Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlen vagyok...

Tényleg felelőtlen vagyok mert nem adom oda az állataimat? Sokan mondták már, hogy majd baja lesz a babámnak, de én természetesen nem vagyok hajlandó megválni tőlük. Vélemények?

Figyelt kérdés

8hónapos terhes vagyok, van 2kutyám(labrador, boxer) szoktam őket sétáltatni igaz már csak a házunk előtti térre viszem őket. És megkaptam már, hogy felelőtlen vagyok mert még mindig nálunk vannak, mikor jön a baba.

Mellettük van még egy cicus és egy nyuszi is. Én is állatok mellett nőttem fel és tervezem hogy a gyerekeim is velük fognak.



2014. jún. 16. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy,hogy panelban laksz vagy kertes ház van. Én panelban nem tartanék egy halom állatot baba nélkül sem.
2014. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3kutya és 2cica van kertes házban. Fiam 1éves és imádják egymást! Én is kutya mellett nőttem fel panelban (igaz +

Ő egy tacsi volt). Szerintem teljesen normális dologb

2014. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, hogy házban-lakásban tartod-e őket, egy icipici baba mellé egy boxert és még egy labradort sem tennék be lakásba, de később nyugodtan lehet őket összeszoktatni. Szerintem ezek alapján amit írtál, nem vagy felelőtlen. Nekem vadászgörényem van, mindenki kérdezgette, hogy hogy férnek meg a gyerekkel. Összeszoktak. Gondolom a kutyák féregtelenítve és oltva vannak, viszont egy új jövevény vetélytárs lehet nekik, szóval az első időkben óvatosan. Meg persze később is.
2014. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Ha kertes házban laksz akkor nincs semmi probléma.


Én párom is fél éve szült, nálunk is van 2 kutya, egyik enyém másik övé. Igaz hogy mindkettő kutya bent van de csak az alsó szinten, gyerek mellett nincs állat.


Egyébként semmi baj nem volt eddig a fél év alatt, ezt az orvos is megmondta mert azért utána kérdeztünk ennek és mondta a védőnő meg az orvos is hogy nyugodtan maradhatnak az állatok, lényeg hogy a gyerek közelébe ne legyen, és ne legyen állat a szobában.

A páromnak még 2 tengerimalaca is van azok is tiszta állatok nincs velük baj, ők kint a nappalinkban vannak a gyerek miatt, természetesen, de mondták hogy az sem jelenthet gondot. A kertbe is vannak tyúkok igaz messze a háztól így az is rendben van, meg van macskánk is aki időnként elmegy pár hónapra de visszajön kinti állat, bent nem bír megmaradni.


Ezzel nincs semmi baj, a kutyusok nyugodtan maradhatnak ha kertes családi ház van, megfelelően van takarítva és az állatok is tisztán vannak tartva.

Sok helyen ennél is több állatka van, n ismerek egy párt akiknél egy kisebb kutya bent alszik náluk a szobában és semmi baj nem lett belőle. Persze ezt túlzásnak tartom de nem árulkodok ezért mert ebbe igazán semmi nincs mert a gyerek nincs veszélynek kitéve, és az olyan család hogy nekik a gyerek az első tehát ők tisztában vannak a dolgokkal, amint baja lesz a gyereknek megy a kutya pedig imádják a kutyust is.

2014. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Julie S ***** válasza:
74%

Hat, az biztos, hogy tobb eselye lesz a babanak elkapni toluk ezt-azt, de nem nevelheted burokban. Es szerintem fontos, hogy legyen a gyerekek kozeleben legalabb egy allat, mert igy mar koran elkezdenek baratkozni vele es nem fognak felni, idegenkedni toluk. Meg amugy sok szempontbol fejlesztoleg is hatnak a haziallatok/tarsallatok a gyerekekre.


Nekunk egy kinti-benti macskank van, aki nem is egy nagy baratkozos, de a lanyunkkal megis egesz kedvesen viselkedik. Meg akkor is jofej vele, amikor minket mar megpofoz, hogy hagyjuk beken. :)

2014. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Nekem ez túl sok állat egy újszülött mellé. Nem fér össze. De ha neked igen, és megteszed a szükséges óvintézkedéseket, plusz az újszülött baba mellett korrektül gondozod a többi állatot is, a te dolgod, de le a kalappal, ha sikerül! Én úgy láttam a környezetemben, hogy a gyerekek születése után nem a gyereknek rossz, hogy van állat körülötte, hanem fordítva. Negyed annyi figyelmet nem kapnak szegény háziállatok, mert értelemszerűen a gyerek az első.
2014. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, természetesen a kutyusok kint laknak, a nyuszi a nappaliban a cica mehet igazából mindenhova de persze nem fogom hagyni hogy a baba mellé feküdjön vagy ilyesmi.

Az összeismerkedésről olvastam már párszor és próbálom majd minél jobban csinálni :)

2014. jún. 16. 11:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj. :-)

Anno en is egkaptam, mi panelban lakunk egy westie kiskutyam van. Nala jamborabb allattal soha nem talalkoztam. 16 honapos a lanyom es imadjak egymast.

A kutyust kozmetikushoz hirdom, termeszetesen oltva van rendszeresen, tisztan van tartva itthon. En imadom a kutyamat is, eszembe nem jutott volna megvalni tole.

Ami meg a legjobb a lanyom imad minden fele, fajta allatot. Tudja h szeretni kell oket, nem szabad bantani.

Anno mi is allatokkal nottunk fel. Igaz mi kerteshazban laktunk de volt kutya, macska, papagaj, tengerimalac. Mikor mi. :-)

2014. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van kutyám egy yorki bent a lakásban. Mikor kiderült h terhes vagyok kaptam mindenfèlèt h adjam el ajándèkozzam el stb. Eszem ágában se volt h megváljak töle. Azota elmult 1èves a fiam ès nagyon jol elvannak.
2014. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim mindig is tartottak kutyát, mikor megszülettem akkor is. És nem haltam belw :D persze kertes házban laktunk mindig is, meg a kutya nem a házban szórakozott, de ismerek olyat, aki cicákat tart a lakásban, kettőt, és a babának semmi baja. Persze vigyáznak is rá.
2014. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!