Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik Ausztriában/Németo. -ban...

Akik Ausztriában/Németo. -ban élnek! Mennyi pénzből gazdálkodtok?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk azon, hogy kiköltözünk, de nem merjük meglépni. Ezért érdeklődnék az anyagi oldalról, hátha ösztönzően hat :) (nem akarok a pénztárcában kutakodni)


Mennyi a havi bevételetek? Mennyit tudtok félretenni? Aki bérli a lakást/házat, az mennyiért? Mióta vagytok kint? Az ovi, ha fizetős, drága?


2014. aug. 19. 10:11
 1/9 anonim válasza:
Hát én egyedül vagyok itt kint, már lassan 10 éve, és a kérdéseidre válaszolva, havi 4500 euroból éldegélek, a lakásbérlésre elmegy majdnem a fele, 2000 euro, és mivel egyedül vagyok kint, az ovi nem érint, remélem egy picit tudtam segiteni :)
2014. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 6 éve vagyok kint, a férjem osztrák. Ne haragudj, összegeket nem írok. Jól élünk, nem kell a pénz számolgatni, de nem vagyunk milliomosok. Saját lakásunk van, korábban béreltünk. Amit az első írt, az elrugaszkodott összeg. Annak a harmadáért bőven lehet normális lakást bérelni.

A fiam szeptemberben megy bölcsibe, ez havi 200 euró, de nem államiba megy. Az havi 60 euró lenne, ha jól tudom.


Minden attól függ, hogy mit dolgoztok, merre laktok. Nagy különbségek vannak.

2014. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi négyen élünk kint ( Németország ), két felnőtt, két gyerek. Kb havi 2100 Euróból kell gazdálkodnunk, az albérlet 500 Euró ( ebben benne van a víz és a fűtés ), a rezsit a villany teszi ki, ami 120 Euró havonta. Ezen kívül fizetünk internetet, havi 40 Euró, telefon kb havi 30-40 Euró. Az autó fenntartásáról fogalmam sincs, mert azt a férjem intézi. A bölcsőde/óvoda fizetős, itt nálunk kb 300 Euró havonta, és csak fél napos, ha valaki délután is járatja a gyereket, akkor ennél drágább. Havonta utalunk haza a hiteltörlesztésre, ez havi 400 Euró.
2014. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és arra gyűjtünk, hogy végre haza tudjunk költözni. Az egyik hitelt szeretnénk egyben kifizetni és akkor végre mehetünk haza végleg. Utolsó voltam.
2014. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi havi 3700 euróból élünk.Egy 5 hónapos babánk van.

Bevásárlás: kb 850-900 eur

Lakás, rezsi, internet, tv:1100 eur

A többi megy félre.

2,5 éve vagyok, férjem már régebb óta (nem magyar).

Németország

2014. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

net 35euró o2,tv-m nincs....nem is kell.



bérlet 70euró vonat havonta,kaja heti min 80-90euró,ebben benne van cigi,ital,kávé minden.


Moszószer 3-4euró nekem kibírja 2hónapig


Lakbér 400euró


szal én egyedül vagyok igaz.

2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha kiakarsz költözni,családdal gyerekkel......ahhoz alsó hangon 4-5ezer eurónak kell lenni,hogy kibírd els fozetésik,mivel nem biztos,hogy találtok egybpl melót,de ha igen,akkor is 2hét min. mire elrendezed a hivatalos dolgokat.és normalizálódik majd a helyzet.JA!nyelvtudás nélkül,felejtsétek el....
2014. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 3 éve vagyunk Németországban. A havi bevételünk 3500 Euró.Lakás: 500 Euro,de 35 négyzetméter

Internet, telefon: kb.50

Kaja: kb 250-300

Havibérlet nekem: 80 Euro

Autófenntartást nem tudom, de az viszi rendesen a pénzt, 1400 Euro a havi biztosítás, 290 Euró adó, plusz üzemanyag...drága

Meg mondjuk legyen egyéb költség amit magunkra költünk 200.

Eddig próbáltunk amennyit csak tudunk félretenni, hogy végre belekezdhetjünk a csalástervezésbe, meg sok pézt küldünk haza.

2014. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az autó az éves nem havi biztosítás.
2014. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!