Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött babánál mennyire...

Újszülött babánál mennyire szükséges, hogy autóval rendelkezz?

Figyelt kérdés
Második baba, 2 éve nincs autónk, a nagy már 4,5 éves. Mikor ő kicsi volt, szükség volt rá mert falun laktunk, de már városba költöztünk, és ugye az első babánál mindenért rohantunk az ügyeletre akkor is ha lázas stb.. gondolom mindenkinek ismerős, de ugye most nagyobb a tapasztalat. Nem szívesen vennék fel most erre hitelt, nektek mi a meglátásotok?
2014. aug. 22. 12:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam oda, hogy még nem született meg :)
2014. aug. 22. 12:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vészhelyzetben van taxi is. Még mindig olcsóbb az esetenkénti taxi, mint egy autó fenntartási költségei.
2014. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt, amikor a lányom és a fiam kicsik voltak, de jól megvoltunk, igaz, a ház előtt volt a távolsági buszmegálló. Nagyváros melletti kis községben laktunk, és negyedóránként jártak a buszok, így nem volt szükség kocsira.
2014. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk még nincs autónk, de tervben van. 1 éves a lányunk, teljesen nélkülözhető volt,de szeretnénk kistesót és kettővel már úgy gondolom, hogy nagy segítség lesz az autó. Mi egyébként Budapesten lakunk, itt azért messze a legjobb a közlekedés, más nagy városaink nincsenek eléggé behálózva. Szerintem szükség lenne rá, de persze minden megoldható, viszont legalább a kórházból való hazamenetel erejéig mindenképpen kérjetek fuvart valakitől vagy taxizzatok (minket is apukám hozott haza). Kellemes babavárást!
2014. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze azt megoldjuk baráton ismerősön keresztül. Még csak 7 hetes vagyok, de a párom már most felvetette sz öteletet, hogy könnyebb lenne ha lenne autónk, mert mivan ha éjjel történik valami.
2014. aug. 22. 12:21
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Mi történne éjjel? Különben is mentő előbb oda ér mint ti a kórházba az biztos. Két gyerek mellett én ezért hitelbe biztos nem vágnám magam. Spóroljatok aztán ha összejött valamennyi vesztek egy használtat.
2014. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose rohangáltam ügyeletre se láz, se esés miatt, nem vagyok paramami szerencsére.

2 éves a lányunk, nincs, soha nem is volt autónk és nem is vágyunk rá. Meg lehet oldni így is mindent.

2014. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs autónk. Egyszerűen nem használnánk ki. Városban élünk, minden max fél óra sétára van tőlünk. A gyerekorvos, védőnő 5 percre, nagyobb boltok 10 percre, bankok, hivatalok negyed órára. Nagybevásárlást elintézzük nagyszülők segítségével, de a havi 1 alkalomért nem veszünk autót. Akkor taxiztunk egyedül, amikor nagyon ramaty idő volt, és időpontunk volt pl. hasi uh-ra a fiamnak. ÉN biciklivel járok dolgozni, férjem meg a babakocsival jár mindenhova. Mi hitel nélkül meg tudnánk venni, tehát nem erről szól a dolog, de egyelőre feleslegesnek érezzük. Ha majd kiköltözünk falura, és a fiunk nagyobb lesz, gyakrabban járunk majd kirándulni, nyaralni, akkor majd mi is veszünk. Ha ne adja Isten olyan gondunk lenne, hogy sürgős orvosi ellátásra szorulna, akkor mentőt hívnánk, ha annyire nem vészes a helyzet, akkor meg mennénk taxival.
2014. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

a háziorvost oltásra ki lehet hívni, igaz, biztos elvár valami kis pénzt, de nem kell ilyenek miatt bemenni.

ha beteg a baba, akkor is még be lehet vinni a rendelőbe, az ügyelet dolog biztos hogy nem nagyon fog előfordulni, lévén,hogy már rutinos anya vagy, tehát elég kicsi az esély, hogy pánikba ess, és bevidd a gyereket ügyeletre.


ha meg mégis van valami SOS helyzet, akkor szerintem egy anya akár még egy autót is hajlandó elkötni :) de legalábbis szerezni fogsz valakit, aki elvisz, de van taxi is, de ha nagyon aggódsz, keress valakit a családból, ismerősök közül, akire ilyen ügyben hogy kocsikázás, tudsz támaszkodni.


nem szükséges az autó. 40 évvel ezelőtt még minden ötödik embernek volt, mégis meg tudták oldani a dolgokat :)

2014. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hitelre ne vegyél autott csak a gyerek miatt,nekünk van autonk de saját pénzböl.
2014. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!