Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemények a Sion névről?

Vélemények a Sion névről?

Figyelt kérdés
Ikreket várunk egy kisfiú és egy kislány. A lány nevet már megtaláltuk ami a Ráhel. Fiú névre pedig a Sion nevet gondoltuk. Mivel nem Magyarországon élünk ezért itt teljesen elfogadott ezek a nevek. De pár év múlva tervezzük, hogy Magyarországra költözünk, ott mennyire elfogadottak ezek a nevek?
2014. aug. 24. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem van ismerősöm akinek a kisfiát Sionnak haívják és itt él Magyarországon és hát elfogadott, csak nekem kicsit furcsa mindig a hegy jut eszembe.
2014. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik mindkét név. :)
2014. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezek ószövetségi nevek. Miért ne lennének elfogadottak? Pláne, ha vallási meggyőződésből adjátok.
2014. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ráhel szép név még nem hallottam:)

A Sion nekem furcsa,ezt sem hallottam még :/

Esetleg más fiú név nem jöhet szóba?

2014. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyerek vállalásban az egyik legnehezebb dolog a név kiválasztása :) Nagyon sok név tetszik nekem, nagyon sok név tetszik a páromnak, kevés olyan van ami mind a kettőnknek tetszik, és még mellé a nagyszülők is próbálnak beleszólni. Fiúnévként szóba jött még a Jonatán is de akkor a férjem kitalálta, hogy akkor a lány legyen Jordána, ami nekem nem tetszik. Így maradt 100% a Ráhel, de a Sion névben még nem vagyok annyira biztos, hogy megfelelő lenne. Köszönöm a válaszokat!:)
2014. aug. 24. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Azért elég ritka Magyarországon a Sion név, de ha mindenképpen ilyen jellegű nevet szeretnétek adni, szerintem nyugodtan adjátok. Nekem tetszik a hangzása :)
2014. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
gyönyörű nevek,tökéletes választás! sztem maradjatok ezeknél. mármint a Ráhel és a Sion! :)
2014. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
68%
Én alapvetően hajlok az ószövetségi nevek felé, de pont ez a kettő nekem nem igazán a szívem csücske. Mondjuk a Ráhel kimondottan az elfogadott nevek közé tartozik, arra senki nem fog visszakérdezni, hogy mi is a neve, nincs is vele semmi probléma, inkább csak a saját asszociációm miatt nem tetszik (kiskoromban ismertem ilyen nevű gyereket, nem kedveltem). A Sion viszont hangzásra sem tetszik, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy embert így hívjanak. Jó, mondjuk engem aztán pláne le szoktak hurrogni, ha elmondom, hogy a következő csemetét - amennyiben fiú lesz - szívem szerint Ábrahámnak hívnám, csak hát ez a név kettőnk közül csak nekem tetszik, úgyhogy tuti nem ez lesz. De ha mindkettőtöknek tetszik a Sion, akkor szerintem nyugodtan adjátok, nem ezen múlik, hogy mások hogy állnak majd hozzá :)
2014. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van Sion nevű ismerősöm, első hallásra nekem is nagyon furcsa volt, de már teljesen hozzászoktam, sőt, meg is tetszett ez a név, bár a saját gyermekemnek nem adnám.


Én azt mondom, ha nektek tetszik, akkor bátran adjátok ezt a nevet, a ti véleményetek számít ebben a kérdésben, és nem a barátoké, nagyszülőké, szomszéd Juli nénié, Erzsi nagynénié, sem pedig a gyakorikérdések.hu felhasználóié. :)

2014. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a Sion az a Sion-hegy, bár szerintem ezt sokan nem tudják. Inkább a bibliai embernevekből választanék. De vannak ennél sokkal meghökkentőbb névválasztások is, szerintem megszólni nem fogják.
2014. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!