Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magánorvosod tudja, hogy mi a...

Magánorvosod tudja, hogy mi a foglalkozásod, esetleg szoktatok a magánrendelésen "beszélgetni" a baba méretein és a kötelező szűrővizsgálatok eredményein kívül másról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meglehetősen szószátyár, sőt nem kicsit politizál is, ami már gyakran sok. Én próbálom nem kiteregetni a szennyes, de Ő gyakran nyit felénk.
2011. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudja mivel foglalkozom, mert megkérdezte az elején az adatfelvételkor. Nem szoktunk másról beszélni, csak a közös dolgunkról. Nem egy bratyizós típus, és én sem. A kérdéseimre viszont mindig válaszol,és ez nekem elég is.

2011. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem pont fordítva van. Egy szó sem hangzik el másról, csak a baba uh méreteit mondja, és átfutja a kötelező papírokat. Engem kicsit ez zavar, én szívesen nyitnék felé, de a lehetőséget sem adja meg, kellemetlennek érezném ha felhoznám a témát. A méhszájvizsgálat 1 perc, az uh 4-5 perc (csak a fejméretet nézi), és kész, mindez 14.000-Ft. Olyan jól esne pedig, ha lehetne vele beszélgetni, nyilván odavaló dolgokról, de nálunk ez teljesen kizárt.

KÖszönöm a válaszod!

2011. szept. 6. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen szuper dokim volt, szerettem hozzá járni, évekig drukkolt hogy sikerüljön a baba, aztán együtt örültünk, végigvitt a terhesgondozáson, tényleg igazán jóban voltunk.

Aztán a szülésnél csúnyán csebenhagyott, és utána sem jött oda megnézni engem vagy a fiamat.

Most keresek épp új dokit, akire tényleg számíthatok, ha lesz majd második baba.

2011. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi sokat beszélgetünk.


De ha odavaló dolgokról akarsz beszélgetni, neked kell rákérdezned, hogy mi érdekel konkrétan. Elmondja amit "muszáj", a többlet információért kérdezned kell. Szerintem 14 ezerért megéri kinyitni a szádat.

2011. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A régi dokimmal nagyon jó volt a viszonyunk, sokat tudott rólam, és én is róla, olyan volt mintha egy régi ismerőssel futnék össze. Valahogy nagyon fogékonyak voltunk egymás humorára is, iszonyú sokat nevettünk együtt. Aztán elköltöztem 150 km-el arrébb, és akárhány új orvossal hozott össze az élet, egyikkel sem alakult ki ilyen "meghitt" viszony, de nem is vágytam rá. Ez van jön magától, vagy jobb teljesen szakmai mederben tartani a dolgokat, ez egyáltalán nem baj. Egy hozzám közel nem álló orvosnál zavarna is, ha a magánéletem érdekelné. A munkahelyem-foglalkozásom persze kiderült a terhesgondozáson, mert havonta igazolásokat írt veszélyeztetett terhesség miatt.
2011. szept. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim távoli rokon, tehát néha családi dolgok is felmerültek. Egyébként a menet az volt, hogy bementem, leültem az asztalához, megdumáltuk mi történt (nekem volt probléma is, ezáltal alaposabban ki kellett tárgyalni), aztán vizsgálat, és utána megint beszélgetés az asztalnál. A kritikus hetek után (mikor már biztos volt, hogy nem lesz baj) már puszit is adott minden alkalommal. Aztán a császárnál is, már a műtőasztalon, és a varratszedéskor is. Nagyon aranyos, imádom a dokimat!

Talán ez azért már a másik véglet, de nem zavar egyáltalán.

2011. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy olyan dokim van, akire sokan azt mondják, hogy a kötelező mondókáján kívül alig szólal meg, sőt úgy kell belőle kihúzni a dolgokat...

Hát én ezt nem így tapasztalom, én első alkalommal, adatfelvételkor is elbeszélgettem vele pár mondatban az állásomról, sőt még a nyaralásunkról is pár szót ejtettünk, persze normális keretek között.

Mondta is múltkor, hogy az a baj, hogy az összes betegét nem mindig tudja hova tenni, azért nincs a nagy beszélgetés velük, de akivel valami probléma volt, vagy sokat jár hozzá, mert mondjuk kismama, azzal már sokkal merészebben beszélget, mert tudja hova tenni őket

Másrészről én speciel soha nem várom el egy orvostól hogy beszélgessen velem másról is, hiszen egy nőgyógyász nem ezért van.

2011. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én orvosom tudja mivel foglalkozom.

Mivel én is egészségügyis vagyok, közvetlenebb a kapcsolat, de nem tegeződtünk össze.

Nekem így jó. Legyen meg a 3 lépés távolság.


Mindig érdeklődik az két első gyerek után akik nála születtek.

Minden vizsgálatkor történik valami vicces amin aztán percekig nevetünk

Közvetlen és én is az vagyok, de mégis megvan a 3 lépés távolság és nem tekintek rá istenként :)

Így azért sokkal könnyebb...

:)

2011. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a továbbiakat is!

Az első gyyermekemet nem nála szültem, és borzasztó nosztalgiám van az előző orvos után, de sajnos ő már nem vállal szülést, nyugdíjas lett. Nekem nagyon hiányzik a megszokott humora, mindazontúl, hogy nyilván nem ez a lényeg. A mostani orvosom a foglalkozásomat sem tudja, nem kérdezte, kicsit személytelennek érzem, de a szaktudását nyilván ez nem kérdőjelezi meg, csak hiányzik az a "meghittség". A múltkori vizsgálatra a férjem is elkísért, de neki sem sikerült szóra bírni. Hm, ez van.

2011. szept. 7. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!