok vagyunk.ezeket megkerdeztek felvettek az adatokat es ennyi.azt mondtak ara nincsen de adomanyt elfogadnak.keresztanya nalunk is lancot v karkotot szeretne venni.de pici vekonyat,emlekbe.sztem ez szep emlek.ruhat mi vesszuk neki,mert a parom erre eleg haklis.:-)
2014. aug. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ja, és elvileg nem kérnek pénzt érte, ha az "egyházadó"-t rendesen fizeted évente.

Egy keresztelő gyertyát kellett venni csak, de ez párszázas tétel volt.


A keresztszülők nálunk aranyfülbevalót vettek. Én is osztom azt a véleményt, hogy 15 ezerért nem kapsz aranyláncot medállal. Nálunk a fülbevaló is 18 ezer volt. (Tudom az árát, mert megkaptuk a papírját, ha bármi baja lenne, visszavihessük)

2014. aug. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

lehet, hogy pesten ez is drágább, de épp a minap néztük meg, a lánc 12e ft-volt, egy kis betű rá (kezdőbetűje, nem akartunk kereszteset) 4e ft. Fülbevalót meg kis bedugósat néztünk, mert azt tudja később is hordani. Kis virág pici kövekkel 8990,- És nem zaciban a használtról beszélek.

Egyházadót nem fizetünk, mert azt ugye csak a házasoknak kell, és mi az egyház szemében nem vagyunk azok. Ilyen esetben (nálunk legalábbis), azt nézik, hogy a keresztszülő-jelölt szülei fizetik-e. Ami baj, mert mint írtam, a párom anyja más vallású, fix, hogy nem fizetik.

Olyat is lehet, hogy csak az én nevem van beírva, de ő is ott álljon? Mert akkor annyi gonddal kevesebb.


Köszi a tapasztalatokat amúgy, látom, nagyon papfüggő a dolog :S

2014. aug. 19. 08:08
 10/18 anonim ***** válasza:

"Egyházadót nem fizetünk, mert azt ugye csak a házasoknak kell"

Ezt hogy érted? Aki egyedül éli le az életét, de hívó, az nem fizet? Nem, nem így van.

Akinek önálló jövedelme van, és hívő, az egyházközösséghez tartozik, az fizet egyházközségi hozzájárulást (népi nevén egyházadót) Lényegtelen, hogy házas vagy nem.


A szülők vallásosak? Mert akkor szerintem, könnyen megy a dolog. (ha épp idei évre nem fizettek még, azt most pótolhatják) Ha nem vallásosak, csak a keresztszülő, akkor pedig ő fizessen, hisz ő vállalja a keresztény szellemben való nevelést.


Az, hogy ott állhat-e a keresztelésnél az, aki nem hívő, az atyától függ. Kérdezz rá.

2014. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!