Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még itt valaki aki mostaná...

Van még itt valaki aki mostanában megy/ment vissza dolgozni 4-5 év gyed/gyes után? Ti is izgultok hogy alakulnak ezentúl a mindennapok?

Figyelt kérdés
Annyira be vagyok tojva, hogy hogy fogom megoldani a bölcsi-oviba eljutást és odaéérést. Segítség nincs, férjem korábban indul később ér haza, egyedül csinálok majd mindent. Pl. hogy mikor főzök majd az nagy kérdés. Ha hazaérek a gyerekekkel és nekiállok főzni, akkor nincs időm velük foglalkozni, márpedig ez utóbbi sokkal fontosabb. Mennyi idő után áll be az új helyzet normál kerékvágásba? Ráadásul félek a munkától , igaz ugyanaz a munkahely, de más főnök, más társaság, kezdhetek előröl bizonyítani. :-( közben lelkifurdalásom van a kicsi miatt, hogy őt 2 évesen teszem bölcsibe, míg a nagynak nem kellett járni, de anyagi okok miatt nem maradhatnék tovább. Ugyanakkor már vágyok is vissza, felnőtt társaság nagyon hiányzik. Ki, hogy élte meg a visszamenetelt?
2014. aug. 19. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

21-én kezdek és ezt 3 napja tudtam meg, addig januári kezdés volt megbeszélve, de a dolgok másként alakultak a munkahelyemen. több, mint 3 évig voltam itthon. Ráadásul vidéki településen dolgozom, nem a lakóhelyemen, busszal és vonattal megyek. A kicsinek februártól van intézve óvoda, akkor lesz 3 éves, még van 2 napom, hogy találjak neki egy családi napközit, ahova már a férjem szoktatja be. Igen ám, de a kicsi annyira anyás, hogy először azt kell megszoknia, hogy apával ébred, mert én akkor már rég a vonaton ülök. Közben a nagyobbat is iskolába viszi a férjem.

Számomra ezek még akkora problémák, hogy a főzésre, takarításra, mint probléma forrásra nem is gondolok.

2014. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na, akkor hasonló cipőben járunk, annyi különbséggel, hogy én előre tudtam az időpontot. Én is vonatozok reggel, 6-kor indulok a két gyerekkel, hogy elérjem a vonatot. Viszont szerencsémre 6 órában vettek vissza, így 4-re el tudok menni a gyerekekért, ha nem késik a vonat...

3 nap alatt elég nehéz lesz találni valakit/vagy valamilyen helyet. Húgomék voltak hasonlóképpen és olyan szerencséjük volt, hogy pont már lemondta volna az állást, mikor telefonltak egyik napköziből, hogy kivették az egyik gyereket.

2014. aug. 19. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, azt leszámítva hogy teljesen új munkahelyen fogok kezdeni holnaputántól. Én is kíváncsi vagyok a többi válaszoló tapasztalataira. :-)
2014. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én harmadik hete dolgozom 4,5 év itthonlét után. Igazából rosszabbra számítottam. :)

Nálunk a gyerekek hordásából ki tudja venni a részét a férjem, ezért arról nem írok. A főzést úgy oldom meg, hogy szombat-vasárnap főzök, a szombatit visszük hétfőn magunkkal, a vasárnapit pedig kedden. Kedd este főzök valami nagyon egyszerűt (nudli, halrudacska stb.), azt visszük szerdán, szerda este pedig sokáig van a férjem, akkor főzök csütörtök-péntekre, amikor már letettem a gyerekeket. Ők bent esznek ebédet, vacsira szendvics van vagy virsli, azzal nem kell sokat foglalkozni.

A bölcsi miatt nem volt lelkifurdalásom, ez van, ezt kell szeretni, már 2 éves a kicsi, nem csecsemő, és nem azért jár, hogy nekem legyen időm itthon vakarni a fenekemet. Ő nagyon jól veszi az akadályt, rendkívül büszke, hogy már bölcsis. :)

Inkább a munkakezdés előtti hetek voltak rosszak, szomorú voltam, hogy vége az itthonlétnek, én is féltem a munkától, társaságtól, az új élettől, de egyelőre úgy tűnik, minden szuperül alakul. Ezt kívánom neked is!

2014. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még további tapasztalat is érdekelne!
2014. aug. 19. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:

21-én kezdek 6.5 év itthonlét után.Biztos hogy nagyon furcsa lesz,de egy kicsit várom is. 6-14 -ig fogok dolgozni így az oviba már én megyek a lányokér.Remélem hamar megszokjuk majd az új helyzetet.



Liza

2014. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!