Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név választásnál figyelembe...

Név választásnál figyelembe veszitek a jelentését és az eredetét? Vagy csak tetszik vagy nem?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi először is "összefésültük" a nekem és a páromnak tetsző neveket. Nem akatuk sem valami bugyuta külföldről átvett bénán magyarított nevet, de ugyanúgy nem akartunk ősmagyar nevet sem választani. Nem akartuk, hogy túlságosan különleges legyen (és a végén emiatt csúfolják), túl hosszút sem (hogy ne csak 4 éves korára tanulja meg a saját nevét), jól kellett hogy csengjen/hangozzon a vezetéknévvel és a névnapja lehetőleg ne essen túl közel a születésnapjához.

Amit mi választottunk, annak a jelentése is jó, de kizárólag nem választottunk volna jelentés alapján nevet.

2014. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi figyelembe vettük.

Nagyon tetszett pl a Cecília, de vakot jelent, így gyorsan kihullott a rostán.

Ugyanígy a Bertalan is, a szerencsétlen sorsú vértanú miatt.

2014. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik fiam Marcell, a lányom Olívia, a kisebbik fiam meg Olivér. Egyetlen szempont volt a névadásnál, mégpedig az, hogy passzoljon a vezetéknevünkhöz. Nem érdekel a jelentésük.
2014. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első körben a név hangzása, tetszetősége alapján kerültek a listáinkra nevek, egyetlen egy volt, ami mindkettőnknek tetszett, ezután néztük csak a jelentését:'az apa öröme'.Apuci pici lányának tökéletes.

Ha gondunk lenne a jelentésével, tovább kerestünk volna.

2014. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi figyelembe vettük/vesszük, de nem kizárólagos szempont.
2014. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk páromnak a név eredete volt az egyik legfontosabb... :S úgyhogy kénytelen voltam beletörődni, hogy csak germán eredetű nevek jöhetnek szóba. A jelentése nem számított.
2014. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem igazán számítanak. Mindkettőnek utánanézek, mert érdekel azért, de semmit sem befolyásol. Nem tetszik miatta egy név jobban vagy kevésbé.
2014. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk a hagyomány elvén illetve tisztelet,szeretet elvén választunk ,kislányom egyik neve virág én szeretem a szép virágokat ezért ez lett a lányom neve .fiaimé egyiké ,népszer nemzetközi név mig másiké ősi magyar név .
2014. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi nem vettük figyelembe - ahogyan az eredetet sem -, csakis a hangzás számított.
2014. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de elképzelés már van. Amellett, hogy passzoljon a párom vezetéknevéhez, azt is figyelembe szeretném venni, hogy gyerekkorában lehessen becézni, valamint azt, hogy a gyermek egyszer idős lesz, és passzoljon a nevéhez a néni/bácsi. (Óvónő vagyok. Az óvodánkban van egy -nem roma- kislány, akit Sakirának hívnak. valahogy azt nem tudom elképzelni, hogy a piacon Saki nénitől kérjem a tojást)
2014. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!